Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szoktatok csinálni vasárnap?

Mit szoktatok csinálni vasárnap?

Figyelt kérdés

Mármint a család mit szokott csinálni úgy egészében?

Együtt vagytok, külön töltitek, nem jelent semmit vagy nagy családi ebéd van? Milyen a hangulat? Szeretitek a vasárnapot?



2014. okt. 5. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Utálom a vasárnapot. Mert ugye muszáj hogy legyen vasárnapi ebéd, különben összedől a világ. Na most nálunk anya nem tud főzni, így mindig a mamám főz, aki beteg fáradt meg amúgy is dolgozik egész héten. Anya még csak nem is segít neki hanem engem és húgomat küld mindig. Nem azért mintha nem tudnám azt a 3-4 órát tanulással tölteni amit a konyhában töltök... Nem is értem az egész vasárnapi ebéd lényegét, szerintem fölösleges, csak a rengeteg plusz munka van vele. Kétféle leves kell, mert anya nem eszik húst, így neki zöldségleves kell. Akkor krumpli meg rizs, 2-3 féle hús, esetleg rántott zöldség anyának... És akkor vagyunk 6an. Aztán meg hallgatom mama siránkozását, hogy minden megmarad, meg micsoda pazarlás. De én meg már unom ismételgetni hogy "fölöslegesfölöslegesfölösleges".
2014. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk közös ebéd van, néha társasozunk vagy beszélgetünk, utána meg mindenki megy amerre akar:) Szeretjük, olyan meghitt és békés^__^
2014. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem a vasárnapot, mert frusztrál, hogy másnap dolgoznom kell és korán kelni. Pedig szeretem a munkám, és reggel amikor már úton vagyok örülök, hogy mehetek, de a pihenés-munka közötti átállás nekem zavaró, nehézkes :) Vasárnap egész nap olyan érzésem van, hogy "mindjárt vége". Éjjel nehezen alszom, mert előtte jól kipihentem magam, csak későn tudok végre elaludni, viszont hétfő korán kell kelni.


Család szempontjából semmi különös, minden nap együtt eszünk este vacsorát, szombat ebédet is, szóval ilyen szempontból a vasárnap is csak egy átlagos nap.


Általában pihenünk ilyenkor, néha délután bíbelődünk kicsit a hobbiinkkal, de kb. ennyi. Elég punnyadt a hangulat :)


A szombatot és a péntek délutánt jobban szeretem, ha elmegyünk enni, fürdőbe, kirándulni, stb. akkor azt olyankor tesszük és nem vasárnap.

2014. okt. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ketten vagyunk a férjemmel, de csak minden második vasárnapot tudunk együtt tölteni, mert akkor egyikünk sem dolgozik. Nekem ez az a nap, amikor kitakarítom a lakást, mosok vagy 5ször, és bevásárolok. Eközben próbálok a háziállatunkkal is foglalkozni, és felkészülni a másnapi munkára. Borzalmasan fárasztó nap.
2014. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem szeretem a vasárnapot


Másnap munka, a délután már arról szól..

Pl készülök,hogy. Aheten nem lesz időnk főzni, így előre dolgozm, angy adag ételt főzök, és tervetkészítek.

Diákként már ebéd után ent a keszülés visszaa Koliba, pakolás stb..túl korán kellett indulni..


Manapság egyébként mindig csinálnuk valamit, munkával vagy szórakozással telik. Vagy a szülőktől hazautazással

Most beteg vagyok, úgyhogy fekszem..


Ha itthon vagyunk mindig együtt ebédelünk, vasárnaptől függetlenül

2014. okt. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Változó, de általában semmit. Ha hétvégi program van, az inkább szombaton, a vasárnap pedig teljesen pihis. Ez kicsi gyerek korom óta így van. Nincs kötelező vasárnapi ebéd se, a nagyszülőkhöz se jártunk minden hétvégén, mert messze laktak. Ezen a napon általában mindenki elvan magában. Én már 20 vagyok, de még itthon lakok amíg fősulira járok, mert nagyjából 5 perc alatt ott vagyok autóval, ezért kár lenne koliba költöznöm, ami messzebb van, mint a házunk. Ma például nincs program. Apum főz, anyum mosott délelőtt. Nemsoká eszünk, ez nem ilyen kötelező jellegű üljünk össze ebéd, csak mire kész a kaja mindenki éhen van halva és alig várjuk, hogy ehessünk. Mivel ilyenkor mindenki későn kel, később kezdik az ebédet is főzni. Délután én szoktam venni egy forró fürdőt, legalábbis ilyenkor, mikor már hűvösebb az idő. Megmosom a hajam, pedikűrözök, manikűrözök, ezzel igazából el is megy az egész délután. Szeretem ezt a napot kényeztetésre fordítani, mert a hét többi napján csak egy egyszerű zuhany van, nem lenne ilyenekre időm. Anyukám szintén ilyenkor csinálja meg a körmét, kozmetikázik, stb. Apukám pedig sziesztázni szokott, internetezik, kimegy kicsit kertészkedni, ilyenek. Este pedig általában filmet nézünk, külön-külön. Ez a vasárnap számunkra csak egy nap. Jó, hogy van, felkészít minket a hét többi napjára, de egyébként semmi különöset nem jelent számunkra. A hangulat átlagos, itthon mindig jó a hangulat, nagyon ritkán van feszültség.
2014. okt. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Altalaban egyutt vagyunk,fozunk valamit ( az esetek 98%-ban en fozok)... Delelott alszunk delben egy korul felkelunk. megkavezunk,beszelgetunk stb... takaritunk,mosunk mikor mihez van kedvunk.

es nem szeretem a vasarnapot :(

2014. okt. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pàrommal ketten élünk, nekem csak egy àtlagos nap.Párom minden 2. vasárnap van itthon,de akkor is olyan uncsi szokott lenni.Nèha elmegyünk egy másik vàrosba vásàrolni,de amugy semmi èrdekes.

Kèrdezö,neked hogyan tellik a nap?

2014. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Újabban élvezem a semmittevést. Hétközben dolgozok, szombaton suli, a vasárnapokat maikor csak lehet, a nagy büdös semmivel töltöm, kockulok, párommal beszélgetek, macskát gyömöszkélek, és lehetőleg ki se teszem a lábam a lakásból :)

21L

2014. okt. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!