Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viseljük el a párom...

Hogyan viseljük el a párom lányait? Képtelenek bármiben is alkalmazkodni és csak a folyamatos vita és követelőzés megy, ha nálunk vannak. Hogyan tudnánk kicsit helyrehozni a dolgokat?

Figyelt kérdés

A két lány 8 és 11 évesek. Hétvégente szoktak jönni, de amint beteszik a lábukat, onnantól nincs egy nyugodt percünk sem. Mindig minden azonnal kell nekik (ruha, játék, smink cucc), mert az anyjuk elhitette velük, hogy mi sokkal jobb anyagi körülmények között élünk. Az ételek terén válogatnak, csak a minőségi márkákat eszik meg, folyamatosan megy hiszti és a vinnyogás.

A fiúk is eléggé ki vannak tőlük készülve, már többször kérték az apjukat, hogy inkább ne hozza őket el vagy csak mondjuk havi 1 hétvégére.

A páromat is megértem, hiszen ők is a gyermekei, de a fiúkat is mert néha legszívesebben én is elmenekülnék, ha nálunk vannak.

Hamarosan megszületik a kislányunk és fogalmam sincs, erre hogyan fognak reagálni. Már most is azt mondják, hogy utálják, gondolom ez később sem fog javulni, ha nem teszünk valamit.


Mi lehet erre a megoldás?


2014. okt. 19. 09:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Sztem a párodnak kéne őket helyre rakni. Miért nem mond nekik nemet, ma nem megyünk vásárolni, ennyi. Értem h a gyerekei, de minden hétvégén?? Főleg amíg ennyire csinálják a fesztivált. Párodnak mond meg h igenis szóljon rájuk, ne hagyjon mindent rájuk.
2014. okt. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem foglalkozni a követelőzessel. Eszik, amit a tibbiek. Ha nem tetszik, akkor majd éhesek maradnak. Vásárolni nem kell nekik semmit, csak ha alkalom van, vagy a tobbi gyerek is kap ajandekot. Majd rájönnek, hogy nincs ertelme hisztizni, ha nem hagyjátok magatokat.
2014. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt lehetne (és kellene is) nemet mondani nekik néha. Ha hisztiznek hogy nem felel meg nekik a kaja, hát akkor nem esznek és kész. Az ő bajuk hogy éhesek maradnak.

Ha valami cuccot kinéznek maguknak, mondjátok meg. hogy majd megkapják szülinapra/karácsonyra. stb. Ha emiatt hisztiznek, ne vegyétek fel a dolgot. Ti érezzétek jól magatokat továbbra is, ők meg a saját napjukat rontják el. Majd lenyugszanak.

Én a saját 13 éves lányommal is ezt csinálom, mióta az utóbbi időben rákapott a hisztizésre. Működik a dolog.

Esetleg a két hétvégi napból az egyiken a párod elvihetné őket valamerre, moziba, állatkertbe, vagy csak biciklizni, pingpongozni, akármi. Menjenek csak hármasban, elvégre az apjukhoz mennek át, ti addig tudtok pihenni.

2014. okt. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A párom hétvégente is dolgozik, szóval ha nagyon szigorúan nézzük csak a szombat vasárnap délutánok maradnak neki "nevelésre". Ez pedig nagyon kevés.

Rám egyáltalán nem is hallgatnak, ráadásul mióta kiderült, hogy jön a pici, még elviselhetetlenebbek.

2014. okt. 19. 10:01
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

ugyan nekem nincs gyerekem, de anya amikor nagyon válogatósak voltunk, akkor azt csinálta, hogy nem csinált épp olyan kaját amit megettünk volna. vagy azt esszük ami van vagy nem eszünk. ez többnyire működött.


ami az egyéb dolgokat illeti(ruha, játék stb) azokat nem kell megvinni nekik(elég ha karácsonyra vagy születésnapra kapnak nagyobb ajándékot, amúgy meg felesleges, mert nagyon elkényeztetett p*csák lesznek).


anyukával is kéne beszélni, hogy ez így nem mehet tovább, hogy ennyire követelőzőek. azt nem tudom, hogy mennyire szeretik a lányok az apjukat, de ha apásak, akkor talán azt is lehetne csinálni, hogy amíg nem változtatnak a hozzáállásukon, addig nem mehetnének hozzátok.


a lényeg annyi, hogy szigorúnak kell lenni velük, hogy bármi is megváltozzon.

2014. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%

Egyszerűen ne add oda nekik, amit akarnak. Ha meg nem tetszik az étel, nem kötelező enni belőle.

Egyébként a fiúk a tieid? Vagy ők is a volt feleségétől (vagy barátnőjétől, nem tudom házasok voltak-e) vannak?

2014. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk én azt sem tűrném, hogy azt mondogassák a piciről, hogy utálják.

Leültetném őket és elbeszélgetnék velük.

Ők is a család tagjai, és a pici is, egy családban pedig nincs helye ilyesminek. Persze szeretniük nem kell, a szeretetet kierőszakolni úgysem lehet, de elfogadni és tudomásul venni a helyzetet kötelességük. Nem pedig nyafogni miatta. Elég nagyok már, hogy megértsék.

Én a helyedben lekiznék is velük egy sort arról, hogy mi bajuk a babával. Féltékenyek? Dühösek? Csalódottak? A negatív érzéseik okát kellene megszüntetni.

2014. okt. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%

Minek kezdtél gyerekes pasival, ha más gyerekét képtelen vagy elviselni?

Hiába fogsz szülni egy közöst, szívni fogsz mint a torkosborz és még jó pofit is kell vágnod hozzá-hiszen te választottad:D

Saját magaddal toltál ki, senki mással:)

2014. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
23%
Megakadt a szemem a "smink cucc"-on 8 és 11 éves gyerekeknél. Igencsak értékrend tévesztésben lehetnek ezek a gyerekek. Itt valóban csak a NORMÁLIS szülői hozzáállás segíthet, de ehhez nagyon kemény következetesség kell apa, anya és a Te részedről is. Régen rossz, ha a gyerekek csak az ajándékoktól érzik jól magukat. Ha a gyerekek többnyire veled vannak hétvégén, muszáj kivívni a tekintélyedet, máskülönben nem tudtok eredményt elérni. Ebben főleg az apjuk tud segíteni, hiszen azzal, hogy rád hárítja a hétvégi felügyeletet a munkája miatt, neki kell közölni a lányokkal a játékszabályokat.
2014. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%

"Minek kezdtél gyerekes pasival, ha más gyerekét képtelen vagy elviselni?"


Na, megint a kedvenc mondatom valami elborult, elvált anyuka szájából. :)

Remélem, kedves kötözködő, hogy a te saját gyerMekeid hasonlóan követelőzőek, önzőek, hisztisek lesznek, de annyira, hogy kedved legyen kirohanni a világból. Aztán majd amikor ide írsz ki kérdést, olyan válaszokat kapsz, hogy "minek szültél gyereket, ha nem tudod megnevelni és elviselni őket".

2014. okt. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!