Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik hogy van olyan, hogy...

Létezik hogy van olyan, hogy a szülők szétakarják a fiúk/lányuk kapcsolatát bombázni, elválasztani egymástól? Mit lehet tenni az ilyen szülökkel? Van erre valami "fegyver"?

Figyelt kérdés
Úgy érzem meg akarják mérgezni a kapcsolatunkat a barátnőm szülei.Külön élünk,nem velük,de ez sem segít.Ha ilyen érzésem támad,akkor vajon jól látom a helyzetet?Valamikor kedvesek,rendesek velem,van amikor kb utálnak.Minden ok nélkül!Mit tehetnénk ez ügyben?Ennyi fele nem lehet megfelelni.Félek ráfog menni a kapcsolatunk!
2014. szept. 9. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
igen létezik ilyen... minket is szét szeretett volna szedni anyós, de nem jött össze neki :) már házasok vagyunk, és van egy kisfiúnk is... én őszintén szólva mikor elkezdett nekem "magyarázni" hogy tönkre teszem a fia életét beolvastam neki... hogy nem igaz hogy nem veszi észre, hogy boldog velem a fia... persze szerinte a pénzére hajtottam, meg ki tudja még mire - nekem is volt saját lakásom, nem kevés havi bevételem így nem tudom mire alapozta ezt a feltevését :) , de igazából mindegy is... szerintem egy nő se felelt volna meg neki... mióta unoka van már nem vagyok olyan rossz :))) hogy mit tudnál csinálni... ha a szemedbe nem mondják csak éreztetik veled, akkor bírd ki azt a kis időt míg ott vagytok náluk mosolyogj és kész... majd rájönnek, hogy nem tudnak mit tenni... barátnőddel ne veszekedj emiatt, ő nem tehet róla... ha szeretitek egymást, akkor nem mehet rá a kapcsolatotok...
2014. szept. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Naná hogy létezik ilyen. Általában az szüli, hogy hiába nem 12, hanem 22 vagy 32 éves a gyerek, a szülő továbbra is meg van róla győződve, hogy a korkülönbség okán ő még mindig sokkal jobban tudja, mi jó a gyerekének, mint a gyereke maga.


Hogy mit lehet tenni vele? Sokat nem. Ha ismered az okot, amiért utálnak, akkor esetleg azon lehet megpróbálni változtatni. Ha minden ok nélkül, csak nem tetszik az arcod, akkor nincs mit tenni.


Miért menne rá a kapcsolatotok? A barátnőd nekik ad igazat, vagy őt védi? Nem kéne elfelejtenie, hogy a szüleit úgy kapta, de téged már ő választott. Szoktatok erről beszélni? Ha igen, akkor mit gondol róla?

2014. szept. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy létezik. El kell vágni minden szálat, aztán kész. (persze ebben a pár mindkét tagjának egyet kell érteni, ha csak az egyik szorgalmazza, a másik meg inkább a szülei felé húz, az a kapcsolat nem lesz hosszú életű)
2014. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogyne létezne.

Pontosan ugyanaz nálunk a helyzet, mint amit az első leírt. Anyósom szerint én csak kihasználom a férjemet, és a pénzére hajtok. Valójában ugyanannyit keresünk, igaz hogy nekem nincs lakásom, dehát minek legyen, ha a férjemnek van. Inkább félreteszek egy fix összeget havonta, jól jön az még később.

Hogy mit csináltunk? Semmit, én kijelentettem, hogy többet nem megyek anyósomhoz, nem tartózkodom olyan emberekkel egy légtérben, akik utálnak, nincs kedvem jópofizni. Erre a férjem közölte anyóssal, hogy ő sem megy hozzá többet, amíg nem hajlandó engem elfogadni.

Időközben kiderült, hogy babát várok. Nos, az én anyósom a hír hallatára nem hogy közeledni próbált volna, hanem kijelentette, hogy az én gyerekemre nem tekint az unokájaként, és nem kíváncsi rá. Azt hiszem, így a legjobb mindenkinek. Legalábbis nekünk és a gyerekünknek biztosan.

2014. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pfff nem semmi..ilyen emberek vannak aki ilyet mond?Hogy nem tekinti az unokojának?Lehet jobb is így...
2014. szept. 9. 09:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Van , igen. Nekünk is îgy volt csak nàlunk a férjem részérõl. Ha ràmegy a kapcsolat akkor az nem volt kapcsolat. Azt kell megtanulni, hogy ilyen helyzetben senki màs nem tehet semmit csak az ,akinek a szülei szarakodnak. Ha nem tesz semmit, akkor a kapcsolat nem stabil és értelmetlen idõhúzàs az egész.
2014. szept. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!