Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljem ezt meg a...

Hogy beszéljem ezt meg a sógornőmmel tapintatosan?

Figyelt kérdés

Kezdett féltékeny lenni rám. Pont most, amikor kicsit végre kezdett normalizálódni a kapcsolatunk (mert kezdett felnőni ő is). 6 év van közöttünk, ő most 12-es. 3 hónapja van egy barátja. Azóta állandóan hasonlítgatások vannak...én miért ebédelhetek náluk, a barátja miért nem, én miért karácsonyozhatok náluk, a barátja miért nem, én miért megyek velük a rokonokat meglátogatni a barátja miért nem...


Én 7 éve együtt vagyok a párommal idén lesz az esküvőnk, nagyjából ez a magyarázat. De nem érti...mindenkivel cirkuszol emiatt. Már nem tudom, mivel nyugtassam meg. Én mikor ennyi idős voltam nem jártam fel hozzuk, másfél év után ismertem meg a szüleit is. Az ő barátja ehhez képest már rég jár fel hozzuk, meg ilyenek...mégis én vagyok a gonosz.


2015. jan. 3. 15:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
És miért gondolod, hogy ezt neked kell megbeszélned vele? Először is ez a szülei dolga, ha ők nem teszik meg, akkor pedig a párodé. Nem rajtad múlik, hogy te ehetsz náluk, a barátja pedig nem.. azt pedig talán nem kellene bizonygatnod, hogy a kapcsolatod értékesebb, mint az övé, mert ettől biztosan nem leszel népszerűbb a szemében. Gondolom első nagy szerelem az övé, abszolút a szüleire tartozik, hogyan alakítják ki a szabályokat.
2015. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Ezt most nem bunkóságból, csak nem tudom ennél egyszerűbben megfogalmazni: neked ehhez semmi közöd. Hiszen, nagyjából az a kérdés, hogy anyuka-apuka miért döntött úgy, hogy még nem szeretnék ennyire beengedni a fiatalok kapcsolatát a családi életbe. Ez ellen te mit tudsz tenni? Semmit. Akkor meg felesleges pörögni rajta, a lány, még nagyon gyerekes gondolkozású, azt hiszi, hogy ez a pasi a Nagy Ő, és valószínűleg személyes sértésnek veszi, hogy Nagy Őt kizárják még egyelőre. Ne foglalkozz vele :).
2015. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem azért van igazság abban, amit ő mond. Igen, valóban féltékeny, de miért nem ebédelhet náluk a fiú?
2015. jan. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy értékesebb... csak hogy ez a magyarázat. Ezért nem engedik a szülei és ezért másabbak a szabályok rájuk vonakozóan...


És hogy miért rám tartozik? Mert nekem cirkuszol minden egyes szituáció után. A páromra nem hagynám a dolgot, ő nem lenne valami tapintatos a húgával...

2015. jan. 3. 16:08
 5/16 A kérdező kommentje:

3. ebédelhet, csak nem hivatalos a tágabb család összejöveteleire, a családi karácsonyra ilyenekre. Olyan helyekre ahova én már bevonódtam, ő (még) nem.


Azért beszélnék vele, azért mondanék Neki valami használhatót, mert végre kezdett jó viszonyunk lenni, most mégis rám haragszik.


Nem azzal akarom meggyőzni, hogy nekünk miért lehet dolgokat, nekik miért nem, hanem inkább azzal, hogy legyen türelmesebb kicsit...

2015. jan. 3. 16:11
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem szabad hagyni, hogy cirkuszoljon. Nálam próbálkozna ilyenekkel, akkor én minden egyes alkalommal szó nélkül az anyja/apja felé mutatnék, hogy a hisztiző hölgyike megtalálhassa a megfelelő fórumot, ahol elsírhatja a problémáját. Ennyi. Majd egy idő után, ha nem szólsz hozzá, amikor ilyennel próbálkozik, rá fog jönni. Nem szabad hagyni, hogy neked cirkuszoljon, totál közönybe kell ütköznie, mert ez rohadtul nem a te hatásköröd.
2015. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%

Akkor még nem a sógornőd.


Másfél évig nem mutattak be? Ez érdekes :) Én az első héten megismertem a párom szüleit és ő is.


Tényleg nem értem. 3 hónap után miért nem ebédelhet náluk a barátja?

2015. jan. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Nekem meg inkább az jön le, hogy te élvezed, hogy "beljebb vagy", és szépen megakarod vele etetni, hogy az a normális tempó egyedül, amit te futottál be a pároddal.


Szerintem inkább TE vagy a féltékeny. Ilyeneket írsz: " Az ő barátja ehhez képest már rég jár fel hozzuk, meg ilyenek..." Mintha te lennél az etalon, és bánt, hogy valaki előbb kerül bele a dolgokba.

2015. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

Nem ate dolgod..


A menyasszonyod a testvére beszélje meg vele..

Szerintem is alap, hogy azonnal nem kerül be senki a családba..

Szerintem ő nem látja csak azt, hogy te igen az ő pasija pedig nem mehet, még gyerek, és nem jött rá, hogy ehhez idő kell.


A lényeg, hogy nem értem miért gondolod, hogy ez a te feladatod.

2015. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
Lényeg a lényeg: te 7 éve vagy a pároddal, komolyabban vesznek titeket. Ez ellen persze ő lázad, mert egyből a közepébe akar csapni a dolgoknak, de az ő kapcsolatuknak még ki kell állni az idő próbáját. A te szádból viszont ez önfényezésnek fog hangozni, hiába igaz, úgyhogy ne mondj semmit. Ha a párod durva lenne a húgával, akkor kérd meg a szüleit, hogy csillapítsák le. Egyébként pedig maradj ki a dologból, akkor is, ha ok nélkül téged fog utálni. Egyszer kinő a tinikorból.
2015. jan. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!