Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párok, akik összeköltöztek...

Párok, akik összeköltöztek albérletbe! Mennyiből jöttök ki havonta?

Figyelt kérdés

Illetve milyen volt az első 1-2 hónap, amikor még spórolva is, de nem tudtátok, hogy mégis hogyan jöttök majd ki?

Persze utána lehet számolni és kalkulálni, de a valóság nem mindig úgy sül el, mint a tervekben.


2014. okt. 8. 09:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan mi nem most, hanem 5 éve költöztünk albérletbe, de emlékszem, hogy nagyon gáz volt az első pár hónap. A férjem akkor 90-100.000 körül keresett volna, ha nem akkor államvizsgázik, ezért 15 napot otthon volt. Én részmunkaidőben kerestem 50.000-et. Ebből 35.000,- volt az albi+ a rezsi még egyszer ennyi, mert tél volt. Írtunk minden fillért, és megvolt, hogy egy napon mennyi pénzt lehet elkölteni, ha maradt belőle, akkor az elraktuk, nem költöttük el következő napon. Hát kb ennyi a tanácsom, nagyon odafigyelni mire költötök és kibekkelni azt a pár hónapot.

Különben azóta 180 fokos fordulatot vett az életünk, van saját házunk, autónk (igaz nem új egyik se), összeházasodtunk, van egy kisfiunk, szerencsére jól élünk. De ezekért mind tenni kellett, nem hullott az ölünkbe semmi.

Sok sikert kívánok kérdező!

2014. okt. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

És 2 ember étkezése mekkora összeg 1 hónapra kb?

2014. okt. 8. 09:58
 3/17 A kérdező kommentje:
Talán 60.000-re saccolom.
2014. okt. 8. 09:59
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak most költözünk, de máris érezzük az anyagi korlátok negatívumát. Már egy hónapja akartunk cuccolni, igazság szerint egy kis szekrénykés bútort akartunk venni előtte, meg egy tűzhelyet, de már ehhez is kellett több mint egy hónap. Úgy készülünk, hogy amíg sikerül berendezni a lakást, addig nagyon spórolós üzemmódra állunk, lesz egy kiskassza, amibe a számlákra tesszük félre a pénzt, lesz egy élelmiszerkassza és a maradék megy a további felszerelések megvásárlására. Amikor gyűlt annyi, hogy tudunk mosógépet venni, akkor megtesszük.
2014. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Első vagyok: szerintem kevesebből is meg lehet oldani, főleg ha nincs rá annyi :)
2014. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Persze, ha főz az ember és okosan ossza be, nem elpizzázza, akkor kevesebből is megoldható, csak próbálok kicsit "bővebben" számolni, hogy minden eshetőség esetén jól jöjjünk ki. :)
2014. okt. 8. 10:31
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Mi 1,5 hónapja költöztünk össze.

A kaja szűk 25 ezer kettőnkre. Úgy oldottuk meg, hogy a hét első felére az egyikőnk főz valamit, esszük amíg van, majd a másik. A többi étkezést teljesen külön álljuk, mert mást szeretünk. Így ő kb 10 ezerre jön ki én 11-12re.

Szerencsére csak a rezsit kell fizetnem meg a netet, ebbe nem engedem, hogy beszálljon, mert rosszabbul áll nálam, ill. ő állja a közös programjaink árát, meg még fizetnie kell a régi albérletét ebben a félévben.

Így kb havonta ő 40-50 ezret költ, nekem gyakran elfogy 70-90 ezer is.

2014. okt. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Albi 50, rezsi 40, lakástakarék 40, egy bérlet 10, kaja 60. A többi marad ruhára, gyógyszerre, szórakozásra, ajándékokra, felújítgatásokra.
2014. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Külföldön élünk, euróban írom ha nem gond, át lehet simán számolni :)

200euró/hó-ért bérlünk egy 20 négyzetméteres szobát, van még 3 lakótársunk, a lakás nagy így teljesen jól megvagyunk, mindenkinek van saját szobája, nem zavaró ennyi emberrel együtt élni. Erre jön a rezsi, ami havi 50-60 euró, étkezés havi 150-200 euró kettőnknek. Én sajnos munkanélküli vagyok jelenleg, párom jól keres, megtehetnénk hogy csak magunknak bérelnénk lakást, de úgy beszéltük meg hogy majd akkor ha nekem is lesz fizetésem, nem akarom hogy ennél is többet költsön kettőnkre, egyébként meg mint írtam jól kijövünk a lakótársakkal. A kapcsolatunk legelejétől együtt élünk egyébként, volt már másik kapcsolatunk előtte amiben megtapasztaltuk hogy ebben a korban (nem 16 évesek vagyunk..) totál fölösleges éveket várni az összeköltözéssel mert lakva ismerszik meg az ember, nekem is ment tönkre sokéves kapcsolatom az együttélés alatt, kiderültek olyan dolgok amik a randizgatás alatt nem, nem tudtunk együtt élni. Párommal jelenleg nagyon jól működik a dolog :) (tudom hogy ezeket nem kérdezted) :)

Nem spórolunk a végletekig, pl ha valamiből kicsit drágább a jobb minőségű és finomabb márkájú kaja akkor azt vesszük meg, de nem költjük feleslegesen a pénzt.

2014. okt. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Írhattok még!

2014. okt. 8. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!