Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az barátom megütött, ti...

Az barátom megütött, ti hogyan léptetek/lépnétek túl ezen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 éves lány vagyok. Az eset október vége felé történt. Mondtam a barátomnak, hogy ha nem látok változást az agresszivitása tekintetében, akkor szakítunk. Persze, előtte, amikor felhozódott ilyesmi, ígérte, hogy sosem ütne meg. Minden tökéletes volt vele, rengeteget beszélgettünk, és nevettünk, de volt, hogy egyik percről a másikra dühös lett, teljesen alaptalanul féltékenykedett. Szóval, amikor mondtam neki, h változnia kell, megütött, ököllel. Hatalmasat reccsent, szerencsére nem tört el az arccsontom, de csúnya monoklim lett.

Ez nálam történt, a lakásomon. Először megijedt, bocsánatot kért, majd mondta, h ez igazából az én hibám. Akármit csináltam (fenyegettem, kérleltem) nem volt hajlandó elmenni onnan, a telefonom is elvette. Nem volt más választásom, azt hazudtam neki, h nem haragszom, menjünk le venni vmi kaját. Ez nem volt igaz, a vasútállomásra mentem (ott élnek a szüleim, itt Bp-n nem tudtam, h kihez fordulhatnék ilyen szélsőséges esetben), ő pedig jött velem, mert nem tudtam sehogyan sem lerázni, csak a vonaton, mert neki nem volt jegye.

Természetesen nem adok neki több esélyt, márnem vagyunk együtt. A helyzetet nehezíti, hogy egy helyen dolgozunk. Azt gondoltam, h ok, ez megtörtént, most szakítottunk, és hamar túl leszek az egészen, de egyszerűen nem megy. Ugyanúgy be kellett mennem dolgozni, 1 kg alapozót tettem a monoklimra, és vastagkeretes szemüveget vettem fel, h ne látszódjon. 1-2 hétig minden reggel bőgtem. Nem csak emiatt, hatalmasat csalódtam benne, a bizalmamba fogadtam. A cégnél vezető beosztásban dolgozik, szerencsére nem egy irodában vagyunk. Ott ő a pótolhatatlan, mindent megtehet. Én pedig szenvedek az egésztől, és egy időzített bombának érzem magam. Legszívesebben elmondanám mindenkinek, de nem tehetem, és nem tudok rajta túllépni…. nagyon szeretek ott dolgozni, de olyan jó lenne, ha ő nem lenne ott.



2014. dec. 7. 17:01
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
95%
Nos, az biztos, hogy vagy neked, vagy neki menned kell a munkahelyről. Tettél feljelentést? Nem tudom, a cégnél mennyire nézik el, ha fizikailag bántalmaz egy vezető beosztású személy valakit.. Ha nem tudod elmozdítani onnan, akkor neked kell menned. És hidd el, még ez sem túl nagy ár azért, hogy egy veszélyes embertől megszabadulj. A lakásodban zárcsere, ha albérlet, akkor pedig költözés. Nekem is volt hasonló "párom", fel kellett égetnem kb. mindent magam mögött, hogy megszabaduljak tőle. Ő az időzített bomba, nem te..
2014. dec. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim válasza:
80%
Az ilyen az nem ember. Aki egy nore kezet mer emelni, de aki meg mer utni egy not az egy csotany.... 22/f
2014. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
95%

Engem sosem ütött meg férfi, de nem is hagynám. Viszont van egy kedves barátnőm aki a kisfőnökkel járt, és őt bizony egyszer úgy megvert, hogy mindkét szemén kék-zöld monokli volt, még a szája is felrepedt. Ő is 1 kiló vakolattal az arcán jött dolgozni, de mi kollégák, és én + ó barát megmondtuk neki:

Nem az ő szégyene, hogy a volt pasasa egy agresszív barom. Ne titkolja! Igenis tudja meg mindenki a munkahelyen, hogy milyen sz*ralak a kisfőnök. Még aznap a mosdóban szépen lemosta a vakolatot, és látta mindenki a monoklit a sérüléseket az arcán. Volt aki rákérdezett, hogy mi történt. Őszintén megmondta, hogy ki verte így meg.

Főnök vagy sem, a nagy goré adott nagy fejmosást a pasasnak, és hozzátette, hogyha bármilyen módon panasz érkezik, hogy zaklatja, vagy akadályozza a barátnőmet a munkájában kirúgják. Lapított mint a lapostetű..


Te is minek takargatod? Igenis tudják meg, hogy a pótolhatatlan ember milyen hitvány alak.. Csak megjegyzem SENKI sem pótolhatatlan.

2014. dec. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
95%
Fel kellett volna jelenteni, látleletet vetetni. Én álaásnám a munkáját tuti, hogy előbb-utóbb felmondana.
2014. dec. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

Azt mondtam neki, h csináltattam látleletet, és ha nem hagy békén, akkor feljelentem. Nem akartam belemenni ilyen procedúrába, de egy orvosi igazolás szerű papírért elmentem a dokimhoz (ha esetleg megismétlődne, legyen nyoma, h már korábban is tett ilyet). Így többnyire nyugton hagyott, bár azért hívogatott, h béküljünk ki, illetve megfenyegetett, hogy ha feljelentem, úgysem lesz semmi belőle, mert neki vannak ismerősei, és egyébként sem állja meg az egész a helyét jogilag, és ő úgyis tagadni fog mindent. Azt is mondta, h ki fog készíteni a munkahelyemen, h felmondjak.

Én nagyon szeretek itt dolgozni, és úgy érzem, h nem lenne könnyű másikat találni. Április óta dolgozom itt, nem szeretnék ismét váltani :(

2014. dec. 7. 17:15
 6/54 anonim ***** válasza:
92%
Nem neked kell elmenned onnan....
2014. dec. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem az én főnököm, ő a műszaki osztályon van, én pedig a gazdaságin.

Most számoltam ki, már 7 hét eltelt, és még mindig bennem van, nem tudok túllépni rajta, van, hogy apróságok miatt rám tör a szomorúság és a sírás. Korábban is voltak ilyen-olyan akadályok az életemben, de ezen valamiért nem tudok túllendülni..

2014. dec. 7. 17:27
 8/54 anonim ***** válasza:
96%

A lehető legnagyobb hibát követted el,amit én is anno! Bevakoltad a monoklit! Minden bántalmazott nőnek üzenem,hogy az egyetlen megoldás a problémájukra az,ha igenis megmutatják a világnak mit tett velük a másik és mondják csak el mindenkinek aki rákérdez!

Elmondom röviden az én sztorimat,hogy miért is írom ezt! Az ex ütött indokolatlan féltékenységében én vakoltam,hazudtam,titkoltam szégyenemben és félelmemben! Évek teltek el így,mikor is megismerkedtem egy másik pasival és elváltam az extől! Na most jön a pláne!Rá 15 évre bejött a munkahelyemre az ex egykori kolléganője,meglátott engem és elkezdett a főnökömnek sugdolózni,hogy én mekkora egy r...nc vagyok,hogy megcsaltam,kihasználtam és elhagytam anno azt a drága,jó embert meg így meg úgy,na mondanom se kell nem sokáig volt meg az a munkám! (nem csak e miatt persze,de közrejátszott)! Szóval mutogassátok csak bátran a monoklikat,had lássa mindenki a valóságot az álca mögött, a "drága,jó,szent "emberekről!

2014. dec. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Annak én is nagyon örülnék, ha felmondana, szerintem könnyebben is találna másik munkát a gépészmérnök végzettségével, mint én.
2014. dec. 7. 17:28
 10/54 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudsz tanácsot kérni a felettesedtől? Elmondhatod, mit történt, orvosi papírod is van róla, és most zsarol a férfi. Persze ha puszipajtások az exeddel, akkor nem biztos, hogy érdemben tanácsot adna.. A HR osztályon is tanácsot kérhetsz.. Tényeleg a legrosszabb, ha titkolod, mert magadra vállalod az áldozat szerepét, ki leszel szolgáltatva neki. Holott ez pont fordítva lenne igazságos, ha őt érné hátrány a tette miatt.. Ezen a munkahelyen így nem leszel hosszú életű, harcba kell szállnod ahhoz, hogy legyen esélyed megőrizni a helyed, és persze a becsületed.. Az exed nem viccelt azzal, hogy simán lejárat mindenféle pletykákkal, képes lenne rá. Egy idő után egyre inkább kényelmetlen lesz neki minden nap találkozni veled, nekikezd a lejáratásodnak, védekezni pedig mindig rosszabb helyzet a megelőzésnél.
2014. dec. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!