Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy az állam...

Mi kell ahhoz, hogy az állam megelőlegezze a gyerektartást?

Figyelt kérdés
A fiam apja eddig külföldön dolgozott, de nem volt oda bejelentve semmiféle lakcímre, csak egyszerűen kint volt pár hónapot. Azóta hazajött. Úgy hallottam, hogy ha az apa külföldön van, vagy nem talják meg, akkor nem előlegeznek, de ha itthon van, és többé kevésbé felkutatható, akkor igen. Attól még, hogy én nem tudom őt elérni (az állandó lakcímén évek óta nem lakik, családjával nem tart kapcsolatot, telefonszámát megváltoztatta), a bíróság még elérhezi? Van rá esély, hogy megelőlegezik a gyerektartást? Ilyenkor mennyit szoktak? És ha két év múlva az apa nem tudja visszafizetni, vagy nem tudják rajta behajtani, akkor tényleg nekem kell visszafizetni?
2008. aug. 11. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartás 3 évre megelőlegezhető,ha az apa nem fizet legalább 6 hónapja.Ha tőle nem tudják behajtani tőled biztos nem fogják,amennyiben mégis sikerül tőle bevasalni és megint nem fizet mégegyszer megelölegezhetik 3 évre.Természetesen,ha nem fizeti vissza az államnak akkor csak egyszer 3 évre előlegezik meg.Ők tudják hogyan kell felkutatni az apát,de ha mégsem sikerülne az egyszeri megelőlegezés akkor is jár.Az összeg ilyen esetben a minimálbér 20%-a gyerekenként.Engem a volt férjem úgy szívatott,hogy amikor letelt volna a 6 hónap mindíg feladott egy gyerektartást,mert ha az apuka elkezd fizetni visszavonják a megelőlegezést és csak 6 hónap múlva igényelhettem újra,természetesen addig megint nem fizetett.Ez így ment 4 évig ,mígnem lesittelték.
2008. aug. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

[link]


itt sokmindent megtudhatsz róla. nekem gyorsan ment a dolog, 4 évig kapam az államól , most a volt férj fizet, de a gyermekemet nem látogatja. szerencsére

2008. aug. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!