Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan rokonotok, vagy...

Van olyan rokonotok, vagy ismerősötök, aki 1956-ban, vagy pár évvel utána vándorolt ki Magyarországról? Hova költöztek? Könnyen ment a beilleszkedés, sikerült új hazát találniuk? Később visszajöttek Magyarországra, vagy végleg kint maradtak?

Figyelt kérdés

2014. okt. 23. 07:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Van, Kanadába ment, ott tanult tovább, mérnök lett, milliomos, nem jött vissza csak évente egyszer látogatóba. Mindenük megvan, szép életük van, unokák, stb. és be is tudtak illeszkedni az ottani közösségbe, de tegyük hozzá hogy ott elég sok a magyar.
2014. okt. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Kettő.


Egyikük (nagyapám testvére) Ausztráliába ment. Be tudott illeszkedni, jó élete volt, sosem jött többé haza. Kb. 10 éve halt meg.


Másikuk USA-ba ment ki, orvos lett, ő is simán beilleszkedett és nagyon-nagyon jól élt a feleségével akit kinn ismert meg (szintén magyar). Ő párszor hazajött de csak látogatóba. Tavaly előtt halt meg ő is.

2014. okt. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Mily-en szempontból nem hasznosak ezek a válaszok?

Szerintem mindenre korrekt választ adtak. Vagy az zavar néhány pontozót, hogy másnak jó élete lett külföldön?

2014. okt. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Rokonom Kanadába menekült és gazdag lett. Végleg kint maradt.
2014. okt. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

ja az USA-ba ment,azt mondta,hogy viszonylag könnyű volt beilleszkedni,de nem ezt várta.

A végére el csórósodott és meghalt rákban,de amig dolgozott addig jól élt.

nem jöttek vissza,és a gyerekűk is egy hazátlan valaki lett.

2015. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Igen van. Kanadában, és Los Angelesben. mondhatni jó életet éltek. Az egyetlen ami baj, és szerintük is az, hogy még ha haza akarnának jönni magyarországra, látogatóba nem tudnának kihez, mert vagy nem tartják a kapcsolatot, vagy már elhunytak az ismerőseik. De szerintem a gyerekeik nem lesznek hazátlanok, az hülyeség, nekik már a másik ország lesz az otthonuk. rengetek ilyen van, én is kint élet, és sajnos már a második generációban ritka aki beszéli a magyar nyelvet. De egyébként ugyanolyan életet élnek amerikában mint a többi ember.
2015. jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Nagymamám húga ment ki Kanadába, ott elég jól élt annak ellenére, hogy angolul haláláig nem sikerült normálisan megtanulnia. Érdekes módon a gyerekét így sem tanította meg magyarul. Az itteni életével szinte teljesen leszámolt, 2 vagy 3 alkalommal látogatott haza, volt, hogy tíz évig nem hallottak felőle a testvérei, már a Vöröskereszttel akarták kerestetni, de aztán meglett. Már a fiának sem jelent semmit Magyarország, az unokájának pláne nem, ők már rég kanadaiak.
2015. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Nagymamám unokatesója. Annyit tudunk róla, Brazíliába ment es ott focistafeleség lett belőle. Mostanában nem nagyon tudjuk mi van vele, azt se hogy egyáltalán él-e még, teljesen megszakadt kapcsolat. Én élőben nem is láttam őt soha, csak fotókon.
2021. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

A nagypapám nővére ment ki Argentínába. Ő sajnos nemrég hunyt el, a gyerekei meg az unokái egyáltalán nem beszélik a magyart, mondjuk nem is baj.

A nénit videóhívásban láttam kb. háromszor.

2021. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8-as: melyik focistáé?
2021. ápr. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!