Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan képzelik ezt emberek?...

Hogyan képzelik ezt emberek? Milyen jogon ítélkeznek olyan ember felett, akit nem ismernek igazán? Ennyire előítéletesek az emberek?

Figyelt kérdés

A menyasszonyommal 1.5 éve vagyunk együtt,abból 1 éve együtt élünk.5 hónappal ezelött elveszítettem a munkámat,ami nyilván nincs jó hatással a kapcsolatunkra,főleg így az elején,de azon dolgozom minden áldott nap,hogy legyen munkám.Erre az ismerősei barátai még tetézik a helyzetet,azzal hogy hát persze,biztos nem akarok dolgozni és hogy nyugodjon meg,úgy sem fogok változni.(???)

Hogyan jönnek emberek ahhoz hogy olyat feltételezzenek rólam,hogy én nem akarok dolgozni és hogy nekem ez így jó?Az ember ilyenkor még jobban maga alatt van,kinek hiányzik az hogy ilyeneket mondjanak rólam?Nagyon rosszérzés ezt visszahallani másoktól,mert én nem ilyen vagyok.A menyasszonyom még bízik bennem,és reméli nincs igaza azoknak az embereknek.

Én nem tudom ti voltatok e így,de nagyon rossz érzés ezt nekem visszahallani.Miért kell ilyeneket mondani neki,amikor éppen elég bajom,bajunk van ez miatt?Én nem azt mondom hogy sajnáljanak,de azért ilyenkor magalóról könnyű magyarázni olyan embereknek,akiknek sínen van az életük.


2014. nov. 13. 10:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Biztosan csak féltik a barátnődet. Ők csak annyit látnak, hogy a kapcsolatotok 1/3-ában nem dolgozol.

Meg nyilván a barátnőd is panaszkodott nekik.

Próbálj meg nem velük foglalkozni, hanem a barátnőddel és a munkakereséssel.

2014. nov. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen ilyenek.
2014. nov. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek beszélnek mindenfélét, meg kellene tanulnod magasról szarni ezekre a véleményekre, mert ha mindenen felszívod magad, akkor legfeljebb annyi történik, hogy kapsz egy infarktust, vagy hasonlót. Az időt arra kell fordítani inkább, hogy munkát keress és nem arra, hogy azon puffogj, hogy mások mit mondanak. Rengeteg negatív kritikát fogsz még visszahallani magadról, mellesleg lehet, hogy nem is igaz, mert egyrészt az emberek szeretnek mindenbe belepofázni, másrészt teljesen átírni azt, amit valaki más mondott nekik.
2014. nov. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azon vagyok hogy munkát keressek,most miközben itt írok,közbe egy halom álláskereső oldal megvan nyitva.Próbálok nem foglalkozni velük,de persze ő is panaszkodik,én ezt megértem,mert valakinek ki kell beszélnie magából.De ez a tudat hogy ilyeneket gondolnak rólam,nem esik jól.Mert amióta kikerültem a szkközép iskolából,19 éves korom óta dolgoztam.Annyira pedig nem ismernek,hogy ilyet feltételezzenek rólam,hogy nekem ez így tökéletes.Egyáltalán nem az.Szeretem magam hasznosnak érezni.
2014. nov. 13. 10:33
 5/14 anonim ***** válasza:
28%

5 hónapja???

És akkor miből fizetitek a villanyt, gázszámlát, lakbért, stb...

Normál családban, ahol van gyerek is már, ha egy szülő 5 hónapig nem dolgozna, csődbe mentek volna már rég, főleg ebben a remek országban.

Némi igazuk van a rokonoknak, ismerősöknek, ezt Neked is be kéne látnod.

2014. nov. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Szerencsére volt egy kis megtakarításom így volt miből fizetni a számlákat,de mivel a párom is dolgozik.De mindenki járhat így,plána a csodás országunkban!Nem fogom a politikára se senkire,de van amikor azt istennek sem úgy alakúl,ahogy az ember szeretné.Nem hibáztatok senkit ezért.

2014. nov. 13. 10:43
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

Ötöske!

"Normál családban" (ahogy írtad), van megtakarítás, PONT ILYEN HELYZETEKRE. Nem a semmire kell családot alapítani.


Kérdező: ne törődj a rosszindulatú emberekkel, sajnos van belőlük több mint elég...

Ha a menyasszonyod nekik ad igazat, pedig te mindent megteszel, akkor lehet, h nem is ő az igazi... Úgyhogy hajrá!!!

(De akkor tényleg keress. :-)

2014. nov. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jobb dolguk. Ilyenek az emberek. Meg kell tanulni magasról tenni rájuk. Az én páromnak kb egy év alatt 1-2 hónap idény melója volt. Kaptam is rendesen a megjegyzéseket, hogy nő létemre eltartom (megtakarításunk nem volt). Tavaly decemberben talált végre munkát, azóta dolgozik ő is. Nem egyszerű munkát találni manapság. Nagyon nem... Kitartás :)
2014. nov. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem Te vagy az, akinek az anyósa szerzett egy pincér állást, de visszautasította?

Nem támadok, csak kérdezem.

2014. nov. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az,én örülnék ha valaki fel ajánlana valamit,bár a pincér munkán elgondolkodnék.
2014. nov. 13. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!