Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is idegesít néha a...

Titeket is idegesít néha a párotok gyereke?

Figyelt kérdés

Hat éves, és nagyon okos kislány. Csak nagyon eleven, és falra tudok mászni tőle, amikor elkezd a lakásban fel-alá rojangálni, pedig ezerszer el lett neki mondva hogy nem szabad és hogy miért nem. Nem vihetjük minden nap játszóházba, a játszótéren meg már hideg van.


Vagy amikor észrevétlenül kisurran a konyhába édességet "lopkodni", hiába teszem fel magasra, feláll a székre és elszedi. Aztán persze pörög a cukortól, nem lehet vele bírni, és rendesen ebédelni, vacsorázni persze nem hajlandó.


Meg a hisztik. Mi következetesen neveljük, tudja hogy hisztivel semmit sem ér el. De a nagyszülők agyon kényeztetik, amikor náluk van (tudom, ez a dolguk), minden úgy történik, ahogy a kisasszony akarja. Az anyjánál detto ugyanez van. Aztán amint idehozzuk, itt is próbálkozik, és ha bármire nemet mondunk neki, akkor elkezd őrjöngve hisztériáni.


És ilyenkor annyira dühös tudok lenni rá, legszívesebben ordítanék vele, vagy jól megráznám, és gyakran eljátszom a gondolattal, hogy lekeverek neki egy méretes pofont, aztán rögtön tudni fogja, hogyan kell viselkedni. Persze nem teszem meg, de azért gyakran gondolok rá.


Ti is éreztek így néha? Vagy velem van a gond?



2014. dec. 30. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

amikor én kicsi voltam és hisztiztem akkor az is működött, hogy nyakon öntöttek egy pohár hidegvízzel. elsősorban az anyukával és a nagyszülőkkel kellene beszélni, hogy a nevelésben azért egy hullámhosszon legetek. a gyerek csak összezavarodik abban, ha 5 féle elvárásnak kell megfelelnie. és elvárni sem lehet tőle, hogy 5 helyen 5 féleképp viselkedjen.

pár dolog legyen a követelmény, de ahhoz mindenki tartsa magát.

egyedül nem fog menni.

2014. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

Igen, veled van a gond. Hat éves gyerekről beszélsz, akinek széthullott a családja. Mégis mit gondoltál, milyen egy gyerek? Leteszed a sarokba, 2 nap múlva visszaviszed az anyjának?


"Csak nagyon eleven, és falra tudok mászni tőle, amikor elkezd a lakásban fel-alá rojangálni, pedig ezerszer el lett neki mondva hogy nem szabad és hogy miért nem."


Na, és miért ne futkozzon, ugráljon? Gyerek! Akkor lenne baj, ha egy helyben üldögélne.


"Vagy amikor észrevétlenül kisurran a konyhába édességet "lopkodni", hiába teszem fel magasra"


:) Gyerek :)


Hisztizik? Hmmm, gyerek. Kezelni kell, elmagyarázni, megérteni őt, és megértetni dolgokat. A hisztire nem agresszivitással kell a felnőttnek válaszolni, hanem türelemmel, szeretettel, jó példa mutatásával arra tanítani, hogy kezelje a saját indulatait.


A mozgásigényét ki kell elégíteni, megtanítani vele, hogy vannak helyzetek, helyek amikor, ahol nem lehet ugrálni, de biztosítani kell az elegendő mennyiségű mozgást számára. Az édesség fogyasztását meg lehet beszélni, hogy pl csak evés után.


A leírásod alapján ezzel a kisgyerekkel nincs gond.

2014. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2014. dec. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Attól, hogy hideg van, még nem állt meg a világ.

Ki lehet menni sétálni a parkba jól felöltözve, vagy el lehet sétálni a 20 percre lévő boltba egy litert tejért aztán vissza.

Korcsolyázni is megtaníthatnátok.

Vagy ha van nálatok hó, szánkózni, hóembert építeni stb...

Vigyétek ki most is, ha erre van igénye. Azért ez nem egy olyan extrém dolog egy gyereknél.

2014. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

Éppen írni akartam, hogy ez a kérdés szóról szóra volt már, és lám már be is linkelte valaki.(köszi érte)

Komolyan. Miért kell újra és újra megkérdezni???


(csak azt ne mond, hogy az nem te voltál)

2014. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Őszintén szólva engem a saját gyerekem is idegesít néha és biztos így van ezzel sok mindenki más is, és van olyan is, hogy rákiabálok valami miatt és nem helyeslem én sem a tetteit sokszor, szóval ez ilyen dolog ez a gyereknevelés. Nem könnyű feladat senkinek sem.
2014. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

csak az előző linknél mintha a saját gyereke lenne, itt már a "párja" gyereke... :D

nagyon unatkozol kérdező?

2014. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem, az nem én voltam. Bemásoltam majdnem szóról szóra a kérdést, mert arra voltam kíváncsi, mennyiben mások a vélemények, ha nem a saját gyerekemről van szó, hanem a pároméról. Kíváncsi lettem volna, hogy mennyivel negatívabb a megítélése annak, ha valaki "mostohaként" veszíti el néha a türelmét, mint ha édesanyaként.

De mivel belinkeltétek ide a másik kérdést, így már sajnos nem lesz reprezentatív a felmérés.

2014. dec. 30. 14:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Semmiképp se lett volna reprezentatív, mert nem lehet tudni, hogy ugyanannyi ember eljutott-e a kérdés és minimálisan hasonló emberek válaszoltak-e.
2014. dec. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Felmérés? Mit akartál bizonyítani vele?
2014. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!