Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartanom kellene a férjem...

Tartanom kellene a férjem viselkedésétől? Ne bízzam rá a gyereket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a férjem nem bírja elviselni, hogy ha a gyerek hisztizik. 21 hónapos, most kezdte a bölcsit, az apja 3 hónapig nem volt itthon, most hazajött, szóval elég sok változás volt mostanában a kis életében, és a gondozónők meg más ismerőseim is mondták, hogy ez ilyenkor természetes, még máshogy nem tudja kifejezni, hogy meg van zavarodva, majd túljutunk ezen az állapoton.


Én próbálom normálisan kezelni a helyzetet: elterelni ilyenkor a gyerek figyelmét, nem tudomást venni róla, türelmesnek lenni stb. A férjem viszont kiborul, és kb ő is elkezd hisztizni. Az most egy dolog, hogy pl. ez nekem hogy esik, hogy nem volt itthon 3 hónapig, a nehezét ennek az időszaknak egyedül csináltam végig, és most hogy hazajött, 5 perig nem képes elviselni, ha a gyerek rosszabb passzban van. Pl. Pár napja átmentünk apukámékhoz vacsorázni, és a kisfiúnk a vacsora alatt végig hisztizett valamin, hogy ezt nem kéri, azt kéri (amit nem kaphat), hogy még forró, és nem adom senki oda stb. 5 perc múlva már kiakadt, hogy ez nem igaz, hogy két mondatot nem lehet tőle váltani, és hogy 3 napja jött haza, de még nem tudtunk nyugodtan megvacsorázni együtt. És én foglalkoztam vele egész este.


Lényeg: múltkor már fél órája sírta gyerek, hogy kekszet akar, de már nem akartunk neki több édességet adni aznap. Erre felvette a gyereket, és megrázta rákiabálva, hogy most már elég, hagyja abba!

Én ettől iszonyatosan megrémültem, kivettem a kezéből a gyereket, és mondtam neki, hogy ezt soha többet ne csinálja! Erre kiakadt, hogy én nem tudom kezelni a gyereket, úgyhogy erőteljesebbnek kell lenni. Anyukám szerint nem szabadna rá hagynom a gyereket, mert nem bírja elviselni, és bántalmazni fogja.

Amúgy nem úgy kell elképzelni, hogy napi 24 órában hisztizik a gyerek, csak néha rájön a dili, és akkor kezelhetetlenné válik.


Én is nagyon ledöbbentem, de amúgy meg mindig szívesen foglalkozott vele, vitte játszótérre, fürdette, vigyázott rá itthon. Olyan a munkám, hogy sokszor este kell elmennem, ilyenkor ő vigyáz rá. De most nagyon nyugtalan lettem! Ti mit csinálnátok?



2014. okt. 6. 09:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy bántalmazna, csupan nincs elegendő türelme. Mondjuk fel óráig nem kellene sirna az gyereknek egy keksz miatt - miért nem csináltál vele valamit? Üljenek le beszélgetni es segíts a ferjednek kezelni a hisztit.
2014. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 A kérdező kommentje:
Természetesen próbáltam én is csinálni vele valamit, de minden áron kekszet akart, és nem hagyta abba. Magyaráztam neki, hogy elfogyott, próbáltam vele játszani, de pár perc múlva megint rohant ki a spájzhoz, és rángatta az ajtót, hogy keksz, és nem érdekelte semmi más.
2014. okt. 6. 09:50
 3/77 anonim ***** válasza:
72%

Túldramatizálod a dolgokat. A férjed hazajött, kis nyugalmat szeretett volna, de egy hisztis gyerek kiborítja. Érthető. Nő létemre engem is kikészít egy hisztis gyerek. A férjed nem lesz szadista, nem fogja megverni, legfeljebb az egyik fülén be a másikon ki amikor a gyerek hisztizik, és nem fog egyből ugrani, hogy teljesítse a gyerek hiszti óhaját.

Nekem is volt a fiam 21 hónapos vagyis majdnem 2 éves. Ha hisztizett akkor egyszerűen megoldottuk annyival, hogy be vittük a szobájába, és mondtuk neki, hogy az ágyában nyugodtan hisztizhet, és ha megunta, kijöhet a nappaliba (persze az ajtó nyitva, és belestünk, minden rendben van-e) Hamar rájött, hogy hisztizéssel nem ér el semmit, le is szokott róla.

A férjed lehet már sík ideg volt amikor megrázta a gyereket, de nem hiszem, hogy eldurvulna..

Te meg figyelj arra, hogy a nevelési elvetek egyezzen, és ha az apja megdorgálja, vagy megdicséri, ne avatkozz bele..

2014. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 A kérdező kommentje:

Hát szerintem a gyerek durva rázása és ordibálás vele nem nevelési elv. Igen, én is be szoktam küldeni a szobájába mostanában. Valamikor bejön, valamikor nem.


És arra nagyon odafigyelek, hogy a hisztivel ne érje el, amit akar. Ezért sem kapott több kekszet. De a férjem pl. ebben is olyan, hogy inkább ad neki, csak hagyja abba. már beszéltünk róla sokszor, mondja, hogy oké, de legközelebb megint kiborítja a hiszti, és megadja neki, amit akar.

2014. okt. 6. 09:53
 5/77 anonim ***** válasza:
49%

"De a férjem pl. ebben is olyan, hogy inkább ad neki, csak hagyja abba. már beszéltünk róla sokszor, mondja, hogy oké, de legközelebb megint kiborítja a hiszti, és megadja neki, amit akar."


Ez igy 3 nap alatt kiderült? Eleg sokat hisztizhet az a gyerek.....

2014. okt. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is igaza van a ferjednek.

Ha mar most egy keksz miatt fel óráig hisztizik, mi lesz kesobb? Valahogy muszaj megnevelni, ha a férjed annyira brutális lenne mar bántotta volna a gyereket.

2014. okt. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
65%

Te nem tudod kezelni a hisztit.

Fél órát hagyod hisztizni egy keksz miatt??

Fogod, beviszed a szobájába, és addig nem jöhet ki, amíg hisztizik. Ha nagyon nem hagyja abba, akkor hidegzuhany a fejére.

Nem szabad elkapatni, ezért van most a sok agresszív akarnok gyerek, mert nem kezelik a hisztijüket megfelelően.

2014. okt. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
64%

[link]

a "megrázás" veszélyes, beszéljetek erről!!

Nehéz időszakot él a kicsi- el fog ez múlni. Nagyon kicsi, kár, hogy már közösségbe kellett adni. De ő még nem tudja kifejezni a gondjait csak sírással. Ezt is beszéljétek meg. ÉS addig, míg kicsit normalizálódik a helyzet és apuka is egy kicsit megszokja, hogy nem kell úgy"felvenni a hisztit" -addig ne legyenek ketten.. bár gyanús, hogy akkor nem hisztizne- lehet, hogy most a nehéz helyzetben azt hogy ti ketten vagytok, "túlerőben" azt is nehezen viseli el a kicsi:D A "dilizik" egyébként te őrizd meg a hidegvéredet, ne legyen "közönség"a mutatványhoz, akkor előbb abbahagyja a műsort.

2014. okt. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 A kérdező kommentje:

Jézusom, milyen emberek vannak. Nem fogom elkapatni, de igen, akaratos gyerek és képes fél órán át hisztizni, ha nem kapja meg. Ezt most kezdte, sosem volt előtte ilyen gond.

De aki egy 21 hónapos gyereknek hidegzuhanyt lőne a fejére...atya világ. Nem engedek a hisztinek, nem kapja meg amit akar, egy idő után rá fog jönni, hogy semmit nem ér el vele, és abbahagyja. A megrázás pedig ilyen kicsinél komoly agyi problémákat, akár agyrázkódást is eredményezhet, olvassatok utána.


Játszótéren beszélgettem szülőkkel, akiknek bölcsis a gyerekük, és mindegyik azt mondta, hogy amikor elkezdték, a gyerek kifordult önmagából kezelhetetlen lett stb., 1-2 hónap alatt beáll neki az új helyzet.

2014. okt. 6. 10:14
 10/77 Ügyet Lenke ***** válasza:
94%
Ugyanakkor nézheted s dolgokat egy kicsit a férjed szemszögéből is, hazajött 3 hónap után, a gyerek ordít, ti a gyerek miatt veszekedtek, morrogtok s valószínű, hogy ezek mellett tényleg nincs időd rá, pedig neki is (a férjednek)jól esne egy kis törődés részedről. Találjátok meg mindenben a középutat amennyire lehet. A gyerek meg kell tanulja, hogy van NEM szó. A hiszti nem megoldás. A gyerek rázása sem, de elszakadhatott benne a cérna, biztos van a férjedben feszültség, vele is foglalkozz, tudd meg mi az. S neked is jót tesz ha ketten beszélitek és egységesen cselekedtek, döntötök a gyerekkel kapcsolatos dolgokban. S akkor nyugi lesz s foglalkozhattok egymással is. GYerek ide, gyerek oda a házassággal is kell foglalkozni.
2014. okt. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!