Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonyi ajándékozás lefújva...

Karácsonyi ajándékozás lefújva, de én mégis akarok kapni ajándékot, de nem gagyi sz@rt! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a família (kb.: 10 család) legszegényebb tagja (nagyszülők, nagymama) kitalálta, hogy idén ne ajándékozzunk. Csak a gyerekeknek.


Minden évben kitalálja..., majd, csak azért is vesz nem túl olcsó ajándékot, vagy vesz valami anyagot állati drágán és kézzel elkészíti, és mindenkit megajándékoz. Persze vica-verza mi is mindenkit ajándékozunk.


Most nincs pénze, kitalálta a másik családtag, hogy dobjunk neki össze pénzt karácsonyi vacsorára, beleegyeztünk, (bár én eléggé húztam a szám) erre kiderül hogy vett valami anyagot drágán, amiből hatalmas porfogó díszt fog készíteni, mindenkinek karácsonyi ajándékként. Marhára örülök...meg állítólag szarvasgomba lesz karácsonyi vacsorán...


Amikor ajándékoztunk az elmúlt években, mindenki kikérdezte a másikat hogy mit szeretne, és mindenki elmondta, általában 1 000-2 000Ft körüli összeg volt, így szereztem be csomó hasznos dolgot, és felszereltem a konyhám, meg ilyenek.

Idén meg kapok egy sz@r porfogót amit már most gyűlölök, mert ugyan jó a kézügyessége a néninek, de néha olyan sz@rt tud csinálni, és olyan nagy méretű sz@rt, amit csak teszünk ide oda, és csak fogja a port, és legszívesebben összetörném, és wroááááfff.


Szóval szeretnék hasznos ajándékot, szeretnék ajándékot, és különben is, megtanulhatná a néni hogy addig nyújtózkodjon amíg a takarója ér, egyébként amelyik családtag meg kitalálta a karácsonyi vacsora finanszírozását, az meg rendezzen a néni helyett vacsorát a szarvasgombával....


Csomó más nagy problémám van egyébként a világban, de ez most ebben a pillanatban qurvár@ b@ssza a csőröm!



2014. dec. 8. 11:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 Janka néni ***** válasza:
87%

A csomó más problémádra olyan nagyon kíváncsi vagyok.

Mert ez a fenti, ne haragudj, de nagyon gyerekes.

Ha felnőttnek tartod magad, pláne felelősségteljes felnőttnek, akinek már talán saját gyerekei vannak, próbáld az ő örömükben megtalálni a saját ajándékodat!

Ez csak látszólag közhely!

Egy ilyen helyzetben lévő család meg ne erőltesse a teljes létszámú együtt-ünneplést! Hja, kérem, a szarvasgomba még kevés résztvevővel is drága. meg nem igazán lehet magában fogyasztani. Talán keressetek! Helyismeret és egy ebben gyakorlott disznó kell és már is olcsóbb.

2014. dec. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
90%

én meg a kib***ott ajándék mellőzését szeretném, azt, h egyszer egy veszekedésmentes karácsonyom legyen, s ne csak abban a két percben, amikor ajándékokat adunk át.


egyébként, ha neked nem kell a porfogó, akkor rakj fel ide képet, s sztem más kifizeti neked a postaköltséget, ha tetszik neki a cucc, legalábbis, ha nekem tetszik, akkor elfogadom egy postaköltség árán. Vagy, ami jobb, adakozzál, bár nem hiszem, h nagyon szeretsz adni, amit nem is értek, én sokkal jobban szeretem kitalálni, h mit vegyek vkinek, s nem is kell, h lássam az örömet az arcán, tudom, h hasznos dolog, akkor már nyugodt vagyok, h hozzátettem vmit a háztartáshoz. :) és általában igyekszem vmi hasznos dolgot kitalálni. :)

2014. dec. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
85%
Valahol megértem a problémád: ha megbeszélitek, hogy nincs ajándékozás, akkor tartsa ehhez magát mindenki, mert kínos, ha üres kézzel mész, aztán mégis van ajándékozás. Azt is értem, hogy anyagilag megterhelő lehet a dolog. De ahogy szegény nénikéről beszélsz... Ne haragudj, de elég paraszt módon állsz a kérdéshez. Írod, hogy nincs pénze, aztán mégis mindeféle drágaságot vesz. Ez nekem arról árulkodik, hogy jószívű, és inkább majd összehúzza a nadrágszíjat, de tudjon adni valamit a családtagjainak. Biztos nagy szeretettel csinálja azt a "sz@r porfogót". A megoldás szerintem az, ha magadba szívsz egy kis szociális intelligenciát valahol. Ha ez nem megy, mondd meg, hogy te nem akarsz részt venni ebben az egészben. Nem adsz ajándékot és te sem kérsz senkitől. Ennyi.
2014. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
15%
Ugh, gyűlölöm az ilyen kreatívkodó embereket. Ha akarok díszt, veszek magamnak. Mindig rusnya, amit kapok. Egy évig egy dobozban vannak, aztán kidobom őket. Akkor már vegyenek mosogatószivacsot, vagy valami hasznosat, de mindenki valami béna, ocsmány, ízléstelen dísztárgyat akar.
2014. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 A kérdező kommentje:

# 13/14 Időpont ma 12:16


Hát szerintem pedig mindenki csak addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér, és ne költsön többet minta amennyi van.


Szerintem ha nincs pénze ne rendezzen karácsonyi vacsorát, persze mindenki lehurrogott mikor felajánlottam hogy esetleg viszek valami általam sütött dolgot, és megtehetné ezt a többi családtag is, ki levest kis süteményt.


Nem inkább adnak pénzt, hogy abból csináljon vacsit, akkor már inkább adok pénzt egy étteremben.


Akkor is lehurrogtak mikor ajánlottam, hogy mi lenne ha csak a család összeülne és nem vacsiznánk csak együtt lennék, merthogy szeretet ünnepe meg ilyenek... Jaj az ajándékot kifelejtettem majdnem!!!

2014. dec. 8. 12:34
 16/86 A kérdező kommentje:
# 11/15 Időpont ma 12:13 voltam már jó disznótoroson, és karácsonyi bográcsozáson is, haj de jó volt.
2014. dec. 8. 12:36
 17/86 anonim ***** válasza:
89%
Én most boldog lettem, mert te meg én nem vagyunk rokonok! Nálunk igazi karácsony lesz, és nem ilyen álszent szar, mint nálatok! :) Tudod, az igazi értékek csak azoknak járnak, akik képesek azt felfogni. Te meg porfogózz és gagyi szarozz le egy kézzel készült egyedi ajándékot, és várd a csodát! A probléma az, hogy ilyen értékrenddel, mint a tiéd, sosem leszel igazán boldog. Sajnállak.
2014. dec. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 A kérdező kommentje:

# 13/16 Időpont ma 12:16

Egyébként tévedsz, és le is írtam a nyitó kommentben hogy a nénike nem a nadrágját húzza össze hogy fogcsikorgatva jószívűen adjon bárkinek, hanem a család összeadott neki pénzt vacsorára, és ebből a pénzből vett anyagot amiből csinál valami használhatatlan porfogó sz@rt.

Magyarán fizettem a használhatatlan porfogó sz@rér.

2014. dec. 8. 12:40
 19/86 A kérdező kommentje:

# 17/18 Időpont ma 12:40

olvasd már el még egyszer!

2014. dec. 8. 12:41
 20/86 anonim ***** válasza:
95%
13-as vagyok. Még mindig az a véleményem, hogy ha mindezt kulturált köntösbe csomagolod, sokkal jobban hangzott volna. Mint írtam is: a problémád részben megértem, de ne várd az itteni válaszolóktól, hogy tolerálják azt a stílust, ahogy előadtad a mondandódat!
2014. dec. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!