Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne azt megoldani,...

Hogy lehetne azt megoldani, hogy a férjemet ne semmizze ki a bátyja a családi házból?

Figyelt kérdés

Egy kicsit bonyoloult a helyzet!Férjemék 3-an vannak testvérek. Senki nem él a családi házban, csak az anyósom, ill. anyósom udvarában van 2 ház, ő a kisebbikbe lakik, amibe sógornőm lakott, abból kifizette a sógorom( a férjem bátyja), anyósom házát meg kiadta a sógorom albérletbe. Apósom évekkel ezelőtt meghalt, akkor a sógorom kifizette a házból a 2 testvért, és az anyósom első házát részben felújította, amiből ki lett fizetve a 2 testvér. Azóta albérlők vannak. Hogy lehetne azt elérni, hogy fizesse ki a férjemet az anyai részből, nem tudom, hogy a családi házuk vajon kinek a nevén van! És hogy lehetne azt elkerülni, hogy ne kössön eltartási szerződést anyósommal, vagy bármi kibúvót találjon??? Uyganannyi pénz jár anyai részre, mint apai részre járt, ugye?!


Köszönöm a válaszokat!


2008. aug. 7. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nemigazán értem.De a férjednek nem veled kellene laknia?Vagy ez most hogy van?Házasok vagytok de a testvéreivel él az anyja házában?
2008. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze, hogy együtt lakunk a férjemmel a mi házunkban ketten. A családi házuk, ahol felnőtt ott már csak az anyósom lakik, a másik 2 testvér is a sajátjában él családjukkal. De! Anyósom udvarában van 2 ház, egy kisebb és egy nagyobb. A kisebb házban a férjem nővére lakott, de abból a férjem bátyja kifizette, és az anyósom átköltözött a kisebbik házba, mivel addig a nagyobbikba élt. A nagyobbik házat újította fel részben a férjem bátyja, és abból lett kifizetve a férjem és nővére az apai részből. És ez a ház van kiadva albérletbe. Azt nem értem, hogy ilyen esetben más ki kellett volna fizetni az anyai részből a férjeméket? Mivel az albéleti kifizetéseket is ő kapja!


Remélem érthetően fogalmaztam:)

2008. aug. 8. 09:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A tulajdoni lapot kikéritek és rajta van,hogy ki a tulaj.A tulajdonos nem kötelezhető,hogy kifizessen bárkit is amíg él.Annyi pénz jár,amekkora a tulajdon része.Ha több tulaj van,/testvérek/akkor lehet kérni a közös tulajdon megszűntetését ha mindenki pénzt szeretne.Hogy eltartási szerződést kössenek sajnos nem tudod megakadályozni,ha megindokolja a szerződésben,hogy miért köti.Remélem segítettem!
2008. aug. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2008. aug. 9. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!