Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy fájdalmas, hosszú kapcsola...

Egy fájdalmas, hosszú kapcsolatot, ami tragikusan ért véget mennyi idő alatt lehet kiheverni? Mi miben tudunk segíteni?

Figyelt kérdés

Húgom most 20 éves. 3 éve összejött egy fiúval, aki eleinte nagyon rendes, figyelmes volt és az egész család hamar megszerette.

Kb. egy éve kezdődhetett, hogy szörnyen féltékeny lett és már azt se nézte jó szemmel, ha húgom velem, vagy a barátnőivel volt úgy, hogy Ő nincs ott.

Fiúkkal egyáltalán nem is beszélhetett.

Aztán most nyár végén nagyon csúnyán összevesztek, mert húgom szakítani akart. (Már rég akart, de a fiú lelkileg zsarolta.) A vitának az lett a vége, hogy nagyon megverte a tesómat és elviharzott. Másnap kiderült, hogy az nap este mikor megverte (Augusztus 22-én) öngyilkos lett.

Azóta a húgom olyan, mint egy élőhalott. Fogalmamsincs mit lehetne vele csinálni, pszihológushoz nem akar menni, a barátnői eltávolodtak teljesen tőle, csak én és anyu vagyunk neki jelenleg.

Rengetegen támadják, hogy miatta lett öngyilkos a fiú, az már senkit se érdekel, hogy előtte mit tett tesómmal.

15-17 évesen a világ legvidámabb lánya volt, futóversenyekre járt, mindenki szerette.. de ez a kapcsolat tönkre tette és nem tudom, hogy lesz e valaha olyan, mint régen?

(Bocsi próbáltam röviden írni, lehet kicsit zavaros lesz, de ha kérdésetek van mindenre válaszolok.)


2014. okt. 10. 11:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%

Hát ez nagyon borzalmas történet!! :(

Őszintén, szerintem a fiúnak sem kellett volna öngyilkosnak lennie. Tudom, a szakítás pillanatában mégis összeomlik az ember, és lepereg előtte az egész kapcsolat, meg az hogy többé nem lesz már együtt a kedvessel. De az is lehet, hogy pár héten belül a testvéred is rájön, hogy hiányzik neki a fiú, és újra együtt lehettek volna. A fiú nagyon elhamarkodta a dolgot, nem azt mondom, hogy várhatott volna vele... de mindig van kiút. Eléggé szerethette a fiú a lányt, ha ennyire összeomlott idegileg. De! megverni azért nem kellett volna a lányt! nyilván ez is a sokk hatása miatt tört rá.


A lányhoz sok türelmet kell fűznötök, ne fárasszátok, ne is beszéljetek az eseményekről! Ha néha szóba jön, ám legyen, ez is kell, de ne ez legyen a fő téma. Vigyétek el kirándulni, vásárolni, mászkálni, barátkozni, hogy láthassa, az élet nem állt meg, és lehet még szép. Valahogyan túl kell tennie magát. Hosszú idő lesz, lassan, de menni fog. Akkor is próbálkozzatok a programokkal, ha eleinte elutasítja, hisz ez is természetes reakció lesz.

Álljatok mellette!


21L

2014. okt. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%
hat ehez egy nagyon hosszu beszelgetesre lenne szukseg ezt itt nem lehet elmagyarazni ahoz hogy egyeltalan neked tudjunk segiteni egy 3-4 oras beszelgetesre lenne szukseg
2014. okt. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy pszichológus kellene, mert ezt innen senki nem fogja tudni megoldani. A fiú felel a saját tetteiért, ezt kellene erősíteni a húgodban, nem az ő hibája, neki joga volt szakítani, már csak a srác idióta viselkedése miatt is, ráadásul még jól meg is verte. Teljesen érthető, hogy nem akart ilyen pasit maga mellé, amit a fiú tett az pedig csakis az ő hibája, más emberek nem lesznek rögtön öngyilkosok egy szakítástól, gondolom, hogy volt valami pszichés gondja a srácnak.
2014. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerette???? Ne idegesíts már, te komolyan gondolod, hogy akit szeret azt megveri meg zsarolja? Az ilyen görény senkit sem szeret, csak magát, az a lényeg neki, hogy neki jó legyen. Ha egy picit is gondolna a másikra akkor nem lenne öngyilkos mert belegondolna, hogy mit okoz ezzel a másiknak. Közben iszonyatosan kapcsolatfüggő is, de nem azért, mert a másikat szereti, hanem azért, mert ő!!! nem bír egyedül megmaradni és ezért neki tökmindegy milyen áron, csak maradjon mellette a másik.
2014. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy szerette, de, akit szeretünk nem szoktuk lelkileg tönkre tenni. Itt nem csak a megverésre gondolok, hanem, hogy mindent megszabott neki, mindenkitől eltiltotta, stb. Húgom pedig gyenge volt, ahhoz, hogy már az elején ( amikor elkezdett így viselkedni ) szakítson. És ez lett a vége.

Köszönöm a tippeket!

2014. okt. 10. 11:57
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkosság a gyerek döntése volt! Ez miatt a tesód ne okolja magát! Nahmeg attól hogy befordul semmi sem fog változni, nem lehet meg nem történté tenni. Ezt értessétek meg vele. Ok szerette, meg fáj, de magát ill a családját nézze. Egy hülye miatt ne tegye tönkre az életét.
2014. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Szerette, de nem szerelemmel! Szerette, hogy van valaki, akit irányíthat,birtokólhat, akinek parancsolhat.
2014. okt. 10. 12:00
 8/20 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom :(


Ha a tesód nem akar pszichológushoz menni, esetleg menjetek el ti anyukáddal, kérjetek tőle tanácsot, hogy hogyan-miként tudnátok segíteni rajta.

2014. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

mindenképpen pszichológust ajánlok.

Ami velem történt, hogy jártam egy fiúval, együtt is laktunk. Sajnos valami oknál fogva (füvezett,ezt én később tudtam meg) nekem támadt, megvert magyarán szólva. Én szakítottam vele, de utána tartottam vele a kapcsolatot. 2 hónapig adtam neki kölcsön, mire ő feljött egy este, mai is tisztán emlékszem, mi ment akkor a tévében. Feljött és azt kérte, hogy kezdjük újra. Nagyon szeret, leszokott a kábszerről, stb. Én nemet mondtam és eddig szép szavakkal, szeretettel támogattam, de aznap este először voltam vele kemény, hogy nem szeretem és hogy tanuljon végre valamit és hogy többet nem tudok kölcsönadni, mert nekem is kell. Menjen tanuljon és akkor jobb állása lehet. (nem volt érettségije) Aznap este öngyilkos lett.

Én azt hittem belehalok. Magam, mindenki tudta nélkül mentem el pszichológushoz és igenis kellett, hogy segítsen a sablon szövegeivel abban, hogy ne érezzem az elvesztést és a bűntudatot. Családjában mindenki engem hibáztatott, hogy biztos elrontottam valamit. Senkinek nem mondtam meg, hogy megvert, mert füvezésen kaptam. stb.

De a pszichológushoz pár hónapig jártam, akkor összeszedtem magam, de kellett 2 év, hogy a bűntudatot végleg legyőzzem.

Aki öngyilkos lesz, annak van választási lehetősége. Vagy megteszi, vagy nem. Ő ezt választotta. Ő döntött így, nem Én. Ezt kell megérteni.

2014. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

Ez borzasztó! Sajnálom!

Tehát, a húgod kezdetben boldog fiatal lány volt, aki élvezte az életet, majd megismerte ezt a fiút, aki érzelmileg zsarolta, majd meg is verte. A fiú öngyilkos lett, és ezért mindenki a húgodat támadja? Érdekesen gondolkoznak felétek.

A húgodnak változásra lenne szüksége. Lehet, hogy egy új város, új iskola segítene a helyzeten. Mivel pszichológushoz nem akar menni, a barátai meg sz*rban hagyták, más nem jutott eszembe.

Esetleg kipróbálhatna új dolgokat, akár veled is, például elmehettek önkénteskedni egy menhelyre. A kutyák nagyon jó lélekápolók :)

Ha semmi nem tetszik a húgodnak, akkor majd az idő begyógyítja a sebeit.

2014. okt. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!