Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz helyzet. Az eszedre...

Nehéz helyzet. Az eszedre vagy a szívedre hallgatnál ebben a helyzetben? Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Elég nehéz helyzetben vagyok,vagyunk.Nem tudom mit tegyek.

A párom is és én is munkahely váltás elött állunk.

Én nekem lenne egy szezonális munkám külföldön ami 4 hónap lenne,3 nap múlva kellene mennem.Itthon jelenleg nincs munkám.Viszont van egyéb tényező is,az egyik dolog,úgy érzem most szüksége lenne a páromnak arra hogy mellette legyek,elég stresszes tud lenni,úgy érzem cserben hagynám ha most itt hagynám és nem lennék mellette.Nem egyszerű munkáról van szó.

A másik dolog pedig hogy a szüleimhez nem tudnánk így karácsonykor elmenni.Tavaly és tavaly elött sem tudtunk menni,a testvérem is ott lesz,akit 1.5 éve nem láttam már.Most együtt lenne a család kicsit végre.A szüleim is már közelítenek a 60-hoz,nem mondom hogy ez idős kor,de ilyenkor már kicsit jobban aggódik az ember értük,60-hoz közel bármikor elveszíthetjük őket.Anyai nagymamám,56 évesen halt meg.Anyukám is annyi most,mindig mondogatta,addig fog élni mint a mama ő úgy érzi.

3 éve nem karácsonyztunk a szüleimmel,1.5 éve nem láttam a testvérem.Ez a hirtelen sok váltás,nem tudom mennyire nehezítené meg az életünket,mennyire bírnánk ki,bennem ott lenne a bűntudat hogy plusz még azt is itt kell hagynom akit a legjobban szeretek.Nagyon nehéz helyzetben vagyok,tudom ilyen az élet,de ti mit tennétek?Köszönöm a válaszokat előre is.


2014. dec. 14. 12:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
30/F
2014. dec. 14. 12:42
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Én nem mennék el. Most nem. A pénz fontos, de a szeretteim sokkal sokkal fontosabbak. A családommal és a párommal tölteném az elkövetkezendő időszakot, aztán pedig találnék egy B tervet.

Gondolom nem alaptalan, ha te is úgyérzed, hogy a párodnak most nagyobb szüksége van rád, mint bármikor máskor. Ha itthagyod, csalódni fog, még ha nem is mondja. Megér egy kis pénz annyit, hogy ő esetleg elhidegüljön tőled, elhagyjon?

2014. dec. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
A másodiknak igaza van, a család a legfontosabb! munkát majd kapsz máshol is, közel a párodhoz, keresgélj neten sokminden van. A lényeg, hogy velük maradj!
2014. dec. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

ma 12:47


Köszönöm a válaszod!Nem nem érné meg,dehogy érné.A baj az hogy már 5 hónapja nincs munkám.Nagyon rossz időzítés ez most nekem.Ha kimennék,lelkiismeret furdoládom lenne.Így is ketté szakadok lelkileg.

És igen bizom a páromba,de nagyon félek attól hogy úgy fogja érezni cserbenhagyom,hiába mondja hogy nem.Félek ez a hirtelen váltás túl nagy falat lenne nekünk így egyszerre.Persze jó kapcsolat kibírja,de teli lelkiismeret furdolásal megy az ember,lelki zavarokkal nem nyugodtan,így nem lehet dolgozni,pláne nem egy idegen országba.

2014. dec. 14. 12:53
 5/16 anonim ***** válasza:

Miota nincs munkad?

A kulfoldi szezonaris munka mennyire "kell" a anyagi biztonsag erdekeben?

Voltal mar igy kulfoldon munka dologban?

Van ra lehetoseg, ha most nem, akkor majd kesobb kimenj?


Sok a kerdes, ami nelkul nem lehet biztos tanacsot adni.

2014. dec. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

ma 12:55


Voltam már így igen még régebben.Ezek a munkák többnyire december közepén indulnak.Késöbb már nehéz találni,nem lehetetlen,de abba már pénzt kellene beleölnöm,mert ilyenkor még találni fejvadász nélkül,január fele már csak fejvadász tud segíteni ők viszont pénzt kérnek.Téli szezonmunka síparadicsomba amúgy.A pénz az jó az tény.Annyira nem vagyok rossz helyzetbe anyagilag,a gond az hogy zavaró hogy nem dolgozok.Már engem is zavar de őt is.Mint írtam találhatnék késöbb is,de akkor már kicsit nehezebb,mert arra már a legtöbb helyen meg van az ember,lehet találni,de akkor már kicsit több pénzt kell beleölnöm,de nem lehetetlen hogy ne találjak.

2014. dec. 14. 12:59
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Ebben az esetben nem is kerdes, hogy a csalad a fontosabb, aztan majd foglalkozol a tobbivel kesobb.
2014. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nehéz helyzet. De én a családot választanám, őket nem lehet pótolni.


Utána feküdj rá a munkakeresésre és bízz benne, hogy találsz valami jót. Jobb lelkivilággal könnyeb is lesz.

2014. dec. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Első válaszoló voltam. Leültetek megbeszélni ezt a lehetőséget? A párod mit szól ehhez? Egy párként közös döntést kell hozni, nem a te nyakadba szakad az egész felelősség.

Én nőként őszintén szólva nagyon ki lennék bukva, ha a párom közölné karácsony előtt egy héttel, hogy ő most bizony elmegy 4 hónapra dolgozni. Majd jön, ha jön. Ha annyira akarja és szükségünk van rá, akkor nyilván rábólintanék, de egy világ dőlne össze bennem.

Alapból nem szeretném, ha tőlem távol vállalna munkát, de az én életemben a karácsony érzékeny téma. A családunk szét van szakadva, világ életemben arról szólt ez az ünnep, hogy végre összejön mindenki és együtt ünnepelünk. Hatalmas hiányérzet lenne a szívemben, hogyha pont az az ember nem lenne ott, akit szeretek és akivel a mindennapjaimat élem. Ha nehéz időszakban vagyok lelkileg, akkor pláne.


Üljetek le este és beszéljétek meg, állítsatok pro és kontra érveket, mondd el az érzéseidet vele és a családoddal kapcsolatban is, ahogy ezt ide leírtad, azt is őszintén mondd el neki, hogy zavar, hogy nincs munkád. A válaszaiból érezni fogod, hogy mit kell tenned.

2014. dec. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

ma 12:55


Még ami lemaradt,hogy ez alapesetben erőtpróbáló,fent a hegyekbe elzárva kis faluba,magányról nem is beszélve.Munkán kivül semmit nem lehet csinálni,ha rendesek a kollégák,akkor velük néha elmenni sörözni,de ezzel ki is fújt.Sielni is lehetne,de a legtöbb helyen a főnökség nem engedi,nehogy összetörjük magunkat,mert ugye ilyenkor már ők is nehezebben találnak embert.A magány a legrosszabb,amúgy is,de karácsonykor mégrosszabb,főleg az én esetemben.Nem kifogásokat keresek,félre ne értsetek,mert tudom a pénz is fontos.De most mivel teszek jót,azt nem tudom.

2014. dec. 14. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!