Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonyi ajándékozás lefújva...

Karácsonyi ajándékozás lefújva, de én mégis akarok kapni ajándékot, de nem gagyi sz@rt! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a família (kb.: 10 család) legszegényebb tagja (nagyszülők, nagymama) kitalálta, hogy idén ne ajándékozzunk. Csak a gyerekeknek.


Minden évben kitalálja..., majd, csak azért is vesz nem túl olcsó ajándékot, vagy vesz valami anyagot állati drágán és kézzel elkészíti, és mindenkit megajándékoz. Persze vica-verza mi is mindenkit ajándékozunk.


Most nincs pénze, kitalálta a másik családtag, hogy dobjunk neki össze pénzt karácsonyi vacsorára, beleegyeztünk, (bár én eléggé húztam a szám) erre kiderül hogy vett valami anyagot drágán, amiből hatalmas porfogó díszt fog készíteni, mindenkinek karácsonyi ajándékként. Marhára örülök...meg állítólag szarvasgomba lesz karácsonyi vacsorán...


Amikor ajándékoztunk az elmúlt években, mindenki kikérdezte a másikat hogy mit szeretne, és mindenki elmondta, általában 1 000-2 000Ft körüli összeg volt, így szereztem be csomó hasznos dolgot, és felszereltem a konyhám, meg ilyenek.

Idén meg kapok egy sz@r porfogót amit már most gyűlölök, mert ugyan jó a kézügyessége a néninek, de néha olyan sz@rt tud csinálni, és olyan nagy méretű sz@rt, amit csak teszünk ide oda, és csak fogja a port, és legszívesebben összetörném, és wroááááfff.


Szóval szeretnék hasznos ajándékot, szeretnék ajándékot, és különben is, megtanulhatná a néni hogy addig nyújtózkodjon amíg a takarója ér, egyébként amelyik családtag meg kitalálta a karácsonyi vacsora finanszírozását, az meg rendezzen a néni helyett vacsorát a szarvasgombával....


Csomó más nagy problémám van egyébként a világban, de ez most ebben a pillanatban qurvár@ b@ssza a csőröm!



2014. dec. 8. 11:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
97%

Valaki magyarázza el, hogy mi itt a kérdés? Mi lenne a helyes válasz, mit kell megoldani?


Keressük fel a "famíliát", és mondjuk meg nekik, hogy XY néni ajándékot akar, nem pedig porfogót? Vagy mit kell itt csinálni?

2014. dec. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
86%
Micsoda stílus.tiszta gyerekes...
2014. dec. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
59%

mi soha nem ajandekozunk nekunk nem errol szol a karacsony.

Tudod milyen nyugodtan keszulunk az unnepre?

meg szaloncukor sincs (senki nem szereti)

A vacsora mindig egyszeru hazi sutesu sutikkel.

Egyutt vagyunk jatszunk enekelunk tarsasozunk beszelgetunk.

Csak megjegyzem a karacsony Jezus szuleteset kell hogy unnepeld es az ajandek nem a lenyege!!!

2014. dec. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
91%
Hát én is örülök, hogy nem rokonom a Kérdező :-)))))
2014. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
93%
Hogy tud téged elviselni a családod?
2014. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
85%

Személyes véleményem: undorító dolog ajándékot elvárni. Önző, egoista jellemre vall.

Másrészt mi is gyakran eszünk szarvasgombát, a közeli erdőben szedjük, és ingyen bevizsgálja a szakértő.

2014. dec. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
88%

Szánalma ez az anyagiasságod meg a picsogásod.


Tudod, máshol örülnek, ha ételt tudnak tenni az asztalra, vagy nekem pl, minden karácsony a megalázásról/képmutatásról szólt (utált a családom, amit az év 365 napján éreztetett, de karácsonykor még inkább).


Te pedig hisztizel a semmin.

2014. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
92%
21 éves vagyok és mégis érettebben gondolkozom nálad kérdező. Engem nem érdekel az ajándék, engem jobban érdekel, hogy végre egy családias karácsonyom lesz, olyan, amilyen még sosem volt életemben. Szívből és mélységesen sajnállak azért, amilyen vagy.
2014. dec. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 A kérdező kommentje:

Ti egyszerűen nem értitek a problémát. Sőt egyesek válaszából azt veszem észre a tudatáig sem jutott el a probléma, a szövegértés híján.


A családias karácsony akkor működik ha mindenki részt vesz benne lelkileg, és itt nem az ajándékról meg a pénzről van szó. Mint ahogy ti is álszenteskedek, mert legtöbben úgy gondoljátok, hogy a családdal való együttlét szeretetben békességben a karácsony lényege, de én úgy gondolom, hogy ennek kell lenni egész évben, és nem csak karácsonykor.


Egyébként senki ne mondja hogy nem szeret ajándékot kapni, milyen jó érzés ha valami olyat kapsz amire vágytál.


Itt sokan nem kapták azt amit szeretnének, csak valami gagyi sz@rt, és ezért lemondtak az ajándékozás és ajándékkapás öröméről, majd álszent módon takaróznak azzal hogy de hát az ünnep nem erről szól, valóban ez a része.


Itt nem én vagyok az anyagias, hanem ti, akik inkább nem költötök, mert ráfogjátok a szegénységre meg arra hogy úgyis valami gagyi szart kaptok vagy adtok.


Erre találták ki a kommunikációt, és ezért szoktuk megkérdezni mindenkitől, ki mire vágyik, ha nem teljesíthető mert drága, akkor megmondjuk, és kérjen helyette valami mást.


Jelen esetben a néni rúgta fel a szabályt hogy kéretlenül osztogatja a sz@r drága sz@rait.

2014. dec. 8. 15:00
 30/86 A kérdező kommentje:

# 28/29 Időpont ma 14:08


21 évesen nagyon érett lehetsz, ha csak karácsonykor vágyod azt ami egész évben lehetne. Ja hogy tenni kéne érte?

2014. dec. 8. 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!