Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mindig mertek kockáztatni?...

Ti mindig mertek kockáztatni? Túlságosan aggódunk, ezért nem jutunk előrébb az életben?

Figyelt kérdés

Párommal 5 éve élünk együtt, igazából nem panaszkodhatunk mert megélünk, mindenre telik, még egy kis megtakarításunk is van. Albérletben lakunk, hitelünk nincs és nem is akarunk, így elég sokára lesz saját lakásunk (még vagy 10 év). Az én munkahelyem tűrhető, minimálbért keresek de szeretem a munkámat. A párom munkahelye viszont katasztrófa. Építőipar, nincs rendesen bejelentve, nincs fizetett szabadsága, se táppénz.... Ha otthon marad valamiért, akkor arra a napra nem kap semmit, ez mondjuk egy 2 hetes nyaralásnál elég kellemetlen. Ezen kívül agyon dolgoztatják, úgy bánnak vele mint egy kutyával, heti 55 órát dolgozik kb 100ezer ft-ot keres. Váltani akar természetesen. Már egy ideje keresgél, de nem nagyon jut előrébb, mert mindenhova behívják személyesen, de mindig munkaidőben, és nem meri azt mondani, hogy nem megy dolgozni, meg akkor fizetés sincs ugye. Ezért el sem megy. Ez egy ilyen ördögi kör mondhatni. Ma elment egy gyárba felvételizni, kicsivel még többet is keresne, 6-14.30ig dolgozna hétfőtől péntekig (kis vidéki üzemről van szó), szóval nem lenne stressz, meg heti 6 nap, meg napi 12 óra.... Nem álommeló, de már önmagában az, hogy be van jelentve (most még a TB-t is külön fizetjük neki), meg hogy csak heti 40 órát kell dolgozni, már önmagában nagyon vonzó. Hétfőn kellene próbanapra mennie, és ha megfelelt nap végén, keddtől már be is jelentik. Én tök örültem, de már most kezdi, amit mindig, hogy 3 hónap próbaidő, azalatt elküldhetik, szóval ez nem fix, mi van ha elküldik, egy fizetés nem elég a kiadásainkra, megtakarítást nem akarjuk felélni, inkább nem vállalja el, ez túl bizonytalan. Nem értem mit vár, ebből kiindulva mindig minden bizonytalan lesz. A mostani munkahelye "betonbiztos" - ennyi pénzért ennyi munkát más hülye nem fog megcsinálni. De akkor miért mondja, hogy váltani akar, ha végül mindig meghátrál??


Ti hogy vagytok az ilyen dolgokkal? Mindig mertek, kockáztattok? Én úgy gondolom addig kell merni, amíg nincs gyerekünk, hitelünk, csak ketten vagyunk, később ezerszer rosszabb lesz ilyen döntést meghozni, ha már 1-2 gyereket is el kell tartani, vagy pl hitelt kell fizetni. Ő meg ilyen beszari, és ezért nem jut előrébb. Mi mit szoktatok tenni ilyen helyzetben? Fix munkahelyet otthagyni egy próbaidősért, ahonnan 3 hónapig bármelyik nap kirúghatják? Elvállalnátok, vagy nem lennétek ilyen merészek? Mindig mertek kockáztatni?


2014. nov. 28. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Aki mer az nyer! Ismered ezt a kozmondast?
2014. nov. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A párodnak mindenképpen lépnie kellene, mert még ha el is küldik a próbaidö alatt, még sok más heylre is tud menni. olyat meg, mint a mostani, bármikor talál.


De ilyenre alapozni nem lehet és nem is szabad, mert erre csak ö (illetve te, mint társa) fizet rá.

2014. nov. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha azért nem mer elmenni, mert a 3 hónap próbaidő alatt bármikor kirúghatják, akkor emlékeztesd arra, hogy a mostani munkahelyén feketén dolgozik, ráadásul építőipar, ami teljesen bizonytalan. Onnan sem nehezebb őt bármikor kirúgni.


Egyébként most ezért a 100,000-ért mennyit dolgozik?

Mert először heti 55 órát írtál, aztán heti 6x12 órát.

2014. nov. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Fogtok egy papírt, ceruzát, leírjátok a pozitív és negatív dolgokat a változással és a maradással kapcsolatban is. Egy kissé mind a kettő fiktív lesz, de elgondolkodtok a lehetőségeken, eltervezitek a legrosszabb helyzetben mi történhet.

Mi is, illetve főleg párom is, hatalmasat kockáztattunk. Fősulim után úgy döntöttünk, szerencsét próbálunk külföldön. Párom fix munkáját otthagyta (majdnem 10 év után) és úgy jöttünk ki külföldre, hogy egyedül a szállás volt biztosítva egy volt osztálytársam által. 2 bőrönd, és fejenként 250 ezer forintnyi pénzzel a zsebünkben tudtuk, ha 2-4 hét alatt nem jön össze a meló, akkor igencsak benne vagyunk a kakiban. Páromnak 2 hét után, nekem 3 hét után lett munkám. Az utolsó tartalékainkat éltük föl-nehogy azt gondold, hogy eltékozoltuk a pénzünket, nagyon nagyon sporolva a legszarabb kajákat ettük, így is alig sikerült. Kockáztattunk. Bejött, mákunk volt. Ennek 7 éve. Párom azóta is ott dolgozik, szeretne ő is váltani, de nem akar kockáztatni. Majd ha kicsit rendeződnek a dolgok. Már van egy gyerekünk, 4 éves. Több, mint egy éve, megint nagyot akartunk kockáztatni. Teherbe estem a 2.-kal, közben még nem volt biztos, hogy megkapom a szerződésem a munkahelyen, pluszba elindítottuk a lakásvásárlást. Nem is lett volna gond, össze is jöhetett volna. Sajnos a baba nem maradt meg, ház meglett, szerződés meglett. Aztán újra nekivágtunk a gyerekvállalásnak. Azért így már nyugodtabbak voltunk, mert rendezettebb volt a háttér. (nemsokára megszületik), most egy évig maradhatok vele itthon-addig tartják a szerződésem. Kockázatos lenne itthon maradni vele tovább, elsővel ezt tettem-habár akkor nagyon más választásom nem is volt. Most még gondolkodok rajta, hogy mi legyen: Hamarabb elkezdjek munkát keresni és akkor kevesebb idő marad a gyerekkel, hamarabb kell bölcsibe adnom, vagy menjek vissza oda dolgozni-amit szívből gyűlölök-és ragadjak ott a következő téllel és leghamarabb következő tavasszal találjak melót? Valószínű nem fogok kockáztatni és inkább előbb visszamegyek ide, és még fél évet lehúzok itt. Utálom, de anyagilag ez lenne a jobb, a biztos munkahelyről keresni az újat. Párom pedig rám vár. Amíg én nem találok új melót és nem kapom meg az új helyen a szerződésem, addig ő nem akar váltani.

Szóval vannak helyzetek, mikor az ember kockáztathat, és mer kockáztatni. Mikor még nincsenek lekötöttségeid-gyerek, hitel, ahogy azt te is írtad-akkor érdemes kockáztatni, de ha már megvannak a kötöttségek, akkor már nagyon nehéz. Ha a ház hitelét nem fizeted, elveszik a fejed fölül, de ha még gyereked is van mellé, akkor nem csak a te életedre hat ki, hanem az övére is. Azonkívűl még a fiatalság is fontos tényező. Fiatalon még hamarabb bevállalja az ember a dolgokat, idősebben már "beszaribb":D

Nektek kettőtöknek kell közösen dönteni, a felelősséget egyikőtök sem háríthatja a másikra. Előre nem tudhatjátok, hogy lesz a jó, csak spekulálni tudtok, és ha rossznak tűnik a döntés a végén, az nem bizonyíték arra, hogy ha nem úgy döntöttetek volna, ahogy döntöttetek, akkor jobb lett volna. A döntés nagyon nehéz, de csak a ti kezetekben van.

2014. nov. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha esetleg kirúgnák a régi helyére nem veszik vissza?
2014. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én biztos váltanék a helyében

azért az,hogy 100 ezret keres heti 55 óra melóért és még be sincs jelentve,az durva.nem is kérdés,hogy ott kell hagyni.ha három hónap múlva kirúgnák,akkorra úgyis tavasz lesz,akkor indul újra az építőipar,és tuti,hogy fog találni hamar ilyen melót,sőt jobbat is.én nem is gondolkoznék.segédmunkás amúgy?

2014. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

3-mas: Általában 50-60 órát dolgozik hetente, nem minden nap 12 órát, de ez nagyon változó, reggel 7kor kezdenek, van hogy este 8-ra ér haza, ha olyan munka van, amit nem tudnak félbehagyni (pl betonozás). Legtöbbször szombaton is dolgoznak, ritka hogy nem. Na meg sokszor nem is helyben, hanem 1-1,5 órányira mennek (az oda vissza 2-3 óra plusz). Ezért írtam így összevissza. Szerintem olyan még nem volt, hogy egy héten 50 óránál kevesebbet dolgozott volna. 500 ft-os órabérben van, ebből még lejön a TB, amit fizetünk neki, szóval szörnyű....

2014. nov. 28. 16:18
 8/12 A kérdező kommentje:
Amúgy szakmunkás (kőműves). De festenek, burkolnak, szóval mindent kell csinálni.
2014. nov. 28. 16:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan munkát nem igazán fog találni, ahol nem lesz próbaidő. Akkor élete végéig ott akar dolgozni ahol most? Mert fél a három hónap próbaidőtől? Ezt a munkát nem lehet sokáig csinálni, főleg ha gyereketek is lesz.

Én biztos váltanék a helyében, ilyen munkát bármikor talál.

2014. nov. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Menjen!


Az én párom vendéglátásban dolgozott, mondjuk külföldön élünk, de itt se különb. Jobb pénzt kapott, de a havi 180-220 órája (!!) megvolt. Amikor volt lehetősége rá, akkor váltott. Szabadon a hétvégék, ünnepnapok. Neki megérte. Most kacsingat visszafele, mert nem tud elszakadni a gasztronómiától, de önmagától (tehát nem én mondtam) olyan helyre ment vissza próbaidőre, ahol a vasárnap fixen szabad, és vagy a hétfőt, vagy a szombatot megkapja a másik napnak.


Szerintem érdemes váltani. Ha olyan biztos az a kőművesség, akkor visszaveszik akkor is, ha a gyári munka nem jön össze. De szerintem össze fog. Én Nektek drukkolok! Amennyire tudod, beszéld rá. Egy nap keresetkiesés nem a világ vége, és a nap végén úgyis elválik, hogy felveszik, vagy sem.

2014. nov. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!