Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg szoktátok mondani párotokn...

Meg szoktátok mondani párotoknak, ha az anyósotok viselkedése, mondatai nem tetszenek? Vagy kár ezt közölni vele? Nem kedvelem az anyósomat, és remegő, ideges gyomorral megyek mindig hozzá.

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 09:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom a párom megbántani, de így meg magamba fojtom, és csak gyűlik a feszültség.
2010. jan. 31. 09:52
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Én meg szoktam mondani, ha felidegesít az anyósom, bár ez emberfüggő, hogy ki hogyan reagálja le. Végül is az enyém ismeri az anyját, nagyon jól tudja, milyen, így általában csak azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele. Ez viszont nekem nehezen megy, és nagyon jól tudja, hogy ha ő nem képes szembeszállni az anyjával, akkor majd én megteszem, mert megmondtam neki, hogy nem fogom hagyni magam az anyjának.

Az anyósommal is vannak nézeteltérések, próbálok nyelni, mert mégiscsak a párom anyja ugye, ráadásul egyszem fiát vettem el, de van, amikor annyira kiüti már a biztosítékot, hogy neki is megmondom a véleményem.

Nem egyszerű helyzet, és én mostanában kezdem megint nem szeretni "anyukát". :(

2010. jan. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Mondd el, mert aztán kapsz egy jó kis gyomorfekélyt, és aláássa a kapcsolatotokat. Meg amúgy is, azért a feleséged, hogy megbeszéljetek mindent.

Ha jogos a kifogásod, akkor pedig a feleségednek kell lerendeznie.

2010. jan. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Én biztosan megbeszélném a párommal, mert közösen talán megbeszélhetnénk normális keretek között a mamával, hogy mi nem tetszik. Amennyiben folyton magadban tartod a sérelmeket, egyre rosszabb lesz, és egyszer kitörsz. A párod hozzád kötötte az életét, a mamának nincs joga beleszólni az életetekbe, lehet véleménye, amit vagy megfogadtok, vagy nem. Minél többet nyelsz, annál jobban elmérgesedhet a helyzet köztetek, a párod meg 2 tűz közé kerül, mert az anyja+ a felesége között lavírozik.
2010. jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig elmondom, nem árt, ha ő is tudja, miért vagyok éppen feszült. Az én anyósom állandóan beleszól az életünkbe, hová járjon a gyerek iskolába, mit főztem aznap (ő azt másképpen fűszerezi ám!), kikkel barátkozik a gyerek, milyen ruhákban járatjuk (szerinte 7 évesen nem illik már mesefigurás pólót pl.pókembereset adni rá!!!), stb. Az agyamra megy.

De a férjem azt is tudja, hogy minden nemtetszésem ellenére sosem felejtem el az édesanyját. Pl. minden nap (!) figyelmeztetem, ha nem jutna eszébe felhívni őt (idős már, jobban kell rá figyelni), ünnepekre ajándékot én választok neki, bevásárláskor, ha valami szép vagy akciós, megkérdezem, kell-e neki is, ugyanígy befőzéskor a gyümölcsöket mi olcsóbban tudjuk megvenni, ilyenkor neki is veszünk, amennyit kér, stb.


Szóval, a férjem pontosan tudja, hogy nem elvakultan gyűlölöm az édesanyját, csak bizonyos dolgaitól kiráz a hideg :=).

2010. jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
54%
Meg szoktam mondani, mert nem tudom magamban tartani, de sokszor úgy látom, teljesen értelmetlen, csak a párom bosszantom vele. Legjobb lenne bevenni a "leszarom" tablettát.( Könnyű azt mondani!)
2010. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen közölni szoktam vele, ha valami nem tettszik, de inkább már csak utólag, miután leállítottam anyukát. Aztán majd kezd vele amit akar.

Nem mindenért szoktam vele veszekedni, csak két dolog: A gyerek, és a magánéletünk, amibe nem tűrök beleszólást. És miért ne mindig ezt a két témát nézi ki magának, amibe bele kell szólnia, mert húha....

A többi okoskodást szó szerint le...om, mert semmi közünk egymáshoz.

Röviden ennyi

2010. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azt nézem, hogy mekkora a probléma! Mivel alapvetően nem szeretem az anyósomat (most abba nem megyek bele miért) sokszor a legkisebb dolgok is idegesítenek vele kapcsolatban. De ami apróság amiatt nem szólok a férjemnek. De ami nagy volumenű (pl. több mint fél éve otthon van, tőlünk 1 órányira lakik, de még egyetlen egyszer se jött át ő unokázni, pedig imádja az unokáját, csak akkor látja, ha mi visszük). Na ez cseszte a csőrömet és ezt bizony megmondtam a páromnak, hogy ez engem nagyon bánt, Ő is egyetértett, de mivel már 3x lett neki mondva, hogy jöjjön nyugodtan hétköznap is unokázni, többször nem fogjuk mondani. Apró gond, amit nem teszek szóvá például: tegnap akkor hívta a páromat telefonon, amikor épp készültünk volna vacsorázni, ezt párom mondta is neki, hogy épp készül a vacsora. Én már kb. 10 perce azt vártam, hogy befejezzék a beszélgetést és végre elkezdhessünk enni, de ő ennek ellenére csak mondta a magáét. Ez szerintem tapintatlanság! De ez piti dolog, így emiatt nem szólok. Gyakorlatilag minden idegesít vele kapcsolatban, így mindenért szólhatnék. 10 évet éltem egy sokkal rosszabb anyós mellett a volt férjemmel, attól a mostani azért sokkal jobb. Megtanultam tűrni is. :)
2010. febr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is kb. úgy gondolom, ahogy az utolsó. Mérlegem a problémát, mert minden kis hülyeségért nem szólok a páromnak, hiszen csak az anyukája, és tudom, hogy őt is bántom, ha rosszat mondok rá. Amikor valami komolyabb eset történik, akkor szólok. De akkor is szépen, hogy ne bántsam. Mert hiába tudja valaki, hogy anyja, apja, testvére hülyeséget csinál, akkor is a családja, és fáj neki, ha őket bántják. Szóval csak finoman.

Mondjuk nekem szerencsém van, a férjem eléggé reális ember, tehát ő is tisztában van vele, ha valaki megbánt a családjából. Szóval csak azért mert a családja, nem nekik ad automatikusan igazat.

2010. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!