Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiam és a keresztanyja...

A fiam és a keresztanyja összejöttek, mit tegyek? A helyzet ennél még rosszabb. Tényleg nem lehet már mit tenni?

Figyelt kérdés
Én egy aggódó édesanya vagyok, a fiam még 19 évesen kiment Ausztriába tanulni, ahol a keresztanyja dolgozik pár éve. Mi örültünk először, hogy ott lesz mellette egy megbízató, jól ismert ember. És telefonon rendszeresen tartjuk a kapcsolatot. A keresztanyja az én legjobb barátnőm volt kisgyerekkoromtól kezdve, és mikor itthon volt, rendszeresen látogatott minket, a fiamra kiskorában sokszor vigyázott, születésétől kezdve ismeri, tehát nagyon szerettük, megbíztunk benne, de ő teljesen elárult miket. Pár hónappal, miután kiment, olyannal hívott fel minket a fiunk, ami teljesen ledöbbentett. Azt mondta, hogy nagyon szereti a keresztanyját, és ez a szeretet már több, egy pár lettek. Mi megharagudtunk rá, de a keresztanyjára még jobban, de nem tudtunk ilyen távolról semmit tenni. Aztán egy év múlva meg már azt mondta a telefonba, hogy eljegyezték egymást, és a jegygyűrűt a bankszámlájára félretett pénz jelentős részéből vette, amit eredetileg nem ilyenre kellett volna költenie. A fiam most 21 éves, és tegnap hívott fel a legváratlanabb, lehető egyik legrosszabb hírrel, hogy a keresztanyja babát vár, és hogy milyen boldog. Én nem értem, hogy lehetnek boldogok, én ezt teljesen elítélem, és tanácstalan vagyok, nem tudom mi lesz ebből. A fiam nem győzi mondani, hogy ő boldog, de én ezt el se hiszem, és nem örülök neki, hogy így lett az. Felvettük a keresztanyával is a kapcsolatot, számon kértük, ő meg csak azt mondta, hogy törődjünk bele, ne haragudjunk rá. Én annak ellenére, hogy nagyon szeretem a fiam, ez egy olyan dolog, amiben nem tudom támogatni, az apja már szóba se akar állni vele, de azt tervezik, hogy Magyarországon házasodnak majd össze. De a kisbabájuk miatt már semmit sem tudok megállítani.

2014. okt. 4. 10:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Bizarr helyzet valóban. De kénytelenek vagytok jó képet vágni hozzá, hisz ez az ő döntése. Esetleg lehet okvetetlenkedni , akkor viszont ellenetek fordulhat a fiatok. És dafke csinálná. Úgyhogy nagy levegő, széles mosoly. Nem könnyű, de nemigen van más választásotok.
2014. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%
Vagy kitagadjatok mind kettot a babaval egyutt, vagy elfogadjatok a furcsa szitut. Azt hiszem, en mindkettot meg tudnam csinalni. En sem orulnek, az biztos.
2014. okt. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Sowilo ***** válasza:
45%
Ezaz, erre volt szükségem dél előtt. Köszi kérdező!
2014. okt. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
63%
Nos, ez van. Mi a problémád konkretan? A nagy korkülönbség, vagy az, higy a baratnoddel jött ossze?
2014. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%

Gondolj arra h ennel sokkal rosszabb is lehetne:-))Persze nem ez az idealis helyzet,nyilvan o sem igy kepzelte el,a keresztanyja sem de az ember nem tudja megvalogatni h kibe szeret bele.


Legalabb ismeritek a not,jol kijottok vele es szulokent szerintem az a legfontosabb h a gyerek boldog legyen.Az h kivel az indifferens.Vegulis nem valami drogossal jott ossze,vagy valakivel aki kihasznalja,hanem egy csaladi barattal:-))


Az meg h gyerekuk lesz az szuper,es ha szeretned latni az unokadat akkor bekelj meg a valasztasaval.Mi a legrosszabb ami tortenhet?Elvalik.


Semmi el nem rosszabb mintha egy korabeli lannyal jott volna ossze:-))Nekem is voltak fura valasztasaim 20 evesen,egyszer beallitottam egy 53 eves pasival,a szuleim majdnem infarktust kaptak,ennek ellenere nagyon bolcsen sosem tiltottak,nem iteltek el,csak kivartak amig elmulik:-))


Anyukam azt szokta mondani,h tok mindegy h mit csinal a gyerek egy szulonek egy feladata van: szeresse,feltetelek nelkul meg akkor is ha neha baromi nehez:-)))


Azt h h jottek ossze nem tudni,lehet h a fiad kezdte de ez lenyegtelen.Szeretik egymast,megallapodtak ezsel meg kell bekelni,hiszen ti vagytok az idosebbek,ne viselkedjetek ugy mint egy sertett tinedzser:-)))

2014. okt. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Kedves Kérdező! Mégértem, hogy neked kissé váratlan meg szokatlan a dolog, de azért próbálj meg ezen túllépni. A keresztanyaságtól nem lesz valaki rokon, szóval teljesen törvényes a dolog. És egyébként is írtad, hogy őt teljesen megbízható, rendes embernek tartottad ideáig. Hogyha lehet még gyereke, akkor nem is lehet túlságosan idős se. Szóval inkább támogassátok őt és örüljetek neki, hogy unokátok lesz.
2014. okt. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
2%

19 eves apuka, es anyuka lehet meg 46 is, akkor is tud meg szulni.

Nem rokon, de guy ismeri a gyereket, szuloket/csaladot mintha rokon lenne.

Ja, kerdezo csak ugy fogadja el!

2014. okt. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Nézd utolso, kénytelen lesz elfogadni. Felnott ember minden szereplő, neki semmi joga beleszólni. Persze, megpróbálhatja. Aztan majd ne csodálkozzon, ha soha többe nem all szóba vele se a sajat gyereke, se a baratnoje.
2014. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk teljesen mindegy, mert mar most se tartjátok a kapcsolatot.
2014. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%

5-ös válaszolóval értek egyet.

Inkább örüljetek, hogy egy általatok jól ismert, megbízható nővel jött össze, nem egy idegen, drogos, gyanús múltú, prosti kinézetű, erősen bebarnult félszerzettel, akiről ordít, hogy csak a pénzre hajt...

Nyugi, nem olyan rossz ez.

2014. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!