Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van annyi egyedülálló...

Miért van annyi egyedülálló 30 (25) év alatti anyuka? Hogy lehet ilyen fiatalon egyedül maradni? A gyerek véletlen, vagy egy elhamarkodott döntés eredménye vajon?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 10:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%
Ez úgy működik, hogy a tinédzser gyerek nagyfiú/nagylány akar lenni, lefekszik a párjával, védekezésről persze mégnem is hallottak, de azért érettek a szexhez, meg tudnak felelősségteljesen szexelni. Aztán jön a baba. Tehát többnyire becsúszott gyerekről van szó. Én őket sajnálom a legjobban, nem a szülőket.
2010. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Lehet ott később is,nem a koron múlik.........hidd el:(
2010. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Egy ismim 20 évesen esett teherbe. Amolyan "szerelemgyümölcs" volt a baba, akarták természetesen, együtt választottak nevet a párjával, készültek a szülésre stb. Miután megszületett a baba, az addig odaadó társ lelépett 2 hónap múlva vmilyen mondvacsinált indokkal. Tulképp megijedt a gyerekneveléstől, a felelősségtől, a családtól. Szerintem nem ő az egyetlen ilyen egyedülálló anya...Nem mindig a védekezés hiánya miatt kerülnek ám ilyen helyzetbe!

2010. jan. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek,nem feltétlenül azért marad egyedül az anyuka a gyerekkel,mert nem közös döntés volt.
2010. jan. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem mindig a védekezés hiánya szerintem sem. Sokan vannak, akik pár hónap ismeretség után tudatosan csinálnak gyereket, aztán szétmennek.

Vannak idősebbek is, de számomra elég megdöbbentő volt, h itt nemrég 22 (!) éves egyedülálló anyukák írogattak..

2010. jan. 21. 10:48
 6/20 anonim ***** válasza:
69%

Sokan egy nem igazán jól működő kapcsolatba szülnek gyereket.De nagyon sok mai kismama a szülés után csak a babával törődik,elkényezteti,hisztis gyereket nevel.Mindent ráhagy,nehogy sérüljön a kis lelke,És erre rámegy a házasság.De természetesen csak a férj a felelős emiatt.Nincs párbeszéd a párok között.Azután válni akar az anyuka.Van,hogy valóban a férj megy el,de nem azért,mert megijed a felelősségtől.Inkább azért,mert otthon már ő nem számít semmit,csak a gyerek a fontos.És nagyon sokszor az anyuka keres magának szeretőt.

Akiket én ismerek,azoknál a fentiek közül valamelyik volt a válóok.

Több felelősség kellene mindkét részről a házasság,a gyerekvállalás,nevelés iránt.

2010. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem azért, mert sokszor az apuka is ugyanolyan fiatal, és még nincs kedvük babázni, gyereket neveli, lekötni magukat egy nő mellett. szeretnének még kalandozni, csajozni, függetlennek lenni.

ebben az esetben nyilván nem az apuka nem akarta a gyereket, hanem a nem megfelelő védekezés hiányában csak becsúszott.

2010. jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Meg még a kedvencem, amikor azt mondják, h nem házasodnak össze, mert az felelősség, de gyereket azért vállalnak. Mintha az nem járna semmi felelősséggel!!
2010. jan. 21. 10:57
 9/20 anonim ***** válasza:
71%
Azért, mert egy 20 évesnek hiába mondod, hogy várjon még, ne kapkodjon el semmit - nem fog rád hallgatni, úgy érzi, elég felnőtt ahhoz, hogy önálló döntést hozzon. Sajnos, ez nem így van. Ha csak visszagondolok a saját 20-as éveimre, és belegondolok, hogy azóta mi minden változott, és mennyi mindent látok másképp.... De az ember nem lát a jövőbe, csak a pillanatnyi érzései szerint dönt. Meg se fordul a fejében, hogy ŐT is elhagyhatják...
2010. jan. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ugyanannyi a 30 feletti egyedülálló anya is! Nem kor függvénye az elhagyás! És nem mindig a férfi a hibás. Ne sztereotipizáljunk már!
2010. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!