Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűntudatom van. Én akarom, ő...

Bűntudatom van. Én akarom, ő fél a messzi munkától. Mi ilyenkor a helyes?

Figyelt kérdés
A történetünk hogy egy éve nagymamám nálam élünk, pénzben centire kiszámolva. Kettőnk betevője havi 120-130e Ft. Hitelt törlesztünk, ami havi szinten 35e Ft-ot visz el a kasszából. Nagyon rossz otthol a légkör mivel csak nekünk kell alkalmazkodni, meg mamám is megbánta hogy felajánlotta a lakást. 1éve ennél fogva minden percünk arról szól hogy el tudjunk költözni. (Megjegyzem nem vádolom semmivel mamám, hisz öreg, nem tud már úgy kompromisszum kész lenni) Hitelt többet nem szeretnénk magunkra venni, de albérletbe sem beleverni. Külföldi munkában gondolkodunk mindig. A vágyunk egy kb 5milliós ház, házasság, gyerekek, +esetleg annyi plusz hogy ne a semmire jöjjünk haza. Nincs igazán félretett pénzünk, szerencsét próbálni nem tudunk. Ismerősök bíztató már akik kint dolgoznak, de végül mégsem jöttek össze a dolgok. Majd most nyáron, a Kanadában élő rokonom hazajött. Felajánlotta hogy segít páromnak munkát keresni ott. Azt mondta nagyon jó ott élni, meg fizetik az embert. Nagy örömmel búcsúzunk el tőlük, mivel Kanadába aki picit jártas a dologban, nem egyszerű kijutni, legalábbis dolgozni nem. 0 esélyünk lenne, de nemrég telefonált nekünk, e-mailes egyeztetés után. A barátom kimenetre heggeszteni északra. Azt már búcsúzáskor emlitette hogy nekem nem tud munkát, majd pár hónap múlva kimehetek párom után. Most úgy néz ki tényleg megtörténik a csoda, csak én 6hónap múlva mehetnék utána. Állítólag ő annyi idő után kérvényezhetné a letelepedést s engem kivihetne magához. Össze is házasodhatnánk ott ami megint több pozitívummal járna. Szeretem nagyon, de amellett nagy lehetőségnek találom ezt. Ő nem mondja nekem annyira de tudom hogy fél, én is félnék. Szerintetek bíztató ám, vagy hagyjam hogy ő döntse el? Mellesleg nekem is pokol lenne itthol, mert amellett hogy hiányozna, tudni kell hogy míg nem költöztünk össze, mindig azt hallgattam mamámtól hogy megcsal, amin ő egyfolyában nevetett, pedig volt már hogy sírtam. Barátom mélyen vallásos családból származik, bár ő nem hívő. Ilyen félni valóm így nem lenne. Szerintetek mi a jó döntés??

2014. szept. 22. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Külföldről is tudjátok utalni a pénzt hitelre és még a mamád is tudnátok támogatni.Menjetek.
2014. szept. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg van az anyagi tőkétek a repülőjegyre, kajára, lakhatásra, amíg meg nem kapjátok az első fizetést? Ha igen, én nem gondolkodnék, hanem mennék.
2014. szept. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kiutazást és minden egyebet a munkaadó áll és intézi a követségen a papírokat , amúgy csak a repülőjegy 250e Ft körül lenne. Én is úgy érzem hogy a 6hónap ellenére érdemes támogatom, bíztatnom. Szegény valahogy csak átvészeli azt a 6hónapot....
2014. szept. 22. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:
OFF: hol találtad ezt a 250 ezres árat? Én most sebtiben rákerestem, mert sokaltam, és már az oda-vissza jegyek is 150-180 ezer között voltak.
2014. szept. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocs, el írtam 150e Ft-ot akartam :)
2014. szept. 22. 17:12
 6/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk az oda-vissza 150e Ft már húzósabb dolog, az valószínűleg charter járat amiből nem sok indul egy évben, így hónapokkal előtte le kell foglalni a repjegyet :)
2014. szept. 22. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!