Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az édesanya lemond gyermeké...

Ha az édesanya lemond gyermekéről már akkor mikor még meg sem szülte, akkor aki befogadja, mint anya az a papíron is úgy lesz, vagy az eredeti anya neve szerepel majd ott?

Figyelt kérdés
Remélem érthető a kérdés.
2014. szept. 17. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Onnantól az eredeti anya sehol nem szerepel.
2014. szept. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Örökbefogadók szülők lesznek. Jogilag a vér szerinti szülőknek semmi közük nem lesz hozzá,ha aláírják a lemondást.
2014. szept. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Szules elott nem lehet lemondani a gyermekrol. Szules utan lehet, akkor a gyermek orokbefogadhato. A szuloanya neve nem fog a gyermek semmilyen papirjan szerepelni, egyedul a gyamhivatalnal lesz nyilvantartva de senki keresere ki nem adhato.
2014. szept. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem igaz utolsó, nagykorú gyerek kikérheti.
2014. szept. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nem kerheti ki. Bemehet a gyamhivatalba es kerheti, hogy a hivatal vegye fel a kapcsolatot a verszerinti szulokkel. A hivatal kiertesiti a szulot, hogy a gyermek kapcsolatba kivan vele lepni, engedelyezi e az adatainak kiadasat. Ha engedelyezi, kiadjak, ha nem akarja, nem adjak ki. De nem kel hozza 18nak lenni, 16evesen mar kerheti a szulei beleegyezesevel.
2014. szept. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon fontos volt most nekem. Reménykedtem hogy ilyet nem lehet. Tehát akkor a gyámhivataltól ki lehet kérni úgymond az eredeti szülőket? Tényleg köszi mindenkinek.
2014. szept. 17. 20:30
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
nem úgy van hogy odamész és kiadják neked a nevet címet, hanem a gyámhivatal a te kérésedre megkeresi a szülőanyukát, és ha ő beleegyezik a találkozóba, akkor a gyámügy összehozza... hány éves vagy? mert ahogy valaki már írta, 16 éves korodban keresheted először, de ahhoz kell az örökbe fogadó szüleid beleegyezése is, 18 évesen meg természetesen keresheted magad is... :)
2014. szept. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok. 2 napja derült ki a dolog. Nem tudom mit kezdjek a helyzettel. De ha esetleg látni vagy tudni akarok az igazi szülőkről akor bemegyek. De tényleg köszönöm az infókat. :) ha tudnám meghálálnám.
2014. szept. 17. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!