Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem enged vezetni a férjem,...

Nem enged vezetni a férjem, tudok ezzel a problémával bármit kezdeni?

Figyelt kérdés

Több, mint 10 éve szereztem jogsit, egy ideig vezettem is de utána nem volt kocsim, le is járt a jogsim érvényessége. Szeretném hosszabbítani de szerinte felesleges, úgysem vezetek. Na de vezetnék, viszont egy kocsink van (ami az ő nevén van de a fenntartásban/részletfizetésben én is benne vagyok), ő jár vele munkába, ha valahová menni akarok ő visz, soha nem vezethettem.


Másik kocsira nincs pénzünk, de ad egyfajta biztonságot, hogy ha bármi történne be tudnék ülni... csak neki meg épp ez ad biztonságot, hogy a nő nem ül volán mögé. A húga vezet borzasztóan, az első kocsiját összetörte és a mostani is tele van sérüléssel, na de nem minden női sofőr ilyen, az exem szerint kifejezetten jó sofőr voltam. Még a trolira se szívesen szállt fel ha nő vezette, meg úgy általában minden kocsit ami bénázik az úton biztos egy hülye nő vezeti, ha valamiben női sofőrt lát elkezd vele úgy viselkedni, mintha a nő biztos hülye lenne.


Ezt a minden női sofőr hülye hozzáállást mivel lehetne megváltoztatni? Ha látna engem jól vezetni talán változna? De ha nem is enged vezetni akkor ez lehetetlen, meg ennyi kihagyás után idegen kocsival valószínűleg bénáznék, akkor csak megerősíteném, hogy nő nem való volán mögé.



2015. jan. 4. 18:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Ne hagyd magad elnyomni. Az én feleségemet sok férfi megirigyelhetné vezetés terén. Igenis vezess te is.
2015. jan. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Hát mondjuk beszélhetnél a férjeddel arról, hogy felnőtt ember vagy, és ne kérj legközelebb engedélyt a közös autótok használatához...
2015. jan. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Hát jó kérdés. Mondjuk én sok év után vennék pár gyakorlóórát egy oktatótól, azt a pár ezret megéri, és így talán a párod is elhiszi, hogy felelősen gondolkodsz? Bár ha ennyire nem bízik benned vagy a nőkben általában, az nálam eléggé kiverné a biztosítékot.
2015. jan. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Ez aztán tényleg a Te saját személyes szférádba tartozó kérdés és férjednek ebbe beleszólása nem lehet. Hogy miként oldod meg, az a Te dolgod, de ne hagyd annyiban.
2015. jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
9%
Hízelegjél neki. Dicsérd a stílusát, és kérd meg, hogy segítsen megtanulni a módszerét. Főzz neki amit szeret. Ne veszekedjél vele legalább 2 napig.
2015. jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem ENGED vezetni? Ne haragudj, de a kérdést sem tudom értelmezni. Miért kellene az ő engedélye ahhoz, hogy vezess? Nem vagy sem a tulajdona, sem a rabszolgája. Soha eszembe nem jutna, hogy a közös fenntartású autónk vezetésére engedélyt kellene kérnem. Nonsence...
2015. jan. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

Ahhoz hogy meghosszabbítsd a jogsidat nem kell a férjed engedélye. Aztán ha lesz már jogsid, veszel pár órát, hogy felfrissítsd a tudásodat. Utána meg biztosan lesz majd alkalom, hogy vezethess. A férjednek is jó lehet, hogy nem mindig ő a sofőr, pl. elmentek valahova, ő szeretne inni valamit, akkor ihat és te hazavezetsz. Vagy egyedül el tudsz menni bevásárolni, nem kell hozzá ő is.

Ha pedig te is fizeted az autó fenntartását, részleteit, akkor te miért ne vezethetnéd?

2015. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
Vezess te is, mert később meg fogod bánni, hogy nem vezettél. Keress egy oktatót, aki elvállalna veled pár órát, és akkor könnyebb lesz! Olcsóbb kocsira sem futja? Egy használtra?
2015. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%
Hosszabbíttasd meg a jogsit, sose lehet tudni, lehet, hogy egyszer pont őt vagy a gyereketeket kell kórházba vinni.
2015. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

nekem akkoriban még csak a barátom volt.hagyott vezetni a kocsijában, pedig nem én fizettem.

ki voltam esve a gyakorlatból, még is segített nekem.

nem tetszik a férjed hozzáállása. férfiak is összetörhetik a kocsit, ő se tökéletes.

a felesége van, közösen fizetitek a kocsit. ugyannyi jogod van vezetni, mint neki. csak előbb hosszabbítasd meg a jogsit.

utána ha nagyon bizonytalan vagy, vegyél pár órát oktatótól. 2500 szokott lenni egy óra.

ha kicsit belerázódsz, akkor pedig a sajátotokat is vezesd.

nem normális a felfogása

2015. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!