Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám nekem akarja adni a régi...

Apám nekem akarja adni a régi autóját ingyen (1998-as vw passat), de nem tudom elfogadjam e? Ti elfogadnátok?

Figyelt kérdés

Világ életemben mindenért magam dolgoztam meg 18 éves korom óta,még a zoknikat,vagy legapróbb dolgokat is magamnak vettem.Most vett egy új autót magának és azt mondta nekem akarja adni a régit,ingyen bérmentve.Furcsa mert én soha nem fogadtam el ilyen nagyobb értékű tárgyat.Tudom hülye kérdés,mert lényegében az ember kap egy ingyen autót.Elötte már volt autóm,de el kellett adnom ésmár jó pár éve nincs.

Ti elfogadnátok?


2014. aug. 25. 15:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Nem idegentől kapod, hanem az édesapádtól. Max, azt neked kell tudnod, visszaél-e az apád ezzel az ajándékozással valamikor.
2014. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Hogy némelyik családokban mik mennek...

Ez nálunk természetes dolog hogy odaadja én meg elfogadom és hajtom. 1998-as szoval nen egy tul nagy erteku. Apad vett egy újat. Nem kell neki. Inkább adja oda neked mint hogy az udvarában szétrohadjon vagy eladja fillérekért... Nem fogja használni csak tonkremenne. Ez természtes dolog hogy ha nincs pénzed hogy vegyél akkor kapsz egyet tőle. Nálunk még mondanám is faternak hogy adja nekem. Nem hogy gondolkodnek hogy elfogadjam e.

2014. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

ma 15:33


Nem tudom visszaélne e vele,nem úgy ismerem.Bár nem tudom visszaélés alatt mit értesz vagy mivel és hogyan élhetne vissza hogy ad egy autót?

2014. aug. 25. 15:42
 4/22 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, milyen viszonyban vagytok, erre pedig csak neked van rálátásod, nekünk nincs. Én nem tartom a kapcsolatot a szüleimmel, de párom nagyon jóban van az övéivel, most éppen kocsira gyűjt, és ahogy ismerem, kibújna a bőréből, ha az apja felajánlaná neki a régi autójukat. :D Szerintem ezzel az ajándék autóval nem a te esetedben lehet probléma, hiszen írod, hogy 18 éves korod óta dolgozol, azaz meg tudnád becsülni, amit kapsz, sokkal inkább lenne ez felvetendő kérdés egy tininél, akinek egy érettségiért a s*gge alá raknak egy ilyet... Tehát én a helyedben valószínűleg elfogadnám, mert nyilván a szüleid nem azzal a szándékkal adják, hogy "háhá, majd jól megzsarolom még ezért érzelmileg" vagy "remélem, ezek után bűntudata lesz, ha nem látogat meg minden hétvégén", hanem mert szeretnek, és tudják, hogy vigyáznál rá. Még egyszer mondom, ezt neked kell mérlegelned, te ismered őket és a kapcsolatotokat, de szerintem nem kell ezt annyira túlbonyolítani. :)
2014. aug. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
2%
Köszönd meg a felajánlást, de ne fogadd el, mert inged gatyád rá fog menni a javittatására. Ez már öreg kocsi, és a VW nem arról híres hogy olcsó lenne hozzá az alkatrész.
2014. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

ma 15:48



Ez az hogy elötte még szervízbe is elviszi,azt mondta nekem úgy nem adja oda hogy bármi hiba lenne rajta.Szóval ami olyan azt mindent kifog rajta cserélni.

2014. aug. 25. 15:55
 7/22 anonim ***** válasza:
5%

6 Aztán jön a következő probléma a következő hónapba. Öreg autót nem szabad vásárolni. Főleg nem olyat aminek az alkatrésze aranyárban van. Meg a súlyadója az egekben. Ezt jegyezd meg.

VW-t max.5 éves korig, és nem leharcoltat szabad venni, 10 évesként meg bármennyire is jó volt tovább kell adni.

2014. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
7%
Ha van rokon autószerelőtök, aki valóban ért a kocsikhoz, és a szervizhez, és nem 1-2 éve, az fel fog téged világosítani mit szabad, és mit nem. Ha nem akarod a kis megtakarított pénzecskédet a szervizbe hordani, és nem hétvégi mazsola vagy, hanem napi szinten használod normálisan a kocsit.
2014. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Fogadd el, gondolom, úgyis csak az lesz, hogy tessék fiam, használd, vagy le is lesz papírozva? Én semmi kivetnivalót nem látok benne, pláne, ha jó szívvel adja.
2014. aug. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
5%
Ilyen öreg kocsit maximum annak érdemes tartani, aki egyrészt ért a kocsiszereléshez, másrészt az apja autószerelő, de még akkor is ha bontóban veszed az alkatrészt hozzá,és ti szerelitek akkor is húzós.
2014. aug. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!