Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyellnétek, ha a párotok/cs...

Szégyellnétek, ha a párotok/családtagotok alja munkát vállalna?

Figyelt kérdés

2 hónapja munkanélküli vagyok. Nagyon rosszul érzem magam. Egy fizetésből meg tudnánk élni, de eléggé szűkös a költségvetés, arról nem is beszélve, hogy így nem halad a lakberendezés.

Sok helyre beadtam az önéletrajzomat, többek között jelentkeztem a Tescoba is árufeltöltőnek, azonnal visszajeleztek, hogy keresni fognak és felvesznek.

Anyósom szerint ne vállaljam el, mert egyetemre járok és ez degradáló, inkább várjak még egy kicsit hátha lesz a szakmámban is munka (de hiába lenne, még nincs meg hozzá a végzettségem).

Ti nagyon szégyellnétek, ha a párotok/családtagotok ilyen munkát végezne úgy, hogy a környezetetekben mindenki értelmiségi?


2014. okt. 9. 19:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Anyósod egy ökör.Ha elvállalod mi lesz? Nem bszod otthon a rezet egész nap, és keresel munkát úgy is. Senki nem tiltja meg, hogy munkaviszonnyal keresgélj. Még jól is jössz ki belőle, mert a munkaadó is látja,hogy nem hónapok óta munkanélküli vagy, hanem elvállalod,ami van.
2014. okt. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

A jól elvégzett munkát soha nem kell szégyellni..


Amúgy a Tesco-s árufeltöltés nem olyan vészes.. Én csináltam sokáig(igaz, diákként). Fárasztó 12 órát csinálni, de egyáltalán nem megalázó.

2014. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Nem szégyellném. A munka az munka. Nevelőapám másodállásban kukás kocsit vezet (Jobban keres, mint én az irodai munkámmal)
2014. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs alja munka,csak munka van.Mostanában főleg,mikor iszonyat sok embernek nincs munkája,Azt kell megbecsülni,ami van.
2014. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az az ember nem értelmiségi, aki bárki mást lenéz azért hogy milyen beosztásban van vagy mi a szakmája. Ráadásul te azért vállalnád a munkát, hogy a párodnak/ mindenkinek könnyebb legyen. Inkább az anyósod a szégyellnivaló.
2014. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szégyen. Öcsém is gépkezelőként kezdte most gyárban, többet keres mint én irodában. Ráadásul még az előrelépési lehetőségei is jobbak.


De magam is csináltam gyári munkától kezdve bármit, főleg diákmunkaként.


Diákmunkák előnye pl hogy tuti kifizetnek, és szabadon választod az idődet. Míg szakmán belül diákként letudják azzal hogy "a tudás amit adunk többet ér"...lehet, de jól nem lakok vele.


Viszont annyiban tényleg ajánlatos a szakmában próbálkozni gyakornokként, hogy azzal szakmai tudásod is lesz. Én pl fél állásban vagyok gyakornok, minimál feléért, és tök jó mert ötvöződik a pénz és a tudás szerzés. Diákmelót szerettem csinálni, csak mindig azt éreztem hogy elpazarolt idő, mert oké, kb napi 4-5 ezer forint, de mellette se idő, se energia tanulni, akkor meg nem vagy előrébb....persze még mindig jobb mint ingyen melózni.


De pl anyám huga is takarít úgy hogy a férje halom pénzt keres, csak azért csinálja, hogy ne kelljen otthon ülni egész nap, senki nem nézi le érte.


Az anyósnak meg megmondanám hogy ha ennyire nagy a szája, akkor finanszírozza ő a tanulmányokat, amúgy meg semmi köze ehhez.


Sőt, szerintem sokkal inkább becsülendő, hogy valaki dolgozik, mint az hogy a szülők pénzét szívja és csak bulizik.

2014. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Hm, alja munka az lenne elmennél pénzért kefélni (na nem a cipőket)
2014. okt. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én gyorskajáldában dolgozom, hétvégi beosztásban, egy hónap alatt sikerült megutálnom amit csinálok, holott a környezettel nincs baj. Elég legalja munka amit n is végzek, de valahol kezdenem kell. 19 éves vagyok, első éves egyetemista. Nem úgy tekintek rá hogy húúú, de rossz ez a munka, hanem hogy elkezdtem és ennél lejjebb nem lesz úgyse már :)
2014. okt. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szégyen. Sem neked sem a párodnak, vagy a család többi tagjának. Én is egyetemet végeztem, minden "alapvető" dolog megvan még mellette (nyelvtudás, jogosítvány több kategóriában, meg még egy csomó plusz), és ha nekem is kevesebb munkám van, vagy egyszerűen több a kiadás, akkor én is mindent elvállalok. Pl. legtöbbször beugrós vagyok egy nagyon gagyi helyen, mint biztonsági őr (de ezt ne úgy képzeld el, mint egy postán, vagy bankokban ahol van normális egyen ruha, meg kulturált a kinézete az őrnek, hanem kb. mint amikor az olyan emberek között vagy akikre egy zsebkendőt sem bíznál, némelyik alig tud írni vagy olvasni, vagy olyan ápolatlan a külseje, hogy nem tudom kitől féljek jobban tőle, vagy a betörőktől) óránként 400 Ft-ért nő létemre.

És mégsem szégyellem, mégsem titkolom senki előtt, és igen, ott 16-24 órával keresek meg annyit, mint az alap munkámmal 4-5 óra alatt, de nem zavar. Az is pénz.

2014. okt. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem lévő elég egyöntetű véleményekhez. Egyre több lesz, hogy ilyen munkát kell vállalni. Madách megjósolta, hogy Michelangelo széklábat farag. :D
2014. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!