Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges a...

Szerintetek lehetséges a "semmiből" felnevelni egy kisbabát, ha az akarat megvan? Nem jár semmilyen támogatás, segély ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Adott egy huszas- harmincas éveiben járó pár akiknek véletlenül sikerül összehozni egy terhességet. (A véletlen felett ítélkező, hitetlenkedő válaszokra nem vagyok kíváncsi). Mindketten szeretnék ezt a babát, viszont anyagilag nem látnak megoldást. A férfi keres átlagosan 105 000 nettót, a nő átlag 95 ezret, jelenleg 11 hónapja dolgozik egy helyen. Ilyen fizetésre nem kapna túl sok gyedet. A férfi fizetéséből mindössze 40 ezer forint marad megélni, az összes többit viszi a bank egy adósság miatt, 20 ezret pedig gyerektartásra fizet a volt feleségének. Részleteket nem szeretnék kiadni hogy mi ez a sok tartozás, a lényeg a lényeg hogy ennyiből tudnánk gazdálkodni, 40 ezer meg az én gyedem.. A fő gond pedig az hogy nincs hol laknunk,ő egy rokonánál húzza meg magát jelenleg, aki szívességből fogadta be egy mindössze 1 szobás lakásba, oda nem mehetünk családostól. Én a szüleimmel lakom egy kis panelban, ide szintén nem jöhetünk, ketten a babával sem, abba sem egyeznek bele a szülők sajnos. Szóval csak az albérlet marad, de bárhogy számolom lehetetlennek tűnik. Az árak 50+ rezsitől kezdődnek, a legszegényesebb kis garzonnál is. Ennyit kifizetni, megélni nekünk is, és a babának is megadni az alapvető dolgokat, ez nem tudom hogy menne e ennyiből. Segítségünk az ő részéről semmi nincs rokonilag, az én részemről a szülők havi 20 ezerrel tudnának támogatni.
2014. okt. 13. 17:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Ha kiszámoltad nyilvánvaló hogy ennyiből nemhogy albit fizetni még enni sem tudtok. Esetleg családok átmeneti otthonára kellene rákérdezned a családsegítőben.
2014. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen anyagi körülmények között nem tartanám meg a babát.
2014. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
0%
Na mondjuk az is szep, hogy a szuleidhez nem mehetnetek ketten a babaval sem... Es sajnos igaz, hogy ilyen korulmenyek koze gyereket vallalni felelotlenseg.
2014. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
12%
Ha már úgyis jön a baba, akkor nincs más választásotok, mint megoldani. Meddig vonják az apuka fizetését? Legalább addig jó lenne, ha másodállást vállalna, illetve te is próbálj meg némi pluszbevételre szert tenni. Nem tudom, jár-e valamilyen segély, ennek is nézz alaposan utána, hátha. A kicsi is jobb a semminél. Kitartást! :)
2014. okt. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Sokat ertek az akarattal , ha kozben nem tudnatok megelni ho vegere.

Felelotlenseg lenne, varjatok meg a csaladdal.

2014. okt. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, két dolog:

- a semmi az semmire nem elég

- itt az akarattal is komoly bajok vannak

2014. okt. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
67%
Te 95-öt keresel, és a szüleid az elköltözésed után tudnak támogatni, tehát, a mostani fizetésedből adsz haza, de nem az összeset. Na, ezt a pénzt, amit keresel, szépen összegyűjtöd, és félreteszed. A baba születéséig otthon laksz, utána költözöl albérletbe. A kedvesed plusz állást vállal, gyűjtöget ő is a szülésig. Miután a baba megszületett, te nem maradsz sokáig otthon, csak fél évig, utána a gyereket bölcsödébe adod.
2014. okt. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Erre nagyon nem kellene gyereket vallalni. Az akarat keves, ha tapszert kell venni vagy pelenkat es nincs penz ra.... Mondhatod a boltban, hogy "pelenkat akarok", penz nelkul nem kapsz.
2014. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
56%
Én azért nem vállalnám a babát, mert szerintem akkor lehet egy gyermeket vállalni, hogy ha egyedül maradok, akkor is feltudom nevelni. Az apukák mostanában szeretik a könnyebb utat választani és ez nem azt jelenti, hogy a tiéd is ezt tenné, de akkor mit tennél, ha apa elmegy és te teljesen egyedül maradsz a gyermekkel és anyukádékhoz sem mehetsz és nagyon minimális gyedet kapsz? Szerintem ezt is mérlegelni kell manapság sajnos.Még egyszer írom, hogy nem rossz szándékkal gondolom, csak hát gyermekvállalás előtt mindenre fel kell készülni.Abszolút megértem,hogy borzasztó nehéz helyzetben vagytok és sajnálom, hogy manapság ilyen nehéz a megélhetés, nagyon sok ismerősöm azért nem vállal gyermeket, mert egyszerűen örülnek, ha kettejüknek nem kopik fel az álluk.
2014. okt. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
9%
menj be az önkormányzatba, van albérlet támogatás stb
2014. okt. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!