Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném jobbá tenni az...

Szeretném jobbá tenni az anyámmal a kapcsolatomat. Hogy tehetném? (13 éves vagyok)

Figyelt kérdés
Az anyám sokat dolgozik.Hétköznap reggel 7-től este 6-ig vagy tovább. Hétvégén ránk azaz rám és még a két nővéremre mos, takarít. Soha sem megyünk el kirándulni. Még nyaralni is csak egy vagy két hétre megyünk el. És ez nagyon bosszantó tud lenni, hogy mindíg csak dolgozik és dolgozik. És valahogy rá kéne szednem, hogy ne csak dolgozzon és dolgozon ha nem menyen el bulizni és szórakozni...persze ez nem olyan egyszerű ha egy keresetből elünk :S:S:(:( Tudnátok nekem valahogy segíteni megoldani ezt a próblémát...vagy legalábis tanácsokat adni???? Ha igen akkor írjatok...előre is köszönöm
2008. aug. 7. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Értetek dolgozik, ezt muszáj megértened. Lehet, hogy nincs elég ideje rátok, de azért dolgozik ennyit, hogy nektek jobb életetek legyen. Fogadd el, hogy nem tudtok közösen nyaralni menni, sajnos nincs mit tenni. Ha hazajön a munkából beszélgess vele, hallgasd meg, hogy milyen volt a napja, mond el te is a tiédet...Azért anya lánya napokat érdemes lenne beiktatni, az nem kerül sok időben. Menjetek közösen vásárolni, vagy fagyizni.
2008. aug. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Te 13 vagy, a két nővéred hány éves? Szerintem vegyetek le némi terhet anyukátok válláról, mondjuk a takarítás, mosás, vasalás. Nem nehéz megtanulni a háztartási gépek használatát, és mivel 3 felé oszlana el a munka, napi 1 óránál többet nem venne igénybe. Megbeszélhetnétek ki mit csináljon, és ezt cserélgethetnétek is. Anyukátoknak nagyon nehéz lehet, tudom nektek is, de ha így be tudnátok segíteni, tiétek lenne az egész hétvége!!! Kitartás, remélem jól alakulnak a dolgok.
2008. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha már megfordult ez a kérdés a fejedben, akkor jó ton haladsz. Igaza van az előző két hozzászólónak. Nagyon nehéz lehet anyukádnak, és biztos már azért nincs kedve kimozduni, mert egész napos munka nagyon kifárasztja. Tényleg segithetnétek neki, ő is örülne neki, hogy az egész napos robot után nem kell még főznie, mosnia...

HA hazaér várjátok vacsorával, és közben, ahogy az 1. hozzászóló irta, érdeklődj felőle, meg ha úgy érzed te is ossz meg vele dolgokat.

Sok sikert!

2008. aug. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen,ha levennétek a terheket a válláról azzal,hogy segítetek előbb utóbb lenne kedve elmenni kirándulni egyebek.A nővéreid diákmunkát is vállalhatnak,nemsokára te is és akkor lenne pénz a szórakozásra is.
2008. aug. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a megoldás kulcsa, amit az előttem hozzászólók írtak. Segítsetek neki. Már te is sok mindent meg tudsz csinálni, a nővéreidről nem is beszélve. Azon csodálkozom, hogy anyukád nem szokott feladatokat adni nektek, különösen így nyáron. Vagy igen?

Emlékszem, hogy én olyan 12 éves koromtól már megnyertem magamnak a házimunka egy részét. Nyaranként napi 1-2-3 órás "munkám" mindig volt otthon, ami elsősorban a konyha és a ház kitakarításából állt, ami nem volt gyenge feladat, tekintve, hogy két bátyám van és a szobájuk nem is szoba volt, hanem barlang. De simán kibírható volt, sőt, még jól is esett, mert így legalább a délelőtti órák hamar elteltek. Ha suli volt, akkor a szombati nagy takarítás volt az enyém, ezt már magamtól vállaltam be és olyan jó volt, amikor megdicsértek érte. Igazából el sem tudtam volna képzelni, hogy anyukám csinálja, mert ő is dolgozott minden hétköznap, miután hazajött pedig hozzáláthatott szegény a házkörüli teendőkhöz, amiből volt elég. Emlékszem, amikor elköltöztem otthonról a főiskola miatt és nem jártam haza minden hétvégén, akkor azon járt az eszem, hogy vajon most ki segít Anyának és hogy boldogul egyedül, hiszen évek óta nem kellett a szobákat takarítania. Még mai napig, ha hazamegyek (ami ritkán van, mert külföldön élek) ösztönösen rárántom magam a szombati lakástakarításra. Látod, meg lehet ezt szokni, főleg, hogy rátok harmada jut! :-)

Ha pedig már tudsz majd vállalni diákmunkát (vagy a nővéreid) és olyan városban éltek, ahol van rá lehetőség, akkor próbáljátok ki, elsősorban nyáron, hogy a gimis tanulást ne zavarja be évközben. Majd később már lehet akkor is (én fősuli mellett már végig főállásban dolgoztam, ráadásul nappalis voltam, tehát meg lehet oldani). Nagyon jó érzés tudni azt, hogy ha valamire szükséged van, akkor nem kérned kell, anyukádnak nem esetleg máshonnan kell elvonnia a pénzt, hanem csak fogod magad, besétálsz és megveszed a saját pénzedből. Arról ne is beszélve, hogy egy-egy hétvégén így sokkal könnyebb valami aranyos és szórakoztató programot szervezni akár négyesben, hiszen nem mindegy, hogy anyukádnak kell ekkor mondjuk két heti kajapénzt kidobnia két nap alatt (merthogy annyit simán ki lehet egy kerek hétvége alatt), hanem esetleg ti is beszálltok és sokkal több mindent megengedhettek magatoknak.

2008. aug. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Nagyon hasznos tanácsokat adtatok nekem. Az egyik nővérem 15 lesz most augusztusban a másik pedig 18 októberben.

Még egyszer köszönöm. :)

2008. aug. 8. 11:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Remélem a nővéreid is úgy gondolkoznak mint te és sikerül rendbe kapni a kapcsolatod az anyukáddal,és anyagilag is helyre jöttök!
2008. aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!