Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a bátyámat,...

Hogyan vegyem rá a bátyámat, hogy ne csalja tovább a sógornőmet?

Figyelt kérdés
Már van egy gyerekük, de ő titkos szexuális kapcsolatot folytat egy másik nővel egy éve. Hogy tudják a férfiak ezt így csinálni, hogy megcsalják az asszonyt, aztán hazamennek teljesen természetesen viselkednek. Elítélem a bátyámat ezért. Mivel vegyem rá hogy ne járjon ahhoz a másikhoz?
2014. okt. 21. 14:13
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
55%
Engem még sosem csaltak meg, mégis a világ leggusztustalanabb dolgának tartom, tudni akarnám, és azonnal vágnám ki az ablakon a pasit minden cuccával együtt. A kapcsolat 2 emberről szól, ha valami hiányzik, szóljon, ha ő nem így kezeli a problémáit, eleve mással kezdjen. Egyébként kíváncsi lennék, hány olyan ember van a valóságban, aki szívesen venné, ha évekig hülyének nézi a párja és szánakozik rajta a környezete. Lehet van 1-2 olyan önbizalomhiányos, akinek így is jó.. viszont ő akkor is a megcsalóval marad, ha elmondják neki. Szóval aki azt gondolja, ez magánügy, megnézném, mit szól, ha kiderülne a párja évek óta fűvel-fával félremegy, a családja és barátai röhög és/vagy szánakozik rajta, majd miután megtudja valakitől, közlik vele, hogy csak neki akartak jót, és maradjon a párjával, mert "jajj a gyerek". Aki ezt átélte, szerintem annak van joga vélemény nyilvánítani arról, hogy miért is ne kellene tudnia erről a nőnek, egyéb esetben pedig szerintem majd ő jobban tudja, szeretne-e a férje mellett maradni, vagy nem.
2014. okt. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

#31, te ugyanúgy az egy szem sógornőnél ragadsz le ebben a 7-8 embert érintő témában, mint mit az előbb említettem. Nézd már végig légyszives a többiek szempontjait is, ha TEGYÜK FEL az lenne, hogy a Kérdező borít... (feltételes, hisz már kijelentette, hogy nem akar)... tudod nem csak a "női szolidarításból" áll a világ...

Kezdjük a Kérdezővel mindjárt, aki mondjuk kapásból egyedül maradna, hisz a sógornője lelép, a testvére meggyűlöli, és esetleg (nem esett róla szó, de ha vannak, sanszos) a szülei is ellene fordulnak, családi viszály keltés, meg unoka kapcsán.

Aztán nézzük a sógornőt valójában, elhúzhat egyedül egy csecsemővel, tényleg főnyeremény. Vagy mert ő így dönt, vagy mert ezek után a bátty dobja.

Aztán nézzük a bátyust, aki elveszíti a családját, elveszíti a testvérét, és rájön, hogy teljesen el kell határolódnia ahhoz, hogy a továbbiakban már soha ne tudjon senki belekavarni az életébe az úgymond "szerettei" közül. Aztán nézzük a szeretőt, aki valszeg szintén belekényszerül egy válásba és gyerekeit egyedül nevelő anya lesz. Aztán az ő férjét, aki lesz egy 50%-os apuka, egy válóperrel, lakással vagy lakás nélkül. Aztán nézzük a 3 vagy annál több (1 és 2 vagy több) gyereket, akiknek hirtelen gyökeresen megváltozik az életük...

Mindezt komolyan felvállalná bárki is, és még azt is el tudná hitetni magával, hogy tényleg jót tesz???? Nem adok neki 3 napot, és a borítónak lenne a legxarabb... a saját lelkiismeretétől, első sorban. (meg a magányosságától, ami módot adna utólag a gondolkodásra, dögivel)

Szóval nem árt picit gondolkodni, mielőtt cselekszik az ember.

2014. okt. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
53%

Nos, nem tudom, miért női szolidaritásról beszélsz, én akkor is borítanék, ha a nő megy félre, de úgy látszik a férfiak inkább tűrik, hogy hülyére vegyék az öccsüket/bátyjukat/haverjukat, mert nem érzik őket elég érettnek ahhoz, hogy döntsenek a saját sorsuk felől. Tudod az, hogy esetleg a nő egyedül marad a gyerekkel, mert inkább egyedül marad, mint egy hazug pasival éljen, szerintem az ő döntése. Pont azt támasztja alá, hogy tudnia kellett az igazságot. Minden, amit felvázoltál, pont a bizonyíték rá, hogy a valóság tudatában eszébe sem lenne senkinek ilyen kapcsolatban élni az életét.

Másfelől: igen, könnyű kívülről ítélkezni. Ha nem testvér lenne az illető, akkor számomra egyértelmű, hogy nem hagyom hogy hülyítsék a megcsalt felet (akár férfi, akár nő), a testvér rész lehet problémás a dologban. Számomra nem lenne túl nehéz a döntés, megvetem a gerinctelen embereket, szóval ezek után úgysem lenne ugyanolyan a viszonyunk, sőt.. részemről inkább probléma megoldva, ha ezentúl nem kell alakoskodnom a testvérem újabbnál újabb szeretői és feleségei előtt. A sógornőnek és a nő férjének pedig szíve joga, hogy véget vet-e a házasságnak, és milyen feltétekkel teszi. Ha szükségből együtt maradnak, akkor is mindkét fél tisztában van vele, mit várhat a másiktól. Felnőtt emberekről van szó, akik jobban tudják, mi a jó nekik, majd ők eldöntik.

Persze a kérdező nem fog borítani.. inkább egész életében színészkedik a sógornőjének, a gyereknek, szülőknek.. Ha ez egyszer kiderül, kíváncsi vagyok, ki fogja megköszönni, hogy magában tartotta.

2014. okt. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

Nem itt elem ki magam, nem a a elek. Egyszeruen, csak egy normalis ember vagyok. Van lelkiismeretem, es nem vagyok egy hazudozo, bizalmatlan, gyava lelkiserult.

Azt irod , legalabb te mindenkire gondolsz a valas eseten. Most oszinten, ehhez egytalan mikoze van barkinek is? Ez ket ember maganugye (lehetne), amihez senkinek semmi koze sincs, meg a szomszed Icukanak sem. Amugy is, itt nem kene mindenkibol martirt csinalni, itt az igazi aldozat a feleseg. Nem a batty, a sogorno, meg a szulok, meg meg mit tudom en kit soroltal fel..

Gondolkodni akkor kellett volna , hogy "jaj , mi lesz a kis csaladdal?", amikor a pasi ugy dontott berakja, a nonek pedig mikor szettette a labat eloszor. De biztos pisztolyt tartottak, szegenyek fejehez. Sajnaljuk oket nagyon.

2014. okt. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

#33, OK, ez már csak 75%-ban "mert a sógornő...":))

Továbbra sem esett egy vakhang se a 3 vagy több gyerekről, és szerintem tök vicces, hogy erre az itt lévő egyetlen - még csak nem is különösebben "babaimádó" - férfinak kell folyamatosan figyelmeztetni az anyucikat...

Valamint az se merült fel, hogy nem csak a 2 megcsalt fél dönthet, hanem a két megcsaló is, és őszintén szólva egy ilyen históriában annak van a nagyobb esélye, hogy nem a sógornő fog dönteni, hanem a sógornőRŐL fognak dönteni... és jön a "szemét férjem itt hagyott egy picibabával" téma...

Szóval ja, lehet úgy is dönteni a Kérdező helyében, hogy "éljen az általam vélt erkölcs és igazság, és vesszen a világ"... mondjuk tény, nekem ez ilyen léptékben nem stílusom.

Az meg, hogy ki miért hálás és ki nem, hát meghalt egy ismerős pár éve, akinek volt egy felesége, 2 - már bőven felnőtt - gyereke, meg egy szeretője, de huszonéve... (inkább már 2. feleségnek mondanám:)) Persze, nagyjából az egész környék sejtette idővel, de "hivatalosan" senki se borított. Utólag ezért MINDENKI hálás... mert senki senkit nem hozott így döntésKÉNYSZERBE "mert mit szól ez meg az ha" alapon, hanem mindenki élte a saját életét, és élni hagyott másokat is...

2014. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

#34 " Most oszinten, ehhez egytalan mikoze van barkinek is? Ez ket ember maganugye (lehetne), amihez senkinek semmi koze sincs, meg a szomszed Icukanak sem." - pontosan így van, meg a férj testvérének se. Zseniális meglátás, erre próbálok pont itt mindenkit rávezetni.

(biztosan érted a sztorit? A sógornő = a megcsalt feleséggel)

2014. okt. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
Olvasd mar az elotte levo mondatot , legyszi!
2014. okt. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Meg te vagy fenn akadva, mikor szoveget sem tudsz ertelmezni.

Eskuszom...fogj kezet a kerdezo batyjaval.

2014. okt. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
#37 "Azt irod , legalabb te mindenkire gondolsz a valas eseten." - ???????????????????????
2014. okt. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

#38, már bocsi, de ilyen felfogással egyáltalán nem csodálom, hogy az lett a sorsod, amit leírtál, ez az út pont ide szokott vezetni. Sőt még azt is megértem, hogy nem vagy hajlandó tanulni a dologból, sajnos az emberek többsége ilyen, sokkal egyszerűbb út az "az a szemét másik, az" című önfelmentés, mint elismerni a saját hibáinkat IS.

De könyörgöm, miért kell az, hogy másnak se legyen jobb sorsa, más se kapjon esélyt se arra, hogy egybe maradjon a családja, hogy a 2 természetes szülője mellett nőhessen fel? Miért jó ez az ilyen kérdéseknél lándzsát rázóknak?????

2014. okt. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!