Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyjam a névválasztást a...

Hagyjam a névválasztást a férjemre? Akkor is ha azt a nevet akarja adni ami a keresztanyukámé volt aki már elhunyt?

Figyelt kérdés

A név: Mónika lenne! Édesanyám huga és egyben a keresztanyukám volt, betegségben hunyt el 23 évesen már 11 éve.

Kisbabát várok, és kislányt! Párom, szeretné ha a mónika nevet kapná! Sosem beszéltem neki hogy én adnám ezt, sőt "ellene" is vagyok.

Nem tudom mit szólna a család többi tagja vagy akármi.

Szerintem édesanyám az örülne.



Mit gondoltok??? A vezetéknév az Boros


2014. szept. 6. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

A Mónika egy nagyon szép név, és nem így hívnak minden második kisgyereket, tehát változatos végre.

11 éve elhunyt keresztanya nevét miért kéne bárkinek ellenezni? Csak emiatt nem tetszik neked ez a név?

2014. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ha a vezetéknevet ő adja, akkor a keresztnevet Te. De persze a babát kéne megkérdezni, mire reagál jól a hasban, lehet érezni, melyiket szeretné viselni.:)
2014. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
1: Mert fiatalon meghalt, és ez rossz előjel!!!!
2014. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Meg aztán nem ártana utána nézni nem e volt neki egy Mónika szerelme esetleg!
2014. szept. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a nevet közösen kéne választanotok. Neked láthatólag nem tetszik - akármilyen okból is - ezt meg kéne beszélnetek.

Gondolom párod is megérti, hogy nem szeretnéd a saját gyereked az elhunyt nagynénéd nevén szólítani. Biztosan találtok olyan nevet, ami mindkettőtök számára megfelelő.

2014. szept. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
A névválasztás közös döntés legyen.
2014. szept. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sokan éltek már ezzel a névvel,sokan fognak még,nekem ez nem mérvadó.Az már annál inkább hogy neked nem tetszik.A te gyermeked,te fogod a legtöbbször a nevén szólítani,olyat adj ami mindkettőtöknek kedves,ne amit valaki/család elvár tőled.
2014. szept. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2 ezt ugye nem gondolod komolyan?:))ha nem szeretnéd a Mónikát akkor mondd el a férjednek.A kis ujjából még sem szophatja ki mit szeretnél.
2014. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Felnőtt emberek vagytok, és hamarosan szülők. Ha ennyit ne tudsz elmondani neki, akkor nagyobb gondok is lesznek még.

Beszéld meg vele, hogy nem szeretnéd ezt a nevet, és találjatok másikat.

2014. szept. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Közösen kellene kiválasztani. Ha ellenérzéseid vannak a névvel szemben, ne add.
2014. szept. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!