Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiakadt a családom, szerintete...

Kiakadt a családom, szerintetek igazuk volt?

Figyelt kérdés

Közöltem a családdal, hogy idéntől már nem veszünk ajándékot a felnőtteknek, csak a gyerekeknek, mert most már nekünk is van egy kislányunk (1 éves), és az ő megtakarítási számlájára szeretnénk gyűjteni a pénzt, mert úgysem tudunk minden felnőttnek értelmes ajándékot venni, felesleges dolgot meg minek, csak azért hogy adjak valamit, nem dobok ki pénzt az ablakon. Mondtam, hogy nekünk se vegyenek már ajándékot, csak a kislánynak, hisz, ami ebédet csinálnak, az sem két forintba kerül, legyen az a mi ajándékunk, én pedig sütök majd valami sütit, az lesz az ajándék. Mindenki megértette, kivéve apuékat. Ők nem nagyon értettek egyet ezzel, de aztán mondtam, hogy sajnálom, de így gondoljuk, és így is fogjuk csinálni, mert a kislánynak szeretnénk biztos jövőt (már amennyire biztos jövőt tudunk majd teremteni), de legalábbis megpróbálunk neki annyit a számlájára tenni, amennyit csak tudunk.

Mi a véleményetek? Ti hogy reagáltatok volna? Valami hasonló tapasztalat? Kinek volt igaza?

Köszönöm a hozzászólásokat!



2014. szept. 13. 20:23
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Jah, és hogy miért közöltem ilyen korán? Ők azok közé tartoznak, akik már októberben elkezdik a karácsonyi vásárlást, csak nem akartam, hogy ők megvegyék már nekünk, mi meg nem veszünk semmit.
2014. szept. 13. 20:24
 2/24 anonim válasza:
32%
Véleményem szerint ez a ti magánügyetek, és az már mellékes ,hogy mások hogyan reagálnak rá.
2014. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem miert akadtak ki ezen! Mi is igy csináljuk , bár nekünk nincs gyerek. A családban viszont csak a gyerekek kapnak( unokahugaim, unokaocsem). Akkora a család hogy csődbe mennek ha mindenki kapna. Az hogy sütit viszel, szerintem tok jo ötlet . Vegyél a szüleid nek egy egy tabla csokit, akkor jut is marad is.
2014. szept. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igazából nem foglalkozom velük, 26 éves vagyok már, nem gyerek, nem is azt kérdeztem Tőlük, hogy mit szólnának hozzá, csak közöltem velük. A kislányom születése előtt nem voltam ennyire "kemény", inkább olyan visszahúzodó, sok mindenre bólogató, de mióta megvan a lányom, az igazi anyatigris jött elő belőlem, lehet, hogy ezt is nehéz elfogadniuk, és ezért akadtak ki mégjobban.
2014. szept. 13. 20:36
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Nézd, szerintem nem jó ötlet, de a helyedben nem foglalkoznék a negatív véleményekkel, ez a ti döntésetek. Úgy gondolom egyébként, hogy ajándékot adni, kapni is öröm, már az ajándék kersése is örömet ököz nekem, megtalálni azt, aminek örülni fog valamelyik családtagom, hangulatossá teszi az ünnepet egy felnőtt számára is, csak azért mert gyereked született nem kell aszkéta módon élni és mindent a gyerek megtakarítási számlájára tenni. Nekem ez kicsit olyan, hogy akkor holnaptól csak a legrosszabb kajákat együk és ne vegyünk ruhát, csak ha már leszakadt rólunk, mert mindent a gyerekért, hát nem tudom, én nem így szeretném csinálni az biztos.
2014. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is a véleményed!
2014. szept. 13. 20:46
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Részben talán azért is akadtak ki, mert közölted velük, attól hogy anya lettél még meg lehet beszélni dolgokat.

A másik pedig, hogy ha ők akarnak akkor vesznek nektek is ajándékot, ezt nem tilthatod meg nekik, meg nem is lenne értelme.

2014. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A végén úgy zártuk le, hogy ha akarnak vesznek, de mi nem tudunk venni. Köszi Neked is, hogy írtál. Lehet kicsit túlzásnak tűnik a dolog, de mi így döntöttünk, és úgy voltunk vele, hogy fogadja el mindenki, ha meg nem, akkor vegyenek ajándékot, de mi nem ajándékozunk tárgyi ajándékkal, csak süteménnyel.

Köszönöm Nektek, hogy írtatok!

2014. szept. 13. 20:51
 9/24 anonim ***** válasza:
87%
De hogy van? Mindenki csak a ti gyereketeknek vesz ajándékot, vagy van más gyerek is a családban, akinek azért ti is vesztek? Amúgy nálunk is csak a gyerekek kapnak egyik oldalról, de azért a szüleinknek szoktunk venni ajándékot, ennyire nem kell szerintem garasoskodni, hogy valami apróságra ne teljen.
2014. szept. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Mi is veszünk természetesen, van öt gyermek a családban, nekik veszünk ajándékot. Anyuék, anyósék elég szegényesen élnek, ők örültek is a dolognak, mert ők is inkább a családi ebédet szánják ajándéknak.
2014. szept. 13. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!