Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ügyészség feljelentette az...

Az ügyészség feljelentette az apukát kiskorú veszélyeztetése miatt (nem fizet gyerektartást). Ez pontosan mit jelent és mire számíthat?

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Bírságra + behajtásra.

Miért nem fizette a gyerektartást?

2010. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megtehette volna, de nem akarta. Ennyit mondott az okra. Mennyi lesz a bírság kb?
2010. febr. 4. 12:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Börtönt is kiszabhatnak érte.
2010. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Passz, de nem lesz kevés az tuti.

Ha nem fizet még le is ültethetik azt hiszem.

A gyerekkel sem tartja a kapcsolatot? Gondolom nem.

Mennyi gyt volt megítélve, ha nem vagyok túl indiszkrét?

2010. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
13000 ft, egyáltalán nem tartja vele a kapcsolatot.
2010. febr. 4. 13:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Mondassátok le a láthatási jogáról is.

Bár lehet, azt a bíróság automatikusan megvonja ilyen esetben, ezt nem tudom.

2010. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elmarasztalják,és ha nem fizet,akkor átadják a végrehajtónak.

Ha nincs mit végrehajtani és legközelebb beperled,akkor,mint visszaeső börtönbüntetést is kaphat.

2010. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

a végrehajtás az bírósági ügy mely a jogosúlt kérelmére indul és ettől független a rendörségi eljárás. mivel kiskorút érint ezért nem a rendőrség hanem az ügyészség viszi az ügyet.

a kiskorú veszélyeztetése nem azonos a tartá elmulasztásával. ha veszéályeztetés van a feljelentésben akkor ott másnak is kell lennie.

a tartás elmulasztása meg 2 évig terjedő fogház vagy pénzbüntetés büntetéssel súlytható. bírósági állásfoglalás szerint a letöltendő börtönbüntetést csak a legeslegvégső esetben lehet kiszabni, hisz akkor a lehetőségét is elveszik a kötelezettől h teljesítsen. illetve ha börtönben van, akkor a börtönfizetés 40%-ig lehet őt max kötelezni a gyt-re.

általában az ügyészség egy évre elhalasztja a vádemelést, mivel a törvényben benne van az is, hogy aki nem teljesíti a tartási kötelmét és eljárás indul ellene, akkor ha a nyomozási szak végétől egy éven belül rendezi a tartozást (független h önként vagy végrehalytásból, lényeg h teljesítve legyen) akkor mentesül a büntetés alól, vagyis nem büntethető

2010. febr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mónika,rita válasza:
és ha nem teljesít az apuka akkor börtön várja?
2013. febr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mónika,rita válasza:
Nekem az ügyem már 2-éve zajlik!be jelentetem a gyámhatóságnál a gyámhatóság át adta az ügyet a rendőrségnek.az ügyészség 1-év haladékot adott neki,ami márcus 7-én jár le:az egy év alatt nem teljesített semmit!kérdezem és aki tudja mire számithatok kérem írjon nekem!én úgy halottam hogy az ügyészség vádat emel és börtönbe megy!de akkor én milyen úton-modon kapom meg a 395.000fr -mat?
2013. febr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!