Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire értetek ezzel a...

Mennyire értetek ezzel a véleményemmel egyet?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy abból a társadalmi és anyagi helyzetből, amibe az egyes emberek születnek, abból nehéz vagy éppen lehetetlen kitörni, és a család gyereke(i) az esetek 90%-ban olyan szinten fognak élni, amiben felnőttek.


Egyet értetek ezzel a megfigyelésemmel?



2014. nov. 3. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem!
2014. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, de csak 70-80 %-ban.
2014. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nem
2014. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Alapvetően igazad van, kivételek nyilván vannak és most ők fognak ide írni. Ettől még sajnos a nagy többségre igaz amit írtál.
2014. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A 90% talán kicsit sok, de egyetértek.
2014. nov. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, bar igaz hogy sokszor nehez.

Ketsegkivul meghatazoro a gyerek jovoje szempontjabol hogy miben nott fel.


De annyit pontositanek, hogy nem feltetlenul az anyagi helyzet miatt "reked meg" ott ahonnan indult, hanem sokkal inkabb azert, mert karos viselkedesmintakat tanult el a szuloktol, a kornyezettol.


Peldaul azt latta, hogy amint pluszpenzhez jut a csalad, rogton elkolti. Vagy azt, hogy nem kepeznek tartalekot, es ha bejon egy varatlan kiadas, akkor rogton hitelert rohannak. Valamint a munka lenezeset, hogy nem erdemes faradozni, gurcolni, ugyse lesz jobb...

Na EZEK azok amik sokkal karosabbak mint maga a szegenyseg.

2014. nov. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek azzal, hogy nehéz kitörni a hozott mintákból, de azzal nem, hogy lehetetlen. Manapság rengeteg inger éri a fiatalokat, végtelen mennyiségű információhoz hozzá lehet jutni pl az internetről. Aki akar, az ma már ki tud törni abból a közegből, ahonnan indult.
2014. nov. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mi nem éltünk jól, mert anyu egyedül nevelt, apám meg lelépett, de én jó szakot választottam, törekvő voltam és most már jól keresek.

Sokan ezért nyomják a gyereket, hogy tanuljon, tanuljon, törekedjen.

2014. nov. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták, kivételek vannak mindkét irányban, de a döntő többséget sajnos predesztinál a születés és neveltetés. Akár az anyagi okok miatt, akár a viselkedésminták miatt... de a szélsőséges eseteket levéve csodák nincsenek.
2014. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8

Olvasd el, amit #4 írt!


Én is kitörtem, mégsem mondom azt, hogy nincs igaza a kérdezőnek, mert arányában véve sokkal többen vannak azok, akik beragadnak.

2014. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!