Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy nem magyar állampolgárs...

Ha egy nem magyar állampolgárságú embernek gyermeke születik magyarországon, akkor házasság nélkül is el lehet intézni hogy magyar lehessen?

Figyelt kérdés
2008. aug. 13. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha a gyerek apja magyar állampolgár, és tesz apasági nyilatkozatot, elvileg meg kell adni a magyar állampolgárságot, de láttam már ellenpéldát is. Sok múlik azon, hogy te magad milyen állampolgár vagy.
2008. aug. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én magyar vagyok, akkor valószínüleg megadják?
2008. aug. 13. 09:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszoló vagyok: ha az egyik szülő magyar állampolgár, akkor a gyerek automatikusan megkapja a magyar állampolgárságot. Ez alól kivétel, ha a másik szülő állampolgárságát kérvényezik a gyereknek, és az adott ország nem ismeri el a kettős állampolgárság intézményét. Ilyen ország pl. Ukrajna: ha az egyik szülő magyar, a másik ukrán állampolgár, választani kell, melyik állampolgárságot kapja a gyerek, mert a kettőt egyszerre nem lehet. Vagy magyar, vagy ukrán... (Személyes példa.)
2008. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azzal tisztába vagyok hogy a Baby magyar lesz,itt az a legföbb kérdés hogy az apa megkapja-e?

Köszi hogy válaszoltál!

2008. aug. 13. 10:04
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem, az apa nem kapja meg az állampolgárságot attól, hogy esetleg magyar állampolgár a gyereke. Kizárólag kérvényezés útján kaphat állampolgárságot, vagy ha bebizonyítja, hogy magyar ősökkel rendelkezik.
2008. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valójában magyar ősökkel rendelkezik mert a Romániai magyarok is magyarok,nem?
2008. aug. 13. 10:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A határon túli magyarok kedvezményesen igényelhetik a magyar állampolgárságot, de ehhez a gyereknek szintén semmi köze.
2008. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Sajnos nem mindig előny magyarnak lenni. Személyesen ismerek olyan magyart aki vajdasági magyar és kb 13 év itt tartózkodás után kapta meg kis hazánktól a letelepedési engedélyt. A fiúnak itt élt a családja felesége volt már, és két gyereke. Sajnos lehet,hogy kedvezményesen lehet kérni az állampolgárságot a határainkon túli magyaroknak, de a gyakorlat az, hogy a bürokrácia malmai nagyon lassúak. Sajnos apuka hiába magyar soká lesz állampolgár. Ezért rossz dolog,hogy leszavazták/tatták a népszavazáson a kettős állampolgárságot.

Ez a fiú akiről meséltem most már állampolgár ha jól tudom. Én utoljára 4 éve láttam. Egy gyülekezetbe jártunk ahol a lelkészfiú USA állampolgár volt és kérte itt is az állampolgárságot mert családot alapított. Kb egy időben kérte ez a két fiú , a lelkész srácnak 5 év alatt sikerült elintézni. Tehát az államunk szerintem különbséget tesz külföldi és "magyar külföldi közt".


magyarország mindig= Magyarország lesz. Tehát kérlek írd így helyesen.

2008. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
17%
Helló,én Erdélyi magyar vagyok,igazi magyar.és kb 2 hónapja itt élek Magyarországon,És tudomásom szerint amikor hozzámegyek a páromhoz feleségül automatikusan megkapom a kettős állampolgárságot,tehát ahoz hogy a te párod magyarállampolgár lehessen ,ahozz elkel vennie feleségül,és az esküvő Magyarországon kel legyen.Különben augusztus végén áttesek ezen a dolgon,férfhez megyek.Ja és ugy tudom hogy csak akkor lesz automatikusan magyarállampolgár ha UNIÓS országbol származik.Cáfoljon meg aki jobban tudja.
2008. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!