Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor fogják fel végre, hogy...

Mikor fogják fel végre, hogy felnőtt vagyok? L/21

Figyelt kérdés
Mindenhol úgy kezelnek mint egy gyereket, a munkahelyemen is meg otthon is. Mindig becézgetnek "Nórika" meg ha cigizek mindig mondják akik nem cigiznek, hogy "ejnye bejnye", pedig már 1 hónapja dolgozok és majdnem mindennap mondják.. Otthon is mindig el kell mondanom hova megyek és kivel és mikor... stb Már nagyon elegem van, mindenhol én vagyok a kislány.

2014. dec. 23. 09:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Állj a saját lábadra, költözz el, akkor majd kevésbé fognak gyereknek tartani.
2014. dec. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az egy darabig biztos nem fog menni, mivel 1 hónapja kezdtem el dolgozni, azelőtt még tanultam.
2014. dec. 23. 09:33
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Majd ha már nem a szülőkkel fogsz élni akkor majd nem kell beszámolnod arról, hogy mikor, hova, kivel mész.


A munkahelyemen engem is becézgetnek, de ennek valószínű az-az oka, hogy a munkatársaim mindannyian sokkal idősebbek, már közel vannak a nyugdíjhoz és én vagyok köztük a legfiatalabb, mondjuk engem ez nem zavar.


Én már 3 éve, hogy albérletbe költöztem a Párommal, májusban lesz az esküvőnk de pont a múlt héten mondták a szüleim, hogy nekik mindig gyerek maradok, kortól és minden egyéb dologtól függetlenül. Viszont én ennek ellenére nem érzem magam gyereknek mert minden szempontból független vagyok tőlük, dolgozom, háztartást vezetek stb.


24/N

2014. dec. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

Hirtelen azt hittem, valami tini írta ki.:D


Erről a Trónok harca jut eszembe:


"Any man who must say, "I am the king" is no true king."


Ez rád is igaz.:) Akinek folyton ismételgetnie kell, hogy ő felnőtt, az nem igazán felnőtt még. 1 hónap munka? Haha.:) Egyetem mellett heti 3x éjszaka tizenkét óráztam másfél évig, utána ritkultak meg úgy az óráim, hogy tudtam normális melót találni, ott voltam a maradék két évben (és azóta is, csak már mint állandós.:)) És tudod mit? Anyumék kb. akkor kezdtek el felnőttként kezelni, amikor már saját háztartást vezettem, összeköltöztem a párommal, stb. Még akkor is volt, hogy úgy bántak velem mint egy kölyökkel.:D


De miért zavar ez téged ennyire?

2014. dec. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
15%
Állj a sarkadra. Én már 18 évesen nem számoltam be arról, hogy hova megyek mikor jövök. Néhány alkalom után mindenki elfogadta, hogy így helyes.
2014. dec. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
15%
#5-ös vagyok: Azt kifelejtettem, hogy egyetemre pedig 250 km-re jártam a családomtól, tehát évek óta külön éltem, amikor elkezdtek felnőttként kezelni. Addig csak a távol tanuló kislányuk voltam, aki nem felnőtt még teljesen, mert néha be kell segíteni neki anyagilag.
2014. dec. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem attól érzem magam felnőttnek mert cigizek, hanem akkor érezném annak magam ha nem piszkálnának ezzel. Cigizést csak példának írtam. De írhattam volna azt is, hogy ha sokáig tévézek akkor rám szólnak, hogy csukjam le, mert reggel nem birok felkelni vagy azt, hogy öltözzek fel jobban, mert megfázok.. stb stb.
2014. dec. 23. 09:59
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

"Én már 18 évesen nem számoltam be arról, hogy hova megyek mikor jövök."


Rém büszke lehetsz rá!

Nem az a felnőttség, hogy az ember nem számol be, hogy hova megy, és főleg, hogy MIKOR jön, mert ez az ALAPVETŐ udvariasság része az együttélés során! Még a 70 közeli anyám se veszi zokon, ha megkérdezzük tőle, ahogy én se sértődtem meg tiniként se, ma pedig már a házastársamnak mondom, ahogy ő is nekem. Ez nem engedély kérés, hanem tájékoztatás, hogy a másik mikor várjon, meddig ne aggódjon!

Amíg ezt nem fogjátok fel, gyerekek vagytok!

2014. dec. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
44%

"Én már 18 évesen nem számoltam be arról, hogy hova megyek mikor jövök."


Bukfencet is vethetsz, akkor sem:-)))

2014. dec. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
20%

Attól még nem vagy felnőtt, hogy egy hónapja dolgozol :D

Engem 30 évesen is becéznek az idősebb munkatársaim, én ezt nagyon kedvesnek tartom és jól esik. És azért is szoktak szólni, ha cigizek :) Szüleidnek és idősebb embereknek te mindig gyerek leszel. Ebben nincsen semmi rossz.

És ha belegondolsz, valóban gyerek vagy még egy 30-40 éveshez képest vagy még idősebbekhez képest.

2014. dec. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!