Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néhány nőben miért nincs meg...

Néhány nőben miért nincs meg az önállóságra való késztetés?

Figyelt kérdés
Képesek úgy élni, hogy másik embertől függ az élete. Nincs meg benne a késztetés, hogy fejlessze magát, tanuljon, dolgozzon.
2014. okt. 17. 14:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%

Ne általánosíts. 22 évesen a második diplomámat csinálom, 3 nyelven beszélek. Mi az, hogy nincs meg bennem önmagam fejlesztésének vágya?

És az én eredményeim még semmik, ahhoz képes, hogy más nők mit le nem tudnak vágni, ráadásul gyerek meg férj mellett.


Esetleg ha nem szellemi nyomorékokkal ismerkednél, hanem normális nőkkel, akkor megtapasztalhatnád a másik oldalt is.

De kétlem, hogy ilyen hozzáállással az iq light-okon kívül bárkinek kellenél.


Egyébként ez egy ostoba, provokatív kérdés. Kérdezhetnél én is, a férfiak miért mind igénytelen, meccsbámuló, tökvakaró sört böfögők? De szerencsére én nem csak idáig látok.

2014. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek nem egyforma, sablonra gyártott termékek, hanem mindenki külön egyéniség, ezért egyik így érez, másik úgy, egyik így gondolkozik, másik úgy, egyik így érzi magát jól, a másik úgy.
2014. okt. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
43%

Mert kihalt belőlük/feledésbe merült.

Esetleg nincs rá anyagi vagy másmilyen lehetőségük.

Én teljes mértékben a férjemtől függök. (Ő tart el.) 12 éve vagyunk együtt. Az első néhány évben még én is dolgoztam, tanultam. Aztán úgy gondoltuk belevágunk a babaprojektbe, ami nálunk nem sikerült hosszú évek alatt spontán módon. Jöttek a kivizsgálások, kezelések. A vége az lett, hogy egyik lombik programból a másikba estünk, cirka 12 milliót vertünk el rá. Eredménytelenül.

Aztán (habár diagnózis vagy hivatalos orvosi állásfoglalás nincs róla) de a lombikok alatt alkalmazott hormonkúrák tönkretették a veséimet, cukros lettem. A sikertelenségek sora után hatalmas depresszió jött és a kapcsolatunk sem az igazi már.


Bennem meg van a vágy az önállóságra, csak lehetőségem nincs semmire sem (most még). Sehova nem vesznek fel az eü állapotom miatt vagy pedig azért, mert 8 évre "eltűntem" a munkaerőpiacról. Segítséget sehonnan sem várhatok, pénzünk annyi van, hogy jó ha évente annyit tudunk félretenni, hogy vegyünk fejenként 2 pár cipót és néhány nadrágot.


Ennyit rólam. De soha nem tudhatod hogy mi van a háttérben.

2014. okt. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Az első válaszolónak a második diplomája előtt talán meg kellene tanulnia értelmezni a 'néhány nő' kifejezést.

A kérdésre válaszolva: tapasztalatom szerint így lettek nevelve. Te ne vágy semmire, ne vidd semmire elég ha a szülőket, majd a férjedet kiszolgálod.

2014. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
15%

Nekem meg helyesen írni okoskám! :)

" Te ne vágy semmire"

2014. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%

"22 évesen a második diplomámat csinálom, 3 nyelven beszélek. Mi az, hogy nincs meg bennem önmagam fejlesztésének vágya? "


Kit érdekel? Nem az volt a kérdés, hogy személy szerint NEKED milyen végzettséged van!

Én sem kezdem sorolni hogy itt meg ott tanultam, meg ezt meg azt tudom, ilyen meg olyan végzettségem van! És ugye a többi hozzászóló sem!


Kedves Kérdező!


Szerintem ez azért van, mert van az aki kényelmes, van az aki ezt látja a barátnőitől, idősebb lány testvérétől, rokonától.


Aztán olyat is ismerek, aki túl buta vagy hogyan is fogalmazzak, hogy ezt az egészet értelmezze.


Azt hiszi az a jó amit csinál (lehet, hogy neki tényleg az), talán a környezete is elhiteti vele, hogy ő csak ennyire képes.

2014. okt. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%

Kérlek próbáld meg a stílusodat visszafogni, ha nekem írsz, mert én sem írok neked így.

A kérdező véleménye is érdekelne már.

2014. okt. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon le leszek pontozva, de nem bírom megállni, hogy ne válaszoljak. Mindig is arra vágytam, hogy htb lehessek, szerettem volna több gyereket, és hogy otthon tevékenykedhessek, kert, állatok, ilyesmi. Mindig jó tanuló voltam, és végeztem főiskolát is, hogy legyen azért valami szakmám, de utáltam az egész tanulás dolgot, nem érdekelt, csak csináltam kötelességből. Van ugyan olyan dolog, ami érdekel, máig hobbi, de abból megélni nem lehetne. Persze nem dobta az élet nekem azt a férfit, akivel ezt az álmom megvalósíthassam, ezért dolgozni kezdtem, amit szintén utálok, nem érdekel, a fene nem akart karriert csinálni, de kell a pénz. Mára 30 éves vagyok, jó munkám van, bár hányok tőle, de jól keresek. A párom nagyon keveset keres, a közös babára meg hiába várunk, nem esek teherbe. A nagy családot talán már buktam, örülnék egy gyereknek is, az otthonlétet szintúgy, mert én vagyok a fő kereső. De ha mégis megadatna, én lennék a legboldogabb a világon, és nem érdekelne, hogy ki néz le emiatt. Nem vagyunk egyformák.
2014. okt. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

Lehet nevelés és korábbi életmód kérdése, vagy néhányan túlságosan szó szerint veszik a gyengébbik nem kifejezést, miszerint mindenben pátyolgatásra vágynak.

Hangsúlyozom: Néhányan! mielőtt az 1. magára venné :-)

2014. okt. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

Előbb tanulj meg szöveget értelmezni. A "néhány nő" nem általánosítás, akkor általánosítottam volna, ha azt írom, mindenki. Én is 22 éves vagyok és lány, tehát remélem nem szedek össze magamnak egy nőt sem, de köszönöm az építő jellegű kritikát. :) Plusz poén, nemsokára meg lesz nekem is a diplomám. ;) Kérlek, menj el máshova osztogatni az észt a két diplomáddal...

A többieknek köszönöm a válaszokat, jöhet még. :)

2014. okt. 17. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!