Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések

A kérdés

Miért van nők napja, ha férfiak napja nincs?

Vagyis van férfiak napja is, de majdnem mindenki leszarja. Bezzeg a nők napját sok nő szerint tilos elfelejteni.

2010. febr. 4. 21:48  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Mikor van férfiak napja?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/22Időpont 2010. febr. 4. 21:52 Privát üzenet
Nekem azt mondták, hogy azért van nőnap, mert régen a nőket nem tekintették "embernek". Most ezt úgy gondolom, hogy nem volt választójoguk, meg minden, hogy egy csomó dologhoz nem volt joguk. És aztán jött az egyenjogúság, és a nők előtt ezzel tisztelgünk, mint egy normális, jogaival élő ember.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/22Időpont 2010. febr. 4. 21:54 Privát üzenet
Én sem hallotam még férfiak napjáról.És az apák napjáról is csak hallottam,de sehol nem szokták ünnepelni.Pedig apa nélkül nincsenek anyák,és egy gyereknek apja is van,nem csak anyja.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/22Időpont 2010. febr. 4. 21:57 Privát üzenet

Jogos a kérdés, de csak a tényleg jó férfiak számára. A nők sok áldozatot hoznak a társadalomnak. Szülés, terhesség, kisgyerekfelügyelet. Nagy lelki erővel bírnak, emocionálisan érzékenyebbek mint a férfiak. Hamarabb segítenek, és itt nem a pénzre gondolok. Amúgy meg hülyeség általánosítani. Aztán ott van h a nőnap vhol a nők szépségének elismerése a férfiak részéről.

De nem az számít h nő vagy v férfi, hanem h milyen ember! Szóval ember napot nem akarunk bevezetni?

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/22Időpont 2010. febr. 4. 22:01 Privát üzenet

Gondolom férfi vagy, kedves kérdező. Vagy inkább fiú. Tudod te, micsoda emberfeletti teljesítmény egy gyermek kihordása, megszülése? Tudod te, milyen nyomasztó tud lenni, hogy hosszú hónapokra le kell mondanod MINDEN saját igényedről, mert ki kell szolgálnod azt a kis tehetetlen, pöttöm kis emberkét, aki a világrajött? Hogy milyen szülés után a tükörbe nézni, és elszörnyedni, mennyire megváltozott a tested? Lóg a melled, egy számmal nagyobb a lábad? A hasadon ujjnyi vastag vérvörös csíkok, lúdtalp, gerindferdülés?

Na ezért.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/22Időpont 2010. febr. 4. 22:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Amit leírtál, azért szerintem inkább az anyák napja van. :)

# 6/22Időpont 2010. febr. 4. 22:16 Privát üzenet
Nem fejeztem be a mondtatot: szóval ezért van nők napja! :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/22Időpont 2010. febr. 4. 22:16 Privát üzenet

22.16.Eltúlozza a dolgot.Nekem is van 3 gyerekem,és felneveltem őket.Soha nem éreztem sem a terhességet,sem a gyerekekkel való foglalkozást emberfelettinek.-Ez csak a mai nők egyrészének a szokása.Majomszeretettel nevelik a gyereket,aki leköti minden percüket,ezér tartják emberfelettinek a gyereknevelést.És ha törödnének a férjükkel is,akkor a gyereknevelés is közös teher lenne.

Évezredeken kerezstül szültek az anyák,és nem érezték emberfelettinek .Nem kellene eltúlozni a dolgot.

Az Anyák napja tisztelet az anyák előtt,de az apák is megérdemelnének ennyit.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/22Időpont 2010. febr. 4. 22:25 Privát üzenet
Bezzeg a nők napját sok nő szerint tilos elfelejteni..., de fel ne merjék őket köszönteni, mert aztán:))

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/22Időpont 2010. febr. 4. 22:26 Privát üzenet
mert az év többi 354 napja a férfiak napja, tekintve, hogy patriarchiális társadalomban élünk...

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/22Időpont 2010. febr. 4. 22:31 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miert tagadjak a ferfiak azt, hogy hutlenek voltak?
Férfiak! Tudnátok tippet adni, hogy párom miért volt ilyen?
A férfiak is ugyan úgy vágynak az esküvőre? Vagy csak a nők gondolják úgy, hogy az a papírocska igen is számít?
Miért gondolják azt az emberek, hogy a férfiak mindig lecserélnék a feleségüket egy tini lányra?
Családos férfiak kisegyerekkel, mennyi szabadidőtök van, mi a foglalkozásotok?
Jó lenne ez ajándéknak a páromnak (Fiúk/férfiak ti is írjatok légyszi)?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!