Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa úgy néz ki alkoholista....

Apa úgy néz ki alkoholista. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

"Szerencsére" nem a klasszikus eset. Jó ember, tanult, dolgozik. Ellenben esténként iszik (sokat). 4-5 üveg sör és nem tudjuk mennyi tömény. Ettől este 10 körülre olyan állapotba kerül, hogy gyakran nem érti mit kérdezek/mondok neki. Ha valahova megyünk (vendégség, hasonlók) és nem jut legalább sörhöz akkor ideges/feszült lesz. De egyébként nem agresszív. Sohasem ütött meg senkit vagy kiabált volna különösebben bárkivel. Engem az egészsége miatt zavar a dolog, illetve borzasztó esténként olyan.... hülyén látni. A töményet suttyomban issza és tagadja (ezért nem tudjuk pontosan mennyi). De már többször lebukott.


Mit lehet tenni? a problémát nem ismeri be és megsértődik ha felhozom. Igazából nem számítok itt megoldásra, csak eléggé levagyok törve emiatt és jó lenne tapasztalt emberek véleményét olvasni....



2014. dec. 6. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs sok esély rá hogy megmentsd! Nincs betegségtudata, nyilván orvoshoz nem akar fordulni.

Megpróbálhattok egy szembesítést rendezni, ahol az egész család jelen van és mindenki "beszél a fejével", de sajnos kicsi az esély rá hogy kapcsol!

2014. dec. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmit kb...

amig ö nem ismeri be addig semmi értelme semminek..

De mivel fokozatosan bas be(szebem nem tudom irni)

Ez miatt nem érzi gàznak..elsö sörtöl meg nyugszik

2 ik fel oldja

3 at élvezi

4 már csak le csuszik..

2014. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nálunk ugyan ez a helyzet. Ha azt mondjuk, hogy ez nem normális,hogy ennyit iszik és,hogy hülyén viselkedik még neki áll feljebb vagy kimegy a házból. Kötekedik és elviselhetetlen kb. Minket se ütött meg meg semmi ilyesmi de az egészségére ez nagyon nincs jó hatással...az én apám már enni is alig eszik mert eltelíti magát piával. Sajnos amíg nem ismerik be,hogy ez egy betegség addig semmit se tudsz tenni. Ha a saját családjára nem hallgat akkor kire??!:/ Nagyon sajnálom...:(
2014. dec. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valami hiányzik az életéből, mondjuk egy jó kiadós... khm... gyalogtúra? :) Vagy kéne neki valami hobbi. Amúgy perpill én is kb. így vagyok, csak tengek-lengek, és gondolkodtam már az iváson, de inkább kimegyek futni, attól sokkal jobb kedvem van.
2014. dec. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

próbálhattok sok kört futni, érvelni, erősködni, elmondani, hogy szeretite, de amit látsz, láttok az nem jó, aggódtok érte az egészségéért stb. Sajnos az igaz, hogy amíg ő em érzékeli, hogy gáz van, azaz nem ismeri fel, hogy túl sokat iszik, addig ahogy előttem már valaki írta nem lesz és lehet betegségtudata sem és igy segitséget se fog kérni senkitől. Vannak anonim segélyszervezetek is, megadhatnád neki egy ilyen elérhetőségét és hátha magátol megkeresi, titokban, mert ilyenkos azért rendesen szégyellik magukat és általában azért se mennek "nyilvánosan" segítségért. De minden eset más.


a fő gond, hogy meg kelene tudni miért iszik és azt megoldani pl. céltalanság, az élet értelmének elvestése, boldogtalan párkapcsolat, lelkisimeretfurdalás valami miatt, öregedéstől való félelem, csalódotság, hogy nem így akart valamit vagy az egész életét, lelki gyengeség, stresszoldás egyetlen általa ismert módja stb.


Apám is iszik, ivott...hasonlóan, nem ismeri el, hogy segítségre szorul, pedig már neki az egészsége is rendesen elkezdett rámenni, de csak anyit mond, hogy akko rmegy vissza orvoshoz, ha már nem iszik...és napi szinte lerészegedik ezek után Nála azt hiszem az a probléma, hogy alapvetően a többnejűség jönne be neki és a kötetlen munka...na de ez nem ment.

2014. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Sajnos nincs sok esély rá hogy megmentsd!"


Hagyjuk már ezt a "mentsd meg a világot" mentalitást. Senkit sem kell megmenteni, csak ha cselekvésképtelen, vagy éppen kéri. Az, hogy az édesapja úgy tesz ahogy, annak oka van és ahogy kérdezőnk leírta, tudatában van annak, amit tesz. Valószínűleg a gyerekei életkorából fakadóan, egyelőre (később pedig esetleg a szégyenérzet miatt) nem fogják megbeszélni, mi történik.


Kedves kérdező. Ha eddig nem sikerült megbeszélni, idővel egyre kevesebb lesz rá az esély. Valami van és van ami nincs. A kommunikáció, ami kifejlődött a családodban, az nem elegendő ehhez a problémához. Az én családomban is apám ivott, annyi különbséggel, hogy verte is a családot, főként édesanyámat. Hogy mi az amit tehetsz... Nem tudom mennyi idős vagy, de az írásod alapján szellemileg már igencsak érettnek tűnsz. Szóval van úgy, hogy az életben nem tehetünk mást, mint elfogadjuk a szeretteink döntését. Ez egy ilyen helyzet. Édesapád ezt választotta, ami ellen te ugyan tiltakozhatsz, de azzal csak növelnétek a távolságot egymás között. Valószínűleg az alkohol is ezt fogja tenni alapjáraton, de valamivel lassabban. Viszont mire ez bekövetkezik, addigra már bőven készen fogsz állni lelkileg. Valamelyik válaszoló, még ha kicsit bunkó módon is, de lehet leírta a megoldást, mely talán tényleg az egyetlen lehet, egy nő... Valószínűleg nem csak én vettem észre, hogy anyukádról nem írtál egy sort sem, de nem akarok belebonyolódni ebbe a kérdésbe, mert gondolom okkal tetted. Különben is már leírtam minden lényeges dolgot amit akartam.

2014. dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Áhh, ismerős helyzet, majdnem ugyanez nálunk is. Tényleg az kell, hogy ő is rájöjjön, hogy beteg, és segítségre szorul. Viszont ez nem a te felelősséged, nem neked kell megmenteni, emiatt ne is legyen lelkiismeret-furdalásod. Hány éves vagy?
2014. dec. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akik inni akarnak, azok mindig találnak okot arra,hogy ihassanak!
2014. dec. 7. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!