Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek édesanyám temetésé...

Szerintetek édesanyám temetésére elvigyük a másfél és három éve gyerekeinket? A nagymamám temetésénél a nagyobbik másfél éves volt arra elvittük. De most valamiért elbizonytalanodtam, hogy biztosan evigyük-e őket.

Figyelt kérdés
2014. dec. 4. 10:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

Én nem vinném. A gyerekek még nem igazán értik miről is szól ez, senki nem fog bántani, ha otthon maradnak. Szerintem ilyen kis gyerekeknek nincs helyük temetésen. Mi van ha a kicsi nyűgös lesz, és nyavalyog, esetleg hisztizik (nem tudhatom mennyire hisztis).

A nővérem sem vitte a gyerekeket az anyósa temetésére, pedig ők már náluk nagyobbak voltak.

2014. dec. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ne vidd el ha megoldhato, edeanyadrol van szo ami biztosan megviselt ,meg isel foleg temetes oraban.

Osszinte reszvetem!

2014. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Kései Sirató ***** válasza:
72%
Szerintem nem ekkora gyerekeknek való egy temetés. Én nem vinném el őket.
2014. dec. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

Én apukám temetésére nem vittem el az akkor 2,5 éves gyerekemet. Megpróbáltuk neki elmagyarázni mi történt az ő szintjének megfelelően, de a szertartásra nem vittük el. Az embernek elég a baja, amikor ott áll a szerette koporsója mellett, nem kisgyereknek való látvány ez. Én akkor így láttam jónak. A fiam 8 éves volt, amikor elvesztettük apám nővérét, akit imádtunk, ő már jött a temetésre, de nagyon megviselte. Ezért is nem vittem el a kicsit apuéra. Én a helyedben a 1,5 évest semmiképpen nem vinném, a nagyobbat meg te ismered, de én nem tenném.

Részvétem anyukád halála miatt.

2014. dec. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Manyi89 válasza:
61%

Elösször is őszinte részvétem.


Aztán pedig az én véleményem az az, hogy nem kellene.

Az a kis elbizonytalanodotság nyilván abból fakadt, hogy nem teszed jól, ha viszed magaddal.

(Asszem ezt hívják anyai ösztönöknek.)

Mert hát nem tesz jót nekik.

Gondolj bele...

Síró zokogó emberek köztük nyilván te is...

Nem jó az ha átéli a gyerek ezt a fájdalmat.


Örülök, hogy meg kérdezted, mert idelyében tudsz helyesen dönteni

2014. dec. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Ne vidd el.

Mi a hugunkat se vittük nagypapám temetésére, aki akkor 11 éves volt.

Nem kell egy ilyen dolognak kitenni a gyereket.

Felesleges.

2014. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%
Mint gyerek, engem sem vittek soha el, es en se vittem az enyemet.
2014. dec. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Nem értem miért akarja mindenki elzárni a gyerekeket a világtól. A halál teljesen természetes, nem kellene tabuként kezelni.


De ilyen pici gyerekek szerintem még fel se fogják igazán, mi történt.

2014. dec. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Nem a külvilágtól, nem a haláltól akarjuk elzárni. De szerinted a gyászolónak aki az édesanyját temeti, arra van szüksége a temetésen, hogy a gyerekeire figyeljen?


Írod te is, hogy ilyen pici gyerekek fel sem fogják mi történt, akkor nekik arra van szükségük, hogy a síró, zokogó, vagy rosszabb esetben a kiborult anyjukat nézzék, és nem tudják hogy mi történik?


Nem sok temetésen voltam eddig szerencsére, de volt hogy elmentem gyerekként. Én kértem, hogy mehessek, 10 éves körül voltam, azt hittem tudom kezelni. Hát a mai napig, lassan húsz év elteltével is azt mondom, inkább ne vittek volna el, mert annyira megrázott.

2014. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%
Nem vinném. Én 6 éves voltam, amikor meghalt a dédnagyapám és akkor se értettem. Nem voltam ott a temetésén, pedig szerettem volna elmenni, de fel se merült, hogy elvisznek. Nem értettem, hogy ha alszik (mert láttam, amikor már halott volt), miért kell a földbe tenni, hogy megegyék a kukacok, és ha a földben van, akkor hogy mehet el a Mennyországba, s ha csak egy másik országba ment, akkor küld-e majd képeslapot? Nem küldött... Évek voltak, mire felfogtam, hogy mi is a halál és megértettem ezt az egészet.
2014. dec. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!