Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szeressek valakit,...

Hogyan szeressek valakit, akinek irritál a személyisége?

Figyelt kérdés

Az a legnagyobb baj, hogy a vőlegényem gyerekéről van szó. Még kicsi, szeptemberben megy majd iskolába. De már most olyan a jelleme, amilyen embereket világéletemben nagy ívben elkerültem.

Önző, akaratos, makacs, mindig ő akar a középpontban lenni, tiszteletlen, dacos, nem fogad el más véleményt, csak ami egyezik az övével, agresszív a nála kisebbekkel, stb, stb, stb.

És ezek miatt a dolgok miatt nem tudom szeretni őt. Elfogadom hogy a párom gyereke, hogy az élete része, de igyekszem a lehető legkevesebb időt vele tölteni, mert egyszerűen olyan jellem, akivel nem szívesen vagyok együtt.

Alakítani rajta esélyem sincs, mert az anyja nem tűri, hogy rászóljak vagy akár csak tanítsak neki valamit.

Van rá esély, hogy idővel kinövi ezeket a dolgokat, hogy az alaptermészete pozitív irányba változik majd?

És addig is mit tehetek azért, hogy ne csak "elviseljem", hanem szeretni is tudjam őt?



2015. jan. 3. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Ne haragudj már, de te felnőtt vagy?

Ő még csak egy gyerek! Lehet akármilyen elkényeztetett kis takony, te vagy a felnőtt, és ha te ott vagy, akkor igenis rá kell szólni, ha rosszul viselkedik. Állj a taladra, követelj tőle, érezze, hogy te vagy a felnőtt, nem irányíthat, te szabjad a szabályokat, az apjával egyetértésben..Neveld.Inkább az anyjával konfrontálódj, mint hogy gyűljön benned az utálat, mert előbb-utóbb ez a párkacsolatodra is ki fog hatni, főleg, ha a vőlegényed elnézi a gyerek neveletlenségét.

2015. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Hm, az első mindent elmondott igazából helyettem.

Hogy, hogy szeresd még is? Így, hogy ne a tulajdonságait nézd, hanem azt, hogy gyerek. Ha később ilyen maradna és felnőtté lesz, akkor meg azt, hogy a szerelmed gyermeke. És ne ítélkezz, amíg ítélkezel, addig az ítélkezés kiöli a szeretetet.

2015. jan. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Nem biztos, hogy az a gyerek "jelleme", lehet, hogy csak rosszul viseli az apja távollétét, "elvesztését", sőt az is lehet, hogy csupán Te érzed azt, amit érzel. Ha azonban nagyon zavar a dolog, akkor irányítsd másfelé az életed. Vannak gyerektelen férfiak is.
2015. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
73%
az én páromnak is van gyereke de mi már 7 éve vagyunk együtt akkor még csak 9 volt a gyerköc, hálistennek mai napig jo kapcsolatot ápolunk én ugy csináltam hogy ráhangolodtam azokra a dolgokra amiket szeret, nő vagyok tehát a foci kizárva :) de muszáj voltam rákapcsolodni ezekre mert ezt szerette akkor a legjobban. Tetszett neki hogy már az első találkozáskor leálltam vele focizni, mai napig meghallgatja a tanácsaimat, tudunk beszélgetni stb... probálj olyat keresni amit szeret mondjuk szeret rajzolni? rajzolj neki valami fullosat amitől elámul hogy jéé te ilyet is tudsz? vagy szereti a hasát? fözd mindig a kedvencét de ugy hogy ne éreztesd vele hogy csak miatta készült mert akkor elszalad vele a lo... hány éves vagy és ö hány éves?
2015. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!