Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám nekem akarja adni a régi...

Apám nekem akarja adni a régi autóját ingyen (1998-as vw passat), de nem tudom elfogadjam e? Ti elfogadnátok?

Figyelt kérdés

Világ életemben mindenért magam dolgoztam meg 18 éves korom óta,még a zoknikat,vagy legapróbb dolgokat is magamnak vettem.Most vett egy új autót magának és azt mondta nekem akarja adni a régit,ingyen bérmentve.Furcsa mert én soha nem fogadtam el ilyen nagyobb értékű tárgyat.Tudom hülye kérdés,mert lényegében az ember kap egy ingyen autót.Elötte már volt autóm,de el kellett adnom ésmár jó pár éve nincs.

Ti elfogadnátok?


2014. aug. 25. 15:28
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is elfogadnám, és örülnék neki!!
2014. nov. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ha szükséged van rá, akkor fogadd el. Én pl fix, hogy nem fogadnék el kocsit, mert budapesti vagyok és csak a nyűg lenne vele tök fölöslegesen. De térjünk vissza rád: családban nem ciki az ilyen, főleg, hogy nekik már nem kell. Fogalmam sincs, hogy mi az a vw passat, de az 1998-ból még én is kitalálom, hogy valószínűleg nem ér annyira sokat. Valószínűleg szeretetből adják, vagy azért, mert tudják, hogy mennyire kéne neked. Ha kell, akkor fölösleges játszani itt azt, hogy "egy zoknit sem fogadtam el tőlük". Ők is tudják pontosan, hogy önálló vagy, ettől nem leszel kevésbé önálló, te nem segítenéd őket fordított esetben?


A visszaélést nem magyarázta el az első. Szerintem arra gondolt, hogy egyes emberek úgy adnak oda valamit, hogy utána azt hallgatod évekig. Pl: Elhoznád az új szekrényt az ikeából, most hogy már úgyis van kocsid? Nem jönnél át gyakrabban segíteni felásni a kertet, most hogy a közlekedés már nem probléma?

2014. dec. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!