Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lépjek túl azon, hogy...

Hogy lépjek túl azon, hogy bántalmazott az exem?

Figyelt kérdés

Nem most történt, közel 5 éve...de a mai napig kísért. Nem kerültem kórházba, arra nagyon figyelt, de kaptam tőle pár pofont, jó néhányszor úgy meglökött, hogy a fejem a falon koppant, egyszer combon rúgott. Össze-vissza szorongatta a karomat, sokáig tele voltam kék-zöld foltokkal. Az ok? Az ő helyére ültem le az ágyon. (Ez nem vicc!)


Akkor éjjel rettegtem, nem tudtam, hogy lesz-e folytatása. Másnap elment dolgozni, én viszont felhívtam bátyámat, hogy segítsen. Mikor hazaért, közöltem, hogy lehet költözni, összepakoltam mindenét, csak vigye. Tesóm annyit mondott, hogy ha egyszer meglátja a közelembe, kamatostól kapja vissza az előző estét.

Eddig nyugtom volt, de ma véletlenül találkoztam vele. És előjött újra minden.


Van új kapcsolatom, a párom egy csodálatos ember, és neki is nehéz volt elmondani, hogy miért ugrottam hátra csak azért, mert hirtelen mozdulatot tett.

Sosem fogok ettől szabadulni?


25N



2014. okt. 14. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos nem. De nagyon jól döntöttél anno, gratulálok.
2014. okt. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ezek tanult feltételes reflexek, ha pl. valaki az arcod elé emeli a kezét, te azonnal odakapsz. Mindig benned lesz mert az urad megtanította veled.

Ezzel sokan vannak így, főleg akiket gyerek korukban is vertek.

2014. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Nem igaz, hogy nem lehet rajta túllépni. Persze mindig emlékezni fogsz rá csak másképp fogsz hozzá állni.

Önfejlesztés, terápiák, pszichológus minél előbb mielőtt még jobban beléd égne.

Nem kell hagyni és szenvedni. Ha nem tudsz tovább lépni akkor szakembertől kell segítséget kérned.

Hidd el rengetegen vannak ilyen és ennél durvább helyzetben.

Nekem az apám volt durva alkesz.

Nincs miatta traumám mert megtanultam másképp nézni a dolgokat. Nem én voltam gyenge stb. ő volt sajnálatra méltó primitív alak, annál én többre tartottam magam.

Csak az olyanokat lehet megtörni, akik eleve nem valami magabiztos személyiségek, akik tisztában lennének a saját értékeikkel.

Nem vagyok pszicho mókus de az, ami neked van egy kicsit olyan, mint a poszttraumás stressz.

A problémád kezelhető nem kell kotlani és siránkozni rajta inkább szembe kell szállni vele és erősebben fogsz kikerülni az ördögi körből.

2014. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Nekem ne mond utolsó, hogy egy pszichológussal folytatott beszélgetés, vagy pszichoterápia megszünteti, kiöli ezeket a reflexeket. Hirtelen mozdulatra nem rezzen össze valaki, különösen ha sokszor kapott az illető? Ehhez, hogy ne rezzenj össze, ne védd az arcok hosszú nyugodt stresszmentes évek kellenek.
2014. okt. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én a te korodban ugyanezt éltem át, csak többször. Nekem kb 1 évembe telt, mire elmenekültem. Nem volt hova mennem, mert felégettem minden hidat érte, és az exem visszaélt ezzel. Furcsa módon bennem az égvilágon semmiféle nyomot nem hagyott, pedig akkor a saját kezemmel képes lettem volna megfojtani. Olyan szinten lezártam azt a kapcsolatot, hogy szinte eszembe sem jut. Pedig előfordult, hogy az életemért kellett küzdenem vele. Akkoriban elég depressziós voltam, talán pont ez az oka, hogy nem marad érzelmi töltése a dolgoknak bennem. Biztos vagyok benne, hogy meg tudsz szabadulni az érzéstől, csak dolgoznod kell rajta. Lehet az az érzés ugrott be, amikor védtelenül állsz szemben valakivel, aki igazságtalanul bánt.. Segíthet a pszichológus, de akár az is, ha önvédelemre kezdesz járni, és önbizalmat ad az, hogy meg tudnád magad védeni bármilyen helyzetben. A páromat gyerekkorában bántalmazták rendszeresen, és önbizalomhiányos, alulfejlett szociális érzékkel bíró felnőtt vált belőle. Fiatalon hozzá sem érhetett senki, mert reflexből egyből védekezni kezdett. Neki az idő segített, és az, hogy sokat dolgozott a bántalmazó személyek hibás indítékainak és komlexusainak megértésén.
2014. okt. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1%
Így jár az, akinek a bunkó, agresszív állatok kellenek, megérdemelted kérdező, de te legalább tanultál a hibádból és lett normális párod.
2014. okt. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

Ez most furcsán fog hangzani, de a bátyád vagy egy másik férfi jelenlétében keresd fel és zuzzátok le!

Ez komoly, te is ténylegesen vegyél benne részt.

Tapasztalat...megszűnik a feszültség és nem fogod magad szerencsétlen áldozatnak érezni.

Én már a verbális agresszió legkisebb jelénél k***ra helyre teszem az illetőt, legyen az bárki.

Hidd el felszabadító ha kiállsz magadért.

2014. okt. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

6-os, te bunkó!!!

Hogy lehet ilyet mondani a kérdezőnek, hogy megérdemelte? Meg hogy ilyen kellett neki? Nem, nem kellett neki ilyen, hiszen azonnal szakított vele. És előre honnan tudhatta volna hogy mi fog történni, gondolom nem úgy jöttek össze hogy a pasi egyből lekevert neki 2 pofont ismerkedés gyanánt.....

2014. okt. 15. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os.


Előtte soha nem volt agresszív. De köszönöm a jókívánságokat, neked és nőrokonaidnak is hasonló jókat. :)

2014. okt. 15. 06:45
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A férjemet általánosban ököllel verte a tanítónője és tépte a haját, meg pofozta. (Ma úgy mondanánk, hiperaktív volt a férjem.) Lassan 45 éves lesz, de még mindig nehezen hiszem el, hogy ezért kapja el a fejét vagy rezzen össze, ha az arca felé nyúlok - hogy megsimogassam.
2014. okt. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!