Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan találhatnám meg az apámat?

Hogyan találhatnám meg az apámat?

Figyelt kérdés

A szüleim kb. 15 éve váltak el, apámat is akkor láthattam utoljára - most 20 éves vagyok, és szeretném megtalálni. De úgy, hogy ne tudja meg, hogy keresem, mivel kicsit tartok tőle. Anyukám szerint rossz ember, végülis lehet benne valami, ha eddig nem keresett...

Én csak azt szeretném tudni, él-e még, mit csinál, lett-e másik családja... Nem szeretnék tőle sem pénzt, sem figyelmet követelni. Egyszerűen érdekel. Jogom van-e ehhez, vagy hagyjam békén inkább? Ha keresni kezdem, merre induljak?


2008. aug. 12. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért én fenntartással fogadnám az anyukád által mondottakat, hogy rossz ember... Sok esetben kiderült már, hogy nem igaz. Lehet, hogy ő sem tudja, hogy te hol vagy.

Iwiw-en próbáltad már megkeresni?

Tartásdíjat nem kapott anyukád? Mert ha kapott, akkor ő tudja, hogy hol van.

Mindenféleképpen jogod van tudni, hogy hol van az apád, és mit csinál. Az más kérdés, hogy mi van, ha ő nem akar látni. Azért erre is készülj fel.

2008. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, felkészültem arra, hogy nem akar látni, ezért szeretném először úgy megtalálni, hogy ne tudja meg, hogy keresem.

Iwiw-en nincs fenn, és nem fizetett semmit, egyedül a nevét adta nekem. Csak a nevét és a születési idejét tudom, meg van persze pár régi képem róla.

2008. aug. 12. 18:22
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
a rendörség esetleg nem tud neked segiteni?vagy lehet hogy internetre s valahova fel lehet rakni nem?a fotot rola.és ha tudja valaki hol tartozkodik ez az ember irjon emailt,..vagy nem tudom.csak tippelgetek:(.az tény hogy anyukàd mondhat bärmit hogy rossz ember volt.ugy meg ha annyira rossz ember lett volna,lehet nem lett volna vele még születésed utän 5 évig..nem anyukädat bäntom!de lehet volt közöttük valami oltäri nagy gubancés elvàltak..hogy soha többé ne keress meg a länyodat sem..vagy iylesmi.aztän persze lehet hogy tényleg rossz ember.de én a helyedben megkeresném,akär rossz emer vagy bünözö,vagy bärmilyen is,!jogod van lätni akär csak egyszer az éltedben az apädat!tudni hogy "kiböl"lettél,ki volt mellette akkor amikor pl az elsö lépteidet tetted meg vagy amikor megszülettél stb...egy életünk van nem kettö.és ne felejst el,hogy ha pl nem kezded most keresni,ne adj isten késöbb amikor leszel 30-40 és megakarod talälni aztän majd füledbe jut hogy pär éve meghalt akär balesetben vagy bär(ne igy legyen isten ments!!!)de akkor bännäd hogy miéRt nem kerested elöbb.sztem valahogy àllj neki és kutasd fel öt.valahogy.nekem van egy ismim amugy...aki interneten keresztül asszem névböl csomo midnent megtud valakiröl,meg szül dätumbol.ha gondolod irj emailt,éS lehet hogy tud segiteni!de nem igérem,de megprobälhatjuk!
2008. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vöröskereszt!

Anyósóm a rég évtizedekkel nem látott Öccsét is a vöröskereszten keresztül találta meg!Pedig külföldön élnek és ráadásul még nevet is változtatott!

De van egy kis gond!:(

Csak akkor adják ki a cimét ha bele egyezik az illetö hogy a tudomásodra hozzák!:S


Szerintem a rendörség nem foglalkozik ilyenekkel,de egy próbát megér!


Esetleg próbáld kitudakolni Anyuddal mivel foglalkozott lehet nyitott egy vállalkozást!Akkor talán rátudsz keresni !Vagy nagymamád?Apai?Vagy vmi Apai rokon?

2008. aug. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy központi népességnyilvántartó a IX. kerület, balázs Béla utcában. Ott szerintem le lehet kérni adatokat az alábbi szabályok szerint:



Adatszolgáltatás a nyilvántartásból


A személyi adat- és lakcímnyilvántartásban tárolt saját adatairól minden kerületi lakó- vagy tartózkodási hellyel rendelkező kérhet másolatot. Kiadása ingyenes, feltétele a személyazonosság igazolása. A felhasználás célja lehet pl. családi állapot igazolása házasságkötéshez, családi jogállás rendezéséhez, stb.


A másolaton szereplő adatok:



Személyi azonosító, név, születési hely, idő, anyja neve, családi állapot, állampolgárság, lakóhely, tartózkodási hely, be- és kijelentkezés dátuma.

Amennyiben a nyilvántartásban tárolt adatok hibásak, a bemutatott születési, házassági anyakönyvi kivonat alapján, lakcímeltérés esetén pedig a jó címet igazoló okirat alapján végezhető el a javítás.


Más személy adatairól csak akkor adható ki adat, ha az érintett személy adatainak letiltását nem kérte, és a kérelmező okirattal megindokolja a felhasználás célját, vagy a személyes kapcsolatát az érintett polgárral. Az adatszolgáltatási díj 2.800,- Ft, melyet az adat kiadása előtt, a házipénztárba kell befizetni.


Személyiadat és lakcímnyilvántartás

06 (1) 455-6770

06 (1) 455-6771


Csak találgatok, nincs tapasztalatom benne, de én ezen az úton indulnék. Sok sikert! :)

2008. aug. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, mindenképpen elindulok; az utolsó válaszadónak külön köszönöm a tippet!
2008. aug. 13. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!