Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van együtt két ember,...

Miért van együtt két ember, ha alap dolgokban sem tudnak megegyezni? Mi értelme húzni egymás idejét éveken keresztül, úgy hogy mindkét félnek teljesen más az elképzelése az életről?

Figyelt kérdés

Nem tudják megbeszélni egymással a problémákat,nem halad előre a kapcsolatuk,de együtt vannak,mire várnak,talán magától megoldódik a probléma?


Nem tudom Ti hogy vagytok ezzel,de nekem jó pár ismerősöm van ebben a helyzetben,hogy benne van egy "ilyen" kapcsolatban,nem találnak megoldást,mert egyik sem akarja feladni a kis életét,mert ezt a másiktól várja,ami szerintem önzőség mindkét féltől. De én úgy gondolom egy ilyen kapcsolatra nem lehet építeni,ahol az élet alap dolgaiban sem egyeznek meg még jó pár év után sem és nem értem akkor miért rabolják egymás idejét.

Jah és többszöri átbeszélésre sem haladnak előre mert mindkettő a saját igazát viszi.

Persze ezt nyilván ők tudják,de hogy ez felnőtt embereknek miért jó,hogy a magánéletük ilyen azt nem értem/tudom...


Nektek mi a véleményetek erről?


2014. okt. 28. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Csak közhelyekkel lehet válaszolni.


Mert a megszokás nagy úr.

Mert jobb a régi biztos, mint az új bizonytalan.

Az emberek félnek a változástól.


Szóval ezek és ehhez hasonlók. Viszont nagy az igazságtartalmuk.

2014. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

tipikus se veled se nélküled kapcsolatok...

vele nem ideális, de nélküle nem bírja ki. Ez van. Az érzések nem mindig logikusak.

2014. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 csabika1971 ***** válasza:
100%
Mert az ellentétek sokszor vonzzák egymást, és néha amolyan se veled sem nélküled kapcsolatba.
2014. okt. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudhatod mi folyik a háttérben!

Amit leírtál, rólunk pl mindenki ezt gondolja, mert sajnos ezt látják, a valóság pedig nem érdekli őket, egyszerűbb azon csámcsogni, hogy na ezek már megint nem tudnak valamit megoldani. Sokat veszekszünk, sokat sírok miatta, de haraggal még sose feküdtünk le aludni, mindig sikerül megbeszélni a dolgot, és ha elsőre nem is, de próbáljuk betartani az ígéreteinket. Aki pletykálni akar, az soha nem lesz kiváncsi arra, hogy rendbe jöttek-e már a problémáink, mindig azzal lesz elfoglalva hogy épp veszekedünk valamin.

2014. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából 2 embernek nem fognak egyezni teljes mértékben az elképzeléseik. Aztán, hogy egyesek ezt kultúráltan, kevésbé kultúráltan megbeszélik, vagy az egyik fél folyton enged inkább, mert a másik a domináns, az már személyiségfüggő. De egy kapcsolatnak szerintem az is része, lényege, hogy egy másik emberrel egyeztetni tudjunk. Egyáltalán nem könnyű feladat. Persze ha tényleg semmiben nem tudnak megegyezni, annak a kapcsolatnak sok értelme nincs, de sokszor más okok miatt, teljesen rossz kapcsolatban is benne maradnak az emberek, ha érdekükben áll és néha már az is érdek, hogy nincs kedvük új párt keresni, én pl. több harmincas embertől hallottam már ezt az indokot.
2014. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom... én is ismerek ilyeneket, elmondtam barátilag a véleményemet, azt kezdenek vele, amit akarnak. Onnantól már az ő döntésük. :) Nem menthetsz meg mindenkit, hagyd rájuk.
2014. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
De ismerek másik végletet is, ez sem jobb: úgy táncol a csaj, ahogy a srác fütyül. Az aktuális életfelfogása és nézetei az aktuális pasijától függnek. Ez se jó, meg kell találni, szerintem, a középutat.
2014. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Hogy a kidobott szerető itt dühöngjön a Gyikon.
2014. okt. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egy hónapja, hogy ugyanez a kérdés volt. Kérdező, azt is te kérdezted? Hidd el, annál sokkal többet most sem fogsz kapni, mint amit akkor írtunk.

Amgy miért foglalkozol ennyit mások életével? Ha ők együtt akarnak lenni vitáik ellenére, hát legyenek!

2014. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

Nekem az a véleményem, hogy igazad van, tök értelmetlen egymás idejét rabolni... Csakhogy... ha az ember önmaga van egy ilyen kapcsolatban, akkor nem könnyű neki teljesen kívülről szemlélnie mindent és pikpak lezárni az egészet, hiszen kismillió de és ha van, ami miatt vagy nem teszi meg, vagy húzza-halasztja...


Pl. itt az én példám: az első komolynak mondható kapcsolatom... Igazából csak az érdeklődésünk és a hobbijaink voltak hasonlóak. Eleinte szuper közös programokat csináltunk. Bár nem voltam full szerelmes, nem volt az ideálom a pasi, de úgy gondoltam, hogy félreteszem a "külsőt", és koncentrálok arra, hogy olyan dolgok érdeklik, mint amik engem is. És nálam az, hogy belementem a kapcsolatba, azt jelentette volna, hogy oké elfogadom, ő az igazi, kitartok mellette, közösen megoldunk mindent....

Csakhogy szép lassan kiderült, hogy neki teljesen más az elképzelése az életről, máshogy éli a mindennapjait, más az egész értékrendje. Nem tudtunk együttélni, nem telt el hét vita nélkül. Mégis sok éven át kínlódtunk...

Mindig nekem kellett volna mindenben alkalmazkodnom, és ezt persze én sem tűrtem... Veszekedtünk, aztán ő elfelejtette hamar, én meg foylton szenvedtem, hiszen meg nem oldottunk semmit. Nem lehetett beszélni sem vele.


Miért csak évek múltán szakítottam vele végleg?

-Túl fiatal voltam, nem lláttam jól át a dolgokat.

-Nem tagadom, én is féltem attól, hogy egyedül rosszabb lesz. Bár szerencsére társfüggő mégsem vagyok, de akkor is...

-Kishitű voltam, nem gondoltam, hogy találok mást.

-Bíztam benne, hogy egyszer mégis megérti mit szeretnék.

-na meg a megszokás...


De annyira nem bírtam már, hogy azt mondtam vége, és soha többé vele! És ez volt életem legjobb döntése. Jobb egyedül bízni, hogy találkozok egy magamfajtával, mint szenvedni és magányosnak lenni egy önző alakkal...


Szóval egyszer kipróbáltam ezt a kutya-macska kapcsolatot, és nem jött be... Én is észreveszem, ha más ilyenben van, de más életébe nem szólhatunk bele. Ha magától nem jön rá, nem érti meg, akkor...

2014. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!