Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ebben a helyzetben...

Mit tehetek ebben a helyzetben, hiszen semmi jogom beleszólni?

Figyelt kérdés
Fiam most 21 éves, együtt van egy 38 éves nővel, már két éve. Ennek sem nagyon örültem, de valahogy bele kellett törődnöm, mert nem akartam a fiamat megbántani, nagyon szereti a párját, de amit most terveznek, az túlzás. Én azt hittem, hogy az ekkora korkülönbség miatt nem lesz jövője a kapcsolatuknak. A fiam a napokban azzal állt elő, hogy megkérte a barátnője kezét, feleségül veszi hamarosan, és megígérte neki, hogy amint befejezi a tanulmányait, gyorsan szerez valami állást, gyereket vállalnak. A nő már most azt hajtogatja a fiamnak, hogy gyereket szeretne minél hamarabb, mert kifut a korból, és fél, hogy már nem lehet neki később. A fiam azt mondta, hogy igyekszik minél hamarabb teljesíteni a kérését, én nem tudtam őt lebeszélni erről, az apja meg kiabált is vele, de ettől meg csak megsértődött, és az lett a vége, hogy elsírta magát. Beszéltünk a nővel is, ő azt mondta, hogy mi bízzunk meg benne, neki biztos állása van, jobban jár vele a fiunk, mint valami fiatal lánnyal, és egyébként sincs jogunk beleszólni, és hogy a gyerekünk amúgy is felnőtt, és szerinte érett emberhez méltó döntést hozott. Nagyon idegesek vagyunk, de sajnos igaza van: nincs jogunk beleszólni. Lehet valamit tenni ilyenkor? Szülők, mit tennétek a helyünkben? Lehet, hogy csak mi aggódunk túl sokat, ezt lazábban kellene kezelnünk, vagy jogos a félelmünk? Nemcsak az a baj, hogy ennyi idős a párja, hanem még túl fiatal is ehhez.

2014. szept. 8. 12:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Érthető, ha a fiad a leírtak szerint nyilatkozik a párjáról. Hiszen szerelmes valószínűleg. Ne akard szétszedni őket. Ilyenkor semmi észérv nem hat. Bele kell nyugodnod, eljön az az idő, amikor nem tudsz beleszólni a gyereked életébe. Max egy beszélgetés keretén belül elmondod a fenntartásaidat és annyi.
2014. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hagyjad már a fiadat békén! Élje az életét, ahogy jól esik neki. Örülj neki, hogy ilyen tisztességes, rendes, és szerintem becsülendő, hogy családapa szeretne lenni. Ő már nem gyerek, hanem felnőtt férfi, és az, hogy szerelmes legyen valakibe, az az ő természetes igénye. Azzal, amit csinálsz, csak ártasz neki. És ha a leendő feleségét bántod, azzal őt is bántod.
2014. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 8. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!