Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 40-es,50-es anyukák, apukák!...

40-es,50-es anyukák, apukák! Ki hogy tudja támogatni gyerekeit? Tesztek különbséget két gyerek között?

Figyelt kérdés
2014. okt. 5. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Fizetjük az egyetemet és velünk élnek. Szándékosan nem teszünk különbséget de van hogy szükség miatt kell. Pl mindkét gyerek gépe egyszerre ment tönkre,amelyik info érettségi előtt áltt az kapott először majd amikor összejött a másikra akkor kapott csak a másik is.
2014. okt. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Te jó ég!Nekem 38 évesen( pedig lassan már a 40-eshez tartozom),még csak két éves a gyerkőcöm:-) :-)

Hát támogatom sok sok szetettel,és túrórudival:-)

2014. okt. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem fizettük az egyetemet mert nem fizetősre ment. Már vőlegénye, van 200 km-re költöztek. Anyagilag nem finanszírozzuk őket, dolgoznak mind a 2-en jól keresnek. Élelmiszerrel tudunk hozzájárulni a háztartásukhoz.
2014. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Ilyen korukban a szüleink minket is épp az egyetemmel támogattak. Tehát lakbér, rezsi, ruházkodás, étel, tanszerek, közlekedés és ezen felül zsebpénz. Amit diákmunkával kerestünk elrakattánk velünk a jövőnk alapjaihoz, még ha nem is beszélhetünk milliókról :)


Nem tettek különbséget köztünk.

2014. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%

Tesznek különbséget, mert két különböző élethelyzetben vagyunk.

A tesóm még velük él..

Tehát főz rá anyu, vagy megveszi azokat a dolgokat a boltban, amiket igényel, így nem kell kétszer menni. Tesóm nem szeret egyedül ruhát vásárolni, így gyakran megy anyuval, vagy velem../ anyunak jó szeme van a ruhákhoz, én is szeretek vele menni/ apu is így van mibt anyu.. Más mert otthon van

Én már a férjemmel élek.. Gyakran kapunk tőlük mindenfélét..gyakran segít apu a szakértelmével, tehát nem kell szakit hívni a járólapozáshoz, mert apuval megcsinálja a férjem, van eszköz és értenek hozzá..

Vagy karácsonyra olyat kapunk ami jól jön, de magunknak nem vesszük meg.. Stb..


Előtte suliztam, akkor kaptam pénzt az egyetemre fizették a kolit plusz vittem ételt, a zsebpénzemet megkerestem magam...

Tesőm nem jár/ járt egyetemre, de fizettek neki egy okj képzést..


Jelenleg a támogatás jőrésze nem anyagi termeszetű, de szeribtem ugyanannyira szükséges..

A szüleim 48 és 50 évesek,

2014. okt. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem fizettük az egyetemet mert nem fizetősre ment."


Nekem sem arra ment mégis be kell fizetni idén 35 ezret szakmai gyakorlatra. Az mellett könyvet és fénymásolat is venni kell,

2014. okt. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
A gyerek magának vett laptopot, a nyári keresetéből.
2014. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb szülő nem azért tesz különbséget, mert azt akar tenni, hanem mert a gyerekek nagyon eltérő igényűek, élethelyzetűek. Másképp lehet egy egyetemistát támogatni, és másképp egy otthon élő iskolást, pláne egy dolgozó, elköltözött fiatalt, netán azt, akinek már gyereke is van. Nekem is tíz év van a legnagyobb és legkisebb között, nyilvánvaló, hogy a nagyobbra a tanulmányai miatt sokkal többet kell költeni, ráadásul jó tanuló is, és csak remélhetem, hogy később ugyanezt a legkisebbnek is meg tudom majd adni, illetve, hogy felnőve megértik majd, hogy az adott lehetőségekhez képest mindegyiknek a maximumot próbáltuk mindig adni, és hogy ezt utólag nem lehet számszerűsíteni.
2014. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezdte a kishúgom az orvosit, amikor nekem már 3 gyerekem volt. Mi sokan voltunk testvérek, de ekkorra már mindenki kiröpült, és nem anyagi segítséget várt, hanem inkább fizikait, gyerekfelügyeletet, hogy dolgozhasson, vagy a házépítésben festést, parkettázást, csempézést, és ezeket maximálisan meg is kaptuk. A kishúgom meg rengeteg pénzt kapott a tanulmányaira, mert neki ebből az egyke-helyzetből fakadóan sokkal több jutott, és ráadásul kimagaslóan tehetséges is volt. Van olyan testvérem, aki ezért féltékenykedett és irigykedett, és voltak is viták, de én magyaráztam neki, hogy ha babaysitterre költené azt, amennyit a gyerekére vigyáznak, akkor bőven kijönne az az összeg, amit pl. a kishúgunk nyelvvizsgájáért fizettek. Szerintem ez a testvérem ma sem érti/értékeli ezt a fajta segítséget, és még mindig a pénzen rángatózik, pedig képtelenség úgy intézni a dolgokat, hogy egyformán kezeljék a gyerekek tanulmányait nagyobb korkülönbség esetén. Más az anyagi helyzet, más a szituáció.
2014. okt. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dkattila válasza:

Senkinek sem ugyanaz az élethelyzete.


Korrekt és tisztességes az, ahogy Ti is csináljátok.

2014. okt. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!