Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születésnapomra tíz szál...

Születésnapomra tíz szál rózsát kaptam ajándékba anyósomtól. Én úgy tanultam annak idején édesanyámtól, hogy páros számú virágot a temetőbe illik vinni. Szóljak neki ezért, vagyis mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az unoka miatt beszélő viszonyban vagyunk, de csak ennyi. Az utóbbi években csak felhívott telefonon és felköszöntött ( néha azt sem), most pedig beállított a virággal. Egy ideje a tetteivel úgy érzem provokál. Az az érzésem össze akar veszni velem, de úgy hogy én kezdeményezzem.
2008. aug. 7. 17:32
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Igen, páratlan számú csokrot szoktak ajándékozni, hogy a páros a temetőbe való-e? Nem tudom. Szerintem hagyd a francba. Nagy dolog tőle szerintem, hogy most meg még ajándékot is kapsz tőle! Annál bosszantóbb neki, ha nem civakodsz ilyeneken vele, mikor ő meg várná. Nekem sincs könnyű eset anyósom...
2008. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt hallottam, hogy páratlan számú virágot illik adni, de arról nem tudtam, hogy párosat temetőbe illene vinni, pedig a nagyszüleim virágkötők. És ez nagyon durva provokáció lenne. Szerintem is hagyd a dolgot annyiba, és örülj, hogy kaptál tőle kivételesen ajándékot. Lehet, hogy megbánta a korábbi dolgait, és ki szeretne békülni.
2008. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Kisebb csokor esetén fontos, hogy páratlan legyen a virágok száma. Tíz szál fölött lehet páros számú a virág!

Talán a tíz még belefér.

Igen, Kínában a páros számú virág a halottaknak jár, de csak kettő vagy négy szál.

Úgy tudom Angliában rózsát kifejezetten csak páros számút adnak.


Egyebek virággal kapcsolatban:

[link]

2008. aug. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
85%

Ha nem csal a megérzésed, akkor egy igazi banya lehet ez a nő. :(

De szerintem ne hagyd, hogy felbosszantson. Csúnya dolog tőle, ha provokál, de ne hagyd, hogy felhúzzon! Egyik füleden be, a másikon ki.

És én nem szólnék neki, egyrészt mert nem tudsz biztosat (lehet, hogy életében először szerencsétlen asszony tényleg csak kedveskedni akart, te meg csak letámadnád), másrészt meg ha tényleg ki akart tolni veled, akkor úgyis simán letagadja. Úgyhogy nincs értelme balhézni a csokor miatt.

Esetleg ha feszültség van köztetek, és már végképp nem bírod, leülhetnél vele megbeszélni, nyíltan rékérdezni, hogy van-e valami problémája veled, stb, stb., csak vádaskodni nem szabad, mert az csak veszekedést szül.

Vagy egyszerűen csak fogadd el, hogy nem kedvelhet mindenki mindenkit, és tojd le magasról az öreglányt. :)

2008. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem se szólj a virág miatt.Ha meg arra vár,hogy te kezdeményezd az összeveszést,akkor ne add meg neki ezt az "örömöt".Nálunk is csinálta ezt annak idején az anyósom,hogy probált bosszantani.Csak én nem "vettem"a lapot aztán látta,hogy nem ér el semmit és befejezte egy idő után.Ha meg jobban elmérgesedik a helyzet inkább ülj le vele és beszéld meg ezt.
2008. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazatok van, hagyom az egészet mert már próbáltam vele máskor is beszélni és letagadott mindent. Ami legjobban zavar az, hogy mások előtt tud színészkedni. Apósom sem érti miért ilyen a helyzet közöttünk, mert az ő felesége egy kedves asszony, aki segíteni akar. De amikor kettesben maradunk sárkánnyá változik.
2008. aug. 7. 19:00
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Bizony úgy van a páros számú virágot a halottaknak szokták vinni.Nálunk mindenki tartsa is ezt a szokást a faluba.Szerintem enyhe célzás akart lenni hova kíván vagy ennyire tudatlan és tényleg jót akart ezért szerintem most hagyd a francba,de ha legközelebb becéloz vágj vissza.Én anyósom mindenféle 30 éves ruhákat sóz rám amiben ő nagyon jól mutatott fiatal korában,szereztem neki egy ruhadarabot nagyanyámtól és ha nem hagy fel a szokásával ezt kapja születésnapjára.
2008. aug. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ebből olyan nagy ügyet csinálni, nyilván sose fogja megbocsájtani, hogy elvetted a pici fiát. Mosolyogva fogad el a virágokat, örvendezz, hogy milyen szép. Lehet, hogy tényleg csak örömet akart okozni neked, és nem mivel nem beszéltek nem tudja mit szeretsz, ezért hozott virágot. Ha nem igy érzed, persze visszadhatod a kölcsönt, kiváncsi vagyok hogyan reagálna.
2008. aug. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Őszintén mondom, fogalmam sincs, hogy mi bajod van ezzel. Virágot visz neked, ráadásul 10 szál rózsát, ami nem is olcsó. Életembe nem hallottam olyant hogy ez provolálás lenne. Szerintem fogd fel úgy, hogy ez egy kedves cselekedet a részéről és ne gyanakodj feleslegesen. Köszönd meg neki és igyekezz a lehető legjobb viszonyban lenni vele, legalább a férjed iránti szeretetből is.



Ja, ezt teljesen pártatlanul mondom, nem vagyok anyós, hanem férfi vagyok, aki bírja az anyósát is, illetve akinek a felesége és az anyja között is minden rendben, szóval nem vagyok se ide se oda elfogult

2008. aug. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Én írtam az utolsó választ és elfogadom, hogy lepontoztátok 0 %-ra, meg nem is a pont érdekel, de mondjátok már meg, hogy miért volt ennyire haszontalan? Ezt tényleg nem értem...
2008. aug. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!