Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti minden vasárnap délre...

Ti minden vasárnap délre főztök, van nagyobb családi ebéd?

Figyelt kérdés
Mit csináltok ilyenkor általában ami a családdal kapcsolatos?

2014. dec. 14. 10:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Most pl. morgok :) Elmentek nekem ajándékot venni, de 20 percenként rábukkannak valamire, ami szerintük kéne itthon és telefonálgatnak... 18 a gyerek, 42 az apja, és nem merik eldönteni, mi lenne, ha hoznának szemeteszsákot :)


Egyébként igen, minden vasárnap délre főzök (hétköznap is minden nap, de akkor vacsorára). Délután zsibbadás van, én kötögetek, férjem tévézik, gyerek alszik, tanul az érettségire...

2014. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Mindennap délre főzök, és vasárnap sem főzök különlegeset.

A család, ha hétköznap nem is, de vasárnap mindig együtt ebédel. Vacsorázni mindennap együtt vacsorázik a család.

2014. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Szombaton és vasárnap mindig 3 fogásos ebéd van nálunk, hétköznapokon pedig a vacsi 3 fogásos :)
2014. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Mindig 2 napra főzök, de van mikor csak egyre elég, szóval nincs fix ezzel kapcsolatban. Tegnap rakott krumplit sütöttem, ma is azt esszük. Gyeden vagyok a férjem hétköznap dolgozik, neki az ebédet csomagolom a munkahelyére, hétvégén együtt reggeli, ebéd, vacsora, bár ez nem mindig.
2014. dec. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sosem ragaszkodtam hozzá, hogy délre kész kell lennie az ebédnek. Akkor eszünk, ha kész van :) Van, hogy már délben, de van, hogy kettőkor. De olyan is megesett már, hogy nagyon bőségesen reggeliztünk (nem is korán, sokáig aludtunk), és csak négykor ebédeltünk. Úgy vagyok vele, hogy a hétvége a pihenésről is szól, és nem vagyok hajlandó hétvégén is parancsszóra kikelni az ágyból és nekiállni a főzésnek. Főleg úgy, hogy nálunk ez elég sokáig tart, mert valami hiba van a tűzhellyel, így csak az egyik főzőlap működik, ezért mindent külön-külön kell megfőzni. Már attól a fejemet fogom, amikor hallom, hogy a szomszédom vasárnap reggel hétkor klopfolja a húst az ebédhez.

Amikor a gyerek még kisebb volt, nyilván hamarabb nekiálltunk, de most, hogy már iskolás, őt sem zavarja, hogy később eszünk.

Egyébként hétvégente általában pihenünk, olvasunk, délutánonként gyakran társasozunk, kártyázunk, sétálni megyünk, vagy közösen megnézünk valami jó filmet.

2014. dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont 12:00-ra van kész, általában 1-2 körül szoktunk ebédelni vasárnap.

Nővérem és én is elköltöztünk már a szülőktől, de minden vasárnap anyuéknál ebédelünk.

2014. dec. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek napirendjéhez igazodva általában dél körül ebédelünk.

Általában ilyenkor készítek olyan ételeket, amikre jobban oda kell figyelni, pepecselősebb, hétköznap a baba miatt amolyan összedobós kaják vannak az asztalon.

Mindig szombaton főzök levest, sütni is akkor szoktam, két napra. Vasárnap csak második fogást készítek, néha egyszerűbbet, néha különlegeset, amihez kedvünk és energiám van.

Délután sétálunk, játszunk a gyerekekkel, amikor alszanak, a férjem is ledől, én olvasgatok, sorozatot nézek, elvagyunk.

2014. dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Igen minden vasárnap van 2-3 fogásos ebéd és olyan 12:00- 13:00 között ebédelünk. Ilyenkor a nagyi is nálunk van. Délután általában pihenünk, filmezunk, beszélgetünk. De ezen kívül is sokszor eszünk együtt, reggel és este is. Ez leginkább a munkától meg a programjainktol függenek.
2014. dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Sose délre főzök, mert 10 felé szoktunk reggelizni :)

Általában 2 felé ebédelünk. Nincs különleges vasárnapi ebéd, azt készítek, amit éppen szeretnénk enni.

Illetve én is több napra főzök, szóval ha épp úgy jön ki, akkor vasárnap nem is kell főzni.

2014. dec. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem délre főzünk, mert 10 körül reggelizünk, de 11 is előfordul :)) 1-2 fele eszünk mi is ebédet.


Nálunk inkább a szombat a "közös nap", ill. ha korán végzünk akkor a péntek, amikor kimozdulunk, pl. túra, kirándulás, mozi, étterem, stb.


Vasárnap inkább mindenki pihen és egy kicsit a hobbijával foglalkozik, este viszont filmet szoktunk nézni közösen.

2014. dec. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!