Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan gyozhetnem meg szuleime...

Hogyan gyozhetnem meg szuleimet, hogy elengedjenek satorozni 2 napot?

Figyelt kérdés
Hamarosan itt van agusztus 15, ami nalunk nagy unnep. Szeretnek kirandulni egy tajon a barataimmal, es azt is szeretnem hogy ott aludjak veluk egy ejszakat, de a szuleim ezt nem engedik. Hogy gyozhetnem meg oket? Kerem segitsetek. Nagyon vagyom kiranduli
2008. aug. 11. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy hány éves vagy. Valószínűnek tartom, hogy még elég fiatal vagy és nagyon féltenek a szüleid. Ha még nem nagyon voltál távol tőlük, akkor kicsit nehezebb dolgod van, de még így is meg tudod őket győzni. Csak az a lényeg, hogy ne vessz velük össze és ne kiabálj. Szépen mondd meg nekik, hogy nagyon szeretnél elmenni, csak egy éjszakát lennél távol, nem idegenekkel mennél és nagyon boldoggá tennének, ha elengednének. Először talán kezd az engedékenyebb szülővel, mert ha ő megengedi, akkor rá tudja venni a másik szülődet, hogy hagy mehess el.
2008. aug. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
14 eves vagyok es a satorozas nem lenne tul tavol. Meg voltam ilyen kirandulasakon de meg sosem engedtek hogy ott toltsem az ejszakat azert mert kiskoru vagyok.
2008. aug. 11. 23:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, biztos féltenek, de szerintem ha 14 éves vagy akkor belefér egy kirándulás már a programba, ahhoz talán már nem vagy túl fiatal.Talán az kellene hogy akikkel mennél, barátokat bemutatnád a szüleidnek ha még nem ismernék őket, hogy lássák hogy nem rossz társaságban lennél. Ha esetleg megy veletek egy felnőtt akkor azzal is beszélhetnének. Tudom hogy nehéz neked, engem is nagyon keményen fogtak a szüleim annak idején, akkor én sem értettem hogy miért nem engednek meg ezt-azt ami másoknál nem volt akadály, de most felnőtt fejjel teljesen megértem őket hogy féltettek és nagyon jól tették hogy ennyire fogtak. Próbálj beszélgetni velük, mond el nekik hogy megbízhatnak benned és hogy mennyire sokat jelentene ha elmehetnél erre a kirándulásra.
2008. aug. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Ne haragudj, de 14 évesen én sem enegdném el a lányomat egy ottalvós buliba, és távolról sem vagyok maradi gondolkodású. Talán tényleg segít, ha bemutatod otthon akikkel mennél, de nem nem garantált a siker ettől még.
2008. aug. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem 14 évesen egy hétre engedtek el, igaz sok nagykorú is velünk jött, és ők naivan úgy gondolták, hogy olyan a társaság, hogy nem kell engem félteni. Az én szüleim is konzervativak, úgyhogy hónapokkal előtte elkezdtem puhiteni őket. Ülj le velük beszélgetni. Mond el nekik, hogy hova mennétek, a barátaidat mutasd be nekik. Esetleg tedd hozzá, hogy mennyire unatkoznál a hétvégén, ha az összes barátod elmenne csak te nem. Pedálozz azzal, hogy az xy -t is elengedik, akik veled egy időse. A szüleid felhivhatják az ő szüleiket, megbeszélhetik az aggodalmaikat, hátha úgy megnyugszanak. Ha felnőtt is megy veletek, akkor beszélhetnek vele is telefonon. Ajánlj fel valamit cserében, ha elengednek pl: lemondasz a havi zsebpénzedről, kitakaritod a házat. Ha már elengedtek vidd magaddal a telefonod, és vedd fel ha hivnak, elképzelhető, hogy napi 5ször hivnak majd, de vágj hozzá jó képet, hogy legközelebb is elengedjenek. A kijelölt időpontot pedig tartsd be, és pontban akkor gyere haza.
2008. aug. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!