Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném megkérni a páromat...

Szeretném megkérni a páromat arra, hogy beszéljen a gyermekeivel, hogy csak akkor jöjjenek át, ha ő is itthon van. Ez nagyon elítélendő dolog?

Figyelt kérdés

A páromnak van az előző kapcsolatából 3 gyermeke 12, 11 és 9 évesek. Azt hittem, majd magától beáll minden, de sajnos egyre zavaróbb, hogy a gyermekei egy szó nélkül beállítanak, kifosztják a hűtőt, megeszik a vacsorára szánt főtt ételt, rumlit csinálnak, elviszik a gyerekeim játékait stb.

A párom vidéken dolgozik, csak hétvégente jön haza és szeretném megkérni, hogy beszéljen velük, mert ez így nem mehet tovább. Arra gondoltam, hogy megkérem, csak akkor jöjjenek, ha ő is itthon van, de ez annyira kegyetlen dolognak tűnik. Nem tudom, mit csináljak.


2014. aug. 26. 13:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
11%
Gondolom fordított esetben te sem örülnél ennek.
2014. aug. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha kinyitnád a szádat, és mondanád nekik, hogy gyerekek, rakjatok rendet magatok után, tedd vissza a hűtőbe, az másnak a vacsorája stb.?!

Nekem is mondta annak idején apám új felesége, hogy az a bizonyos fagyi a mélyhűtőben az övé, ne egyek belőle. Persze, megsértődtem, de igaza volt!

2014. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
79%

Nem lehetne inkább hatni a gyerekekre, hogy kérdés nélkül ne egyenek meg mindent, ne csináljanak rumlit, valamint ne vegyék el a játékokat a tieidtől?


Célravezetőbbnek találnám a nevelést, és a Ti házatokban érvényes szabályok betartatását, mint az elutasítást. Örülj neki, hogy szívesen mennek át hozzátok. Párodnak tuti rosszul esne az ötleted, így beszéld meg a gyerekekkel a szabályokat, és tartsátok ahhoz magatokat.

2014. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen megértelek, és iszonyat bosszantó lehet, viszont az apjuk otthona az a gyerekei otthona is.

A te gyerekeid sem akkor lesznek csak otthon abban a lakásban, amikor te is otthon vagy, ugye?

2014. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
84%
Én megértelek és nem is igazán értem, hogy miért mászkálnak át hozzátok, ha nincs is otthon az apjuk. Viszont ez azt is jelenti, hogy nagyon szerethetnek téged. Gondolom azért nem akarsz rájuk szólni, mert mégsem a te gyerekeid. De azért neked sem mindegy, hogy 1 vagy, 4 gyerekre kell vigyáznod, szóval szerintem beszélj a pároddal, hogy ez így túl fárasztó neked és mondjuk mondd meg, hogy csak bizonyos napokon jöhessen át a többi gyerek, esetleg hazudd azt, hogy valami otthoni bedolgozós munkád van és emiatt nem jöhetnek mindennap és akkor a gyerekek, illetve az anyjuk sem fog megsértődni.
2014. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy kaptak kulcsot, amit hiába kértem vissza, előtte lemásolták. Olyankor jönnek, amikor én sem vagyok itthon, mire hazaérek, már csak a romok várnak. Ha mégis itthon vagyok, olyan stílusban beszélnek velem, mint egy kutyával, persze, ha az apjuk itt van, nem ezt az arcukat mutatják. Arra gondoltam lecserélem a zárakat és ezzel párhuzamosan megbeszélem a párommal, hogy hogyan legyen ezután a látogatásuk.
2014. aug. 26. 13:25
 7/36 anonim ***** válasza:
97%
Hát ez tényleg kemény, az anyjukkal nem lehet beszélni? A zárcsere olyan drasztikusnak tűnik, bár indokolt is ebben az esetben, mégis valahogy békésen kellene rendezni a dolgot.
2014. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
97%

Hát az, hogy úgy mennek be hozzátok kulccsal,hogy otthon sem vagy, eléggé nagy pofátlanság..főleg, hogy széttúrják a lakást, kizabálják a hűtőt mire hazaérsz.. gondolom a párod exe nem ad enni a te gyerekednek, vagy hívja át ebédelni, szóval nem tudom mi jogon eszik meg a párod gyerekei a gyereked elől a kaját (mivel a párod nincs otthon hétköznap, gondolom kettőtökre főzöl, vásárolsz). Én szólnék a páromnak, hogy vegyünk vissza egy kicsit ebből, mert ez így nem normális. Konkrétan ahogy leírtad, úgy hangzik mintha rád törnék az ajtót, szétszednék a lakást, majd mint akik jól végezték dolgukat távoznak...egyébként ezekről tud az anyjuk? Én neki is jelezném a problémát, hogy odáig rendben van, hogy átmennek 1-1 délután, de mindennek van határa...én Minden egyes kulcsot visszakérnék, ugyanis mivel neked semmi közöd nincs azokhoz a gyerekekhez azon kívül hogy a párod gyerekei, semmiféle jogon nem mászkálhatnak be a lakásodba úgy, hogy otthon sem vagy! Engem ez nagyon felháborított most...

Ha a párod ezt nem érti meg, hogy ez így nem állapot, szó nélkül zárat cserélnék és egyszerűen nem engedném be a gyerekeket ha ott vannak. Ha pedig apuka kérdezi, hogy miért nem, közölném, hogy nem voltam otthon épp, és nem szóltak előre....

2014. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
97%

Hat ez azert eros tulzas, h bemennek, mikor senki nincs otthon es felturnak, megdezsmalnak mindent. Ezt semmilyen szinten nem szabad engedni, nem is ertem!

Allitsd le a gyerekeket es egyidejuleg beszelj a szulokkel is.

2014. aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Bocs a nyers stílusért, de ha már beszéltél erről mindenkivel és semmi se változik, ráadásul pofátlanul lemásolják a kulcsot, mikor visszakérted, akkor egyértelmű, hogy sz...ba se vesznek. Ha olyankor járkálnak be, amikor otthon se vagy, akkor meg nem azért mennek, mert szeretnek téged, hanem a potyakaja miatt. Felemeled szépen a telefont, hívsz egy lakatost és lecserélteted az egyik zárat (és akkor nem is kerül annyiba, de úgyse jutnak be), és küldesz erről a tényről egy sms-t minden érintettnek. Ha a férjed kérdőre von, akkor szépen közöld vele, hogy küzdjön meg ő ezzel a problémával napi szinten, mert neked csinálnak dupla munkát, veled szemtelenek, pofátlanok, neked keserítik meg az életedet és te nem akarsz így élni. Nem vagy az anyjuk, ha így viselkednek veled, semmi keresnivalójuk ott, amikor nincs ott az apjuk, a te életedbe nincs joguk belerondítani.
2014. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!