Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjuk így meg a...

Hogyan oldjuk így meg a karácsonyi láthatást és ajándékozást? Első közös karácsonyunk a párommal és a gyermekei is szeretnének nálunk lenni, de sajnos már most tudom, hogy csalódás lenne nekik.

Figyelt kérdés

Nekem is vannak gyermekeim az előző házasságomból, a páromnak is van 3 gyermeke. Az idei lesz az első együtt töltött karácsonyunk. A párom gyermekei a fejükbe vették, hogy mesés ajándékokra számíthatnak tőlünk, ebben sajnos jelentős szerepe van az édesanyjuknak, aki még erősíti is bennük ezt a gondolatot. Természetesen jelképes ajándékot kapnak tőlünk, de fejenként maximum 1-2000Ft értékben. Ez nem arról szól, hogy velük akarunk kiszúrni, hanem arról, hogy mi sem állunk túl jól anyagilag. Tény, hogy a volt férjem és a család elég sok ajándékot vesz a gyermekeimnek, de erről ők döntenek, ebbe nekem nincs beleszólásom.

Fogalmam sincs, hogyan oldjuk meg, hogy a gyerekeknek ne legyen túl nagy csalódás. Valahogyan meg kellene ezt velük beszélnünk, de sajnos eddig minden próbálkozásunk zátonyra futott és az anyjuk sem hajlandó nekünk segíteni.


2014. dec. 12. 16:28
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
Mekkorák a gyerekek?
2014. dec. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
6 és 9 éves kislány, 8 éves kisfiú.
2014. dec. 12. 16:36
 3/39 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj hogy 1000.2000.ft semmit sem tudsz venni!

Gyerekeidnek is ilyen ertekben veszel ajandekot?

2014. dec. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
78%

Szenteste, az ajándékozásnál a te gyerekeid és a párod gyerekei egyenlő mennyiségben, értékben kapjanak ajándékot, ez nagyon fontos. Az, hogy a nagyik és az apjuk aztán mit vesznek a te gyerekeidnek, az magánügyük, de akkor és ott csak a ti ajándékaitokat kapják meg. A lényeg, hogy minden gyerek egyenlően kapjon a fa alatt.


A gyerekeket pedig valahogyan, egy láthatás alkalmával igyekezzetek felkészíteni. Meséljétek el nekik, mennyire sok a kiadás télen, nagy a fűtésszámla, nem álltok jól anyagilag, ezért ne számítsanak sok ajándékra. Ekkora gyerekekkel már meg lehet ezt beszélni, akármit is mond otthon az anyjuk.

2014. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
75%

A te gyerekeid, ha az apjuktól kapnak drága ajándékot, kapják meg az apjuknál, és ne nálatok.

Nálatok minden gyerek egyforma ajándékot kapjon.

2014. dec. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Nem, én egyáltalán nem veszek ajándékot a gyermekeimnek, mert pontosan tudom, hogy az exem, a nagyszülők és a nagybácsik és nagynénik el fogják őket halmozni. Én sütök-főzök mindenkinek (4 napig lesz nálunk a teljes család) és ajándékként is sütit illetve lekvárokat adok mindenkinek.
2014. dec. 12. 16:50
 7/39 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem inkább ne kapjanak a felnőttek lekvárt ajándékba, de azt a pénzt inkább csapjátok hozzá a férjed gyerekeinek szánt játékokra. A felnőtt rokonok meglesznek anélkül a tálca süti meg pár üveg lekvár nélkül, de a gyerekek nagyon el tudnak szontyolodni, ha ilyenkor kell csalódniuk. Ha egy picit ügyeskedsz, akár fejenként 3-4000 forint is juthat rájuk, abból meg már kijön egy kisebb doboz Lego vagy más értelmes ajándék.


Én legalábbis igyekeznék inkább a gyerekek érzésével törődni, mint a felnőtteket megajándékozni.


4-es voltam

2014. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
94%
Ha korban közel állnak a gyerekek és jól el tudnak játszani akkor közös nagy ajándékot is kaphatnak. Olyan is jó lenne, amivel utána az egész család együtt játszik, társasok, twister stb.
2014. dec. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
93%

Lehet van egy csomó gyümölcsük és nem külön veszik őket, így annak az árából nem biztos hogy kérdező tud spórolni.

Gyerekek anyja meg igazi gonosz boszorka lehet, ha csak azért hogy kulimázba keveredjenek kérdezők, tömi a gyerekei fejét a mesés ajándékokkal, pedig kérdezőék megmondták neki hogy erre nem lesz lehetőség. Szép kis nő lehet az is. Próbáld vmi általad készítettem kiegészíteni a gyerekek ajándékát, mert sztem 1-2e ft az semmi :s nem is tudom mit lehet belőle venni :s

2014. dec. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon rosszul nevelitek a gyerekeket...

A Karácsony nem a pénzről szól. Tessék már megtanulni, és ha meg tetszettek tanulni, akkor tessék megtanítani az ivadékoknak is.

2014. dec. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!